Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós babám még mindíg úgy...

9 hós babám még mindíg úgy alszik el ha ringatjuk vagy épp cicizik. Hogy tudnám hozzászoktatni hogy magától elaludjon? Konkrét ötlet ami bevállt?

Figyelt kérdés
Hagytam sírni de rögtön annyira ordít veri magát az ágyba hogy nem bírom és felveszem. Próbáltam símogatni fogni a kezét vagy cumit adni neki de az eredmény ugyanaz veri magát az ágyban. Napközben és este is így van.
2010. febr. 16. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig próbálj meg neki nem engedni, mert ha ő lesz az úr, akkor nagyon makacs és hisztis gyermeked lesz.
2010. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok, Te hogy csináltad?
2010. febr. 16. 16:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 1 éves koöráig ringattam a kislányomat és tündéri kiscsaj.Nem sok gond van vele.

Lehet hogy csak azt szeretné hogy ott legyél vele egy kicsit.

2010. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

6 hós a babám; nálunk is mellen alszik el, de ha lefektetés közben felébred, a következő trükkök válnak be általában:

- gyorsan be a cumi a szájába;

- ha erre sem alszik vissza: cumit ki a szájból, felveszem, ringatgatom, amíg megnyugszik, aztán leteszem, és gyorsan odaadom neki a cumit, amit azonnal be is töm a szájába. Ettől ált. megnyugszik, oldalra fordul és már durmol is. Ha elsőre nem sikerül, addig ismétlem, amíg el nem alszik.

Azt vettem észre, hogy nem jó, ha végig a szájában van a cumi nyugtatgatás közben, mert akkor elveszti a "varázserejét"; mihelyt letettem a babát, akkor adom oda neki.


Napközben, ha altatni próbáljuk, mindig oda kell figyelni a legelső jelre (pl szemdörzsölés, ásítás, nyűgösködés.) Ilyenkor leengedem azonnal a redőnyt, és a "játszóterén" (nem a kiságyában) altatom a fenti módszerrel. Ha jó pillanatban veszem észre azt, hogy álmos, fél percen belül elalszik, néha viszont félórás felvesz-letesz mellett sem alszik sajna szegényke.

2010. febr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, csak most olvastam, hogy a ringatást is írtad a kérdésben. Hát akkor nem tudom. :) A nappali altatásnál végül is nem kell ringatni nálunk, csak akkor, ha közben felébred, amúgy magától elalszik. A kulcs sztem, ahogy az előbb írtam, hogy az álmosság első jeleinél lépjen az ember. A Suttogóban olvastam ezt a módszert, és lekopogom, eddig működik.
2010. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A Suttogó az egy könyv? Régebben hallottam, hogy valaki e szerint nevel, meg milyen jó. Írnál róla? Előre is köszi.

Kedves kérdező!

Az én kicsikém 8,5 hós és csak cicin alszik el. Mindent próbáltam de semmi nem vált be. Se ringatás se cumi. Viszont cicin hamar elalszik.Bár én nem is akarom leszoktatni. Szereti a közelséget, én meg nem hagyom ,hogy ordítson szegény. A másik két gyereknél is úgy aludtak ahogy ők szerettek volna és nem lettek elkényeztetettek. A lányom két éves és az esti mese olvasás után jó éjt puszi és egyedül elalszik. Pedig ő is kicsinek ringatva volt.

2010. febr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából nem esik nehezünkre ringatni csak hajnalban rossz ha szegénykém felébred meg szeretném ha hamar megtanulna egyedül elaludni de nem az ordítás árán. Bízom benne én is hogy késöb magától megoldódik a probléma.

2010. febr. 16. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló:

Tracy Hogg: A suttogó titkai c. könyvet említettem, össz 3 kötetes, nekünk az első van meg. Nemrégiben valaki ezen az oldalon írta, hogy pdf-ben is el tudja küldeni, ha esetleg valaki kéri.

2010. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!