Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megbántad, hogy nem lett...

Megbántad, hogy nem lett második baba?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok ,magas lett a vérnyomásom a terhesség alatt,vizesedtem és nehéz terhességem volt amit korábban kellett befejezni !Most 5 hónapos a fiam ,ráérek még dönteni ,de az biztos ,hogy nagyon komolyan átkellene gondolnunk a 2.babát ! Nem szeretném a lemondásomat később megbánni ,de az egészségem is fontos,szeretném a gyermekemet felnevelni !
2010. febr. 16. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 éves vagyok szintén magas vérnyomás,többszöri visszatartás és koraszülés,majd születéskor adódó komplikációk a kisfiamnál(majdnem elveszítettük),de ma már majdnem 2 éves és kezdenek elhalványulni a rossz emlékek,plusz kezdünk belejönni a gyereknevelésbe,teljesen összeszoktunk és mindenünk a gyerek.Ő a legfontosabb.Én is mostanában gondolkodok sokat azon,hogy ha lehetőség van rá,akkor kellene még szülni,mert szerintem a gyerek az élet értelme.Tudom ez közhelynek tűnik,de én aki évekkel ezelőtt még azzal a gondolattal barátkoztam,hogy egyáltalán mi a jó egy gyerekben,hiszen mennyi gond van velük,mára már teljesen átértékelődött bennünk.A legnagyobb boldogság szerintem egy nagy család lehet és azt a sok szeretetet magunkba szívni,amit az ember gyereke ad...hihetetlen.Remélem,hogy lesz bátorságunk és a rossz emlékek ellenére bevállaljuk...és,hogy nem bánjuk meg.
2010. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhességi toxaemia, terhességi diabetes, egész napos vajúdás sajnos fájdcsill. nélkül, majd császár, több mellgyulladás stb. volt nálam és én is így éreztem, mint te 5 hónappal szülés után, sőt még egy évvel később is.

Aztán egyszercsak valahogy elmúlt, feldolgoztam és most megint terhes vagyok :)

Mivel csecsemőkkel foglalkozom, ezért pár száz terhesség és szüléstörténetet végighallgattam már és azok alapján..., nem volt azért az a terhesség és szülés annyira vészes. Semmi maradandó károsodásom nincs és a baba is egészséges, ez a lényeg.

Szerintem most fölösleges ezen rágódnod, nem kell ezt most eldönteni, ne foglalkozz ezzel. Lehet, hogy 1 év múlva vagy kettő vagy három majd szeretnél újból babát, ráérsz akkor dönteni. Nekem is hihetetlennek tűnt ekkor, de valahogy tényleg ahogy múlik az idő valahogy halványodnak a rossz emlékek :)

Ha pedig később sem szeretnél majd tesót, akkor legfeljebb nem szülsz majd, nincs ezzel sem semmi baj.

2010. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!