Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kérjem meg anyósomat...

Hogy kérjem meg anyósomat hogy ne fél centiről beszéljen a gyerekemnek? Elég sértődékeny. De zavar hogy beleliheg a szájába. Nem beszélve arról hogy dohányzás után teszi.

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a lányom.
2010. febr. 16. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Vedd elő a legszebb mosolyod, és kérd meg szépen, és magyarázd el, hogy ebben a bacilusos rossz időben mindentől félted őt. Ha meg is sértődik, ebbe bele kell gondolnia, hogy igazad van. Aztán később talán leszokik róla.

(Azért nem irigyellek, pláne ha az én anyósomból indulok ki...)

2010. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Találj ki valamit, pl. a kislányod szereti látni az arcát annak, aki beszél hozzá, és így bizony elég nehéz...
2010. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az első írónak!

Ha meg is sértődik akkor is szólnék.

Majd meg békél....vagy nem...!

2010. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sok problémánk volt/van vele. Olyan rossz ez a helyzet. Alapjáraton konfliktuskerülő vagyok, de már nem bírom tovább. Majd megpróbálom szépen megkérni legközelebb, ha megsértődik, akkor ez van...
2010. febr. 16. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Átmeneti sértődésbe nem hal bele anyósod. De ennyi esze neki is lehetne, már bocs.

Viszont lehet h. előbb trükközni kéne. Mondd neki, hogy beszéljen hozzá kicsit távolabbról és grimaszoljon, azt nagyon szereti a kislány és tutira mosolyogni fog rá nagyokat. Imádkozz, hogy mosolyogjon is majd a baba, netán Anyós háta mögött állva csinálj te olyat, ami megnevetteti a babát. Ez talán ösztönzi anyóst, hogy ne hajoljon olyan közel.

Aztán lehet neki mondani azt is, hogy így bandzsítania kell és félted a szemét.

2010. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj ez a bandzsítás jó! Köszi az ötletet Neked is!
2010. febr. 16. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem ez jutott eszembe.figyelmeztesd h elkezdte tépkedni a hajat vagy ha van olyan szerencséd anyosod szemüveges akkor mond neki h vigyázz mert leveri.fülbevaló tépkedés.stb.ha nem akkor mond meg neki h félted a baciktól ha az sem akkor meg mond meg h ne lihegjen a kislány szájába mint egy ...nekem még csak most fog megszületni de már előre rettegek föleg h anyosom piás is fujjjj.én rosszul vagyok a szájszagától nem majd szegény lányom...ááááááá
2010. febr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a sógornőm beszélt mindig úgy hozzá,hogy fél centire volt a szája az arcától.Nem csak a nyálfröcsögés miatt,hanem láthatóan zavarta a kisfiamat is,hogy annyira közel hajolt,hogy nem tudott rá fókuszálni.A férjem szólt,hogy ne hajoljon közel ezek az okok miatt.Akkor nem szólt rá semmit,de hónapokkal később kibökte,hogy milyen bunkók vagyunk,mert ilyen dolgokért szólunk.Hát...ha egyébként is nehéz eset,akkor nehéz sértődés nélkül megúszni.Bár én a mai napig tartom magam ahhoz,hogy a mi gyerekünk és mi állítjuk fel a játékszabályokat,ha pedig ez valakinek annyira sértő az nyaljon sót!(21 hónapos kisfiús)
2010. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!