Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy keveset vagyunk itthon?

Baj, hogy keveset vagyunk itthon?

Figyelt kérdés

A mindennapi életre is gondolok a kérdés alatt és arra is, hogy sokat utazunk.

Anyukám szerint nem jó, hogy mindig mászkálunk, vendégségbe vagyunk, vagy hozzánk jön valaki, mert a gyerek életében így nem lesz rendszer. Hamar kialakult a napirendünk (most 7 hós), a kezdettől fogva jó baba, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, 10-12 óra megvan. Szeptemberben született, decemberben már elmentünk "nyaralni", idén kétszer voltunk síelni (barátokkal, nagyszülőkkel). Volt pár olyan alkalom, hogy csak 2-3 napra mentünk el mondjuk Franciaországba, vagy Hollandiába, vagy csak vidékre pihenni kicsit (Angliában élünk).


Gondolom azért is alakult így, mert a legjobb barátnőmmel 2 hét különbséggel lett babánk és vannak szintén kisgyerekes ismerőseink, barátnőink, így nem egyedül kell sétálnom, hanem beülhetünk valahová, járhatunk együtt babás programokra, elmehetünk egymáshoz és nem érzem azt, hogy untatok bárkit azért, ha néha szóba kerül a kislányom, mert ők is hozzá tudnak ehhez szólni.


A másik pedig az, hogy szerintem anyukám kicsit túlgondolja ezt... Ugye ő egy kisvárosban él és tényleg, ott egy babával nem nagyon lehet mit csinálni kint, csak tenni egy kört és kész, nincs semmilyen beülős hely, vagy bevásárlóutca , szóval ő ott ezt láthatja.


2015. márc. 20. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Nagy szüksége nincs a gyereknek erre.
2015. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Én Szentendrén élek, az is kisváros, igaz azért itt van Budapest szomszédságában.


Mi is rengeteget megyünk, utazunk is, és sok programunk van, baba-mama klub, játszóhz, babaangol babaúzsás stb.


Tény, hogy szüksége nincs rá a babának de, élvezi. Viszont anyának szüksége van arra, hogy ne csak a négy fal között legyen, akkor a babának is jó, hogy egy kiegyensúlyozott anyukát kap.


Szerintem jól csináljátok. Gondolom ha azt látnád, hogy a babádnak ez nem jó úgyis változtatnál. Addig meg tökéletes.

2015. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Tök jó, hogy megtehetitek, hogy ennyit utaztok.

Ha van napirendje, akkor azt máshol is megélheti. A napirend nem feltétlen helyhez kötött, inkább időhöz, napokhoz. Amúgy ha egyszer-egyszer nem minden történik ugyanúgy, abba még semelyik baba nem zakkant meg.


Szerintem jobb dolgod van, mint egy olyan anyukának, aki nem tudja kitenni a lábát (vagy mert nincs segítsége vagy pénze), és emiatt depressziós lesz.


Úgyhogy szerintem sem kell ezt túlgondolni. Én örültem volna, ha ennyit mehettem volna a lányommal ide-oda!

Mondjuk én sem voltam otthon ülő, de utazgatni nem tudtunk. Viszont imádtam kimozdulni a lakásból, máshol lenni, és élvezni kicsit, hogy nem a négy falat bámulom! A legjobb módja a nyugodtabb gyereknevelésnek, ha néha az egész család kimoccan!

2015. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

a gyereknek valahol fontos az állandóság(a rendszer remélem megvan, minig ugyanabban az időpontokban enni, fürdeni kb stb)


de szóval én olvastam, hogy bűnögyekben úgy törik meg az embert pszichikailag(aki mondjuk nem akar vallani) hogy mindig ásik börtönbe szállítják, máshol kel, máshol fekszik, ezzel kikészül egy ember..

igaz a babának ott vannaka szülei, de az állandóság fontos szerepet tölt be

2015. márc. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ő is élvezi, szeret emberek között lenni és nekem is jó, hogy nem itthon ülünk, hanem kimozdulunk, ő is hozzászokik az emberekhez.
2015. márc. 20. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Jaj már, bűnözők megzavarásához hasonlítani azt, hogy a szülők elviszik a gyereket nyaralni!

Jesszusom, komolyan...

Most akkor kérdező vedd tudomásul, hogy csak akkor teszel jót, ha ki sem mozdulsz a gyerekkel a házból, és percre pontosan méred a napirendi teendőket! :D

Hihetetlen komolyan...


Menjetek és élvezzétek az életet! Ameddig a gyereked kiegyensúlyozott, addig baromira ne számítson, hogy mi van a börtönökben! :)

2015. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem "megtörni" szeretnénk ezzel. :D

De nem kapok szívbajt, ha mondjuk csúszik a napirendünk, ő sem sír olyankor, de fürdetni igyekszünk mindennap ugyanabban az időpontban.

2015. márc. 20. 11:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Bajnak nem mondanám. A babát nem igen zavarja, nem viseli meg, tehát semmiképp sem probléma. :) Én nem vagyok mindig úton a gyerekkel (persze minden nap elmegyünk valamerre, de egész napokat nem szoktunk csavarogni), sokszor nekem jó a nyugi itthon. De nyilván különbözőek vagyunk. Nálunk egyébként férjem ilyen (őt is rengeteg helyre vitték amíg gyerek volt), és ha együtt a család 7végén akkor nem tud itthon ülni. :) A rendszer alapvetően azért fontos, a babának mert azáltal biztonságban érzi magát, de nálatok mivel egy másik rendszer lett kialakítva így neki az a biztonságos!
2015. márc. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a napirendje, és minden igényét ki tudod elégíteni (pl. nem kell még egy órát kakásan feküdnie, mert nen tudod hol kicserélni a pelusát), akkor nem baj.
2015. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

az tény, hogy a babákat megnyugtatja az állandóóság, ezért kell a napirend, mert akkor tudja mi fog jönni, tudja mikor mit kell tenni, amitől nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz. még az ovis gyereknek is nagyon fontos a napirend.

de ebbe persze belefér a mászkálás, a nyaraláson is lehet tartani, csak figyelj, hogy egyensúlyban legyen :)

azért otthon is kell ülni... én pl. nagyon sokat sétáltam tavasszal, mikor 5 hónapos volt. gyakorlatilag ha felébredt, már ültettem is be a babakocsiba. az orvos szólt, hogy ez így nem jó, majd napi 2x2 óra séta, a többit, mármint amit ébren van töltse a földön, hason mert nem fog megtanulni kúszni, mászni

2015. márc. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!