Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom hova tenni a kérdést?

Nem tudom hova tenni a kérdést?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos lányunk. Szerencsére az a típus, aki bárkivel jól elvan. Néha jönnek a nagyszülők, ilyenkor szoktunk kettesben programot szervezni.


Majdnem minden alkalommal megkérdezi valaki, hogy "és a kislány most egyedül van?". Legyek paraszt, de többnyire azt válaszolom, hogy "igen, kitakarít és megfőz, amíg hazaérünk", mert tényleg nem tudom hova tenni a kérdést.


Komolyan megfordul emberek fejében, hogy egy 11 hónapos egyedül otthon hagyunk órákra? Még ha a szemetet vinném ki és akkor kérdeznék meg, egye fene... de órákra? Hogy merül ilyen egyáltalán fel emberekben?


2015. márc. 23. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én eleve nem értem azokat akik kérdezősködnek, főleg amikor idegenek! "Most hol a gyerek" "minek a cumi" "van még pelus" ? nekem soha eszembe se jutott még csak ismerőstől sem ilyeneket kérdezni.
2015. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz elhinni, hogy értelmes emberek ezt megkérdezik.
2015. márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
néha én is megkapom a kérdést...én azt szoktam válaszolni, hogy hagytam neki sört meg a távirányítót...
2015. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tényleg ilyet kérdez, akkor azt pont úgy kell kezelni, ahogy írtad is: válaszolsz valami hülyeséget. S pont. Ne vedd komolyan!
2015. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a kérdés inkább úgy lenne helyes, hogy hogyan bírja nélkületek... És szerintem ezt is akarja sugallni. Vagy irigységből, hogy ti meg tehetitek, mert nem annyira anyás/nyűgős, van kire bízni-szerencsések (ezt gondolja). A másik verzió a rosszallás, hogy milyen szülők vagytok, hogy nem lóg egyfolytában rajtatok a gyerek, nem fogjátok egyfolytában kezetekben, nem úgy másszátok meg a hatalmas hegyet, hogy közben cipelitek-ez a sommás ember. Én ezt a kérdést mikor én kaptam... De mindenképpen ítélkezést, és nem kíváncsiságot érzek benne.
2015. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Jah és nem annak örülnek, hogy végre ki tudtok mozdulni, kicsit adni egymásnak is minőségi időt, hanem így látod rajta, hogy gondolkodik, h ez vajon akkor most oké vagy nem. :D
2015. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem is olyan buta kérdés, ne tudd meg, hányakat nem érdekel és hagyják otthon egyedül a kicsit, hogy "úgysem tud kijönni a kiságyból". Én is kiteregetek , de soha nem hagynám egyedül, ha elmegyek itthonról. Nekünk ez evidens, de nem mindenkinek...
2015. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt olyan, hogy a nagyszülők több napig nálunk voltak, úgyhogy ráértünk az esti kimenőről hajnalban hazaesni.

Ott este kérdezték, hogy és egyedül van otthon?

Ja, három személyes vacsorát főz, után kicsit tévézik, beágyaz, aztán lefekszik miután megnyalogatta a konnektorokat.


Oké, a szemetet kiviszem úgy, hogy a bébiőr a zsebemben, 50 méter a kuka az ajtótól, a járókából meg nem tud kijönni (ha mégis megtanulna repülni, akkor meg hallanám a bébiőrön). De eddig ez a másfél perc volt a leghosszabb idő, amíg egyedül maradt a lakásban.


Még az udvaron babakocsiban sem hagyom kint, mert sok pofátlan macska van a környéken, simán bele-/ráülnének, hiába látok rá az ablakon keresztül. Ha be kell jönnöm mosdóba, akkor van egy nyugdíjas bácsi, aki mindig kint ül, őt meg lehet kérni, hogy addig álljon oda és figyeljen rá, a macskákat meg rúgja arrébb.

2015. márc. 23. 12:42
 9/9 piroska és a farkas ***** válasza:
50%

Az én kedvencem az idegenek által feltett : " cicizik még?"

kérdés.... legközelebb mondd meg, h ti csak azért jöttetek el otthonrol, mert ebben a korban már ciki áthívni úgy a barátokat, úgy, h otthon vannak a szülők...

2015. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!