Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves kislányom nem...

Két és fél éves kislányom nem engedi hogy fogkrémmel mossam a fogát, így reggel és este csak vízzel meg fogkefével megmosom neki. Van valami jó ötlet hogy hogyan lehetne hozzászoktatni? És egyáltalán hány éves kortól ajánlott a fogkrém?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 06:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia

Léteznek olyan fogkrémek , amik kifejezetten a kisgyerekeknek lettek kifejlesztve, a hatóanyagok az ő kis tejfogacskáiknak megfelelőek (különböző gyártótól különböző árfekvésben persze...) és egész jó ízűek. A gyerekek nem szeretik az erős mentolos ízt.

Először egészen icipici mennyiséget, kis borsónyit kell tenni a fogkeféjére.

Mi az oviban úgy motiváljuk a gyerekeket, hogy minél habosabbat kell kiköpni a végén, együtt ámuldozunk a tudományukon. mindig akad 1-2 makacsabb gyerkőc, nekik (a szülő engedélyével persze) lepedékfestő tablettát adunk, hogy lássa mekkora trutyi van a fogain - és nagy motiválóerő, hogy a társaik ilyenkor lépten-nyomon piszkálják őket, hogy hogy néz ki a fogad, miért nem mostad meg, csúnya leszel... stb.

2009. febr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Próbáltam én a gyerek fogkrémeket, málnásat, epreset, de nem ment. Majd ezt a köpdösődit megpróbálom,mivel mindig nagy érdeklődéssel nézi amikor én mosom a fogamat, és habzik.
2009. febr. 22. 03:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 18 hós fiamnak a Colgate 0-6 éves korig fogkrémet használom, tehát már az első fogak megjelenésétől is használhatod ezt, nem baj, ha nyel belőle.
2009. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!