Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tíz hónaposan kellene tudni a...

Tíz hónaposan kellene tudni a testrészeit?

Figyelt kérdés

Anyám nyaggat ezzel, hogy még nem tudja a testrészeit. Mondjuk neki szituációkhoz kötve, főleg öltöztetésnél, direktbe nem akarom még tanítani.


Van egy leporellós könyve állatrajzokkal (mindegyik oldalon egy állat). A 10-ből egyet talán felismer, ha kérdezzük, hogy hol van, bár az se 100%-os.

Esti meseként pár mondatot mesélek neki egy-egy állatról, vagy ha rácsap valamelyikre, akkor mondom, hogy igen, az ott a malac/kutya/panda.


Tényleg tudnia kellene már ezeket? Mert testrészt hiába kérdezek tőle, nem reagál adekvát módon, nem mutatja.

Mi a legkésőbbi életkor, amikor már ezt tudnia kellene?


Sőt, a legtöbb "hol van..?" kérdésre sem reagál.


2015. márc. 25. 21:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Jaj ne már....persze, tudnia kéne, legalább 3 nyelven...

Az 1 évesem se tudja még. Meg ahogy elnézem nem is mostanában fogja. Én anyám is ilyen. Ne foglalkozz vele.

2015. márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 acelsziv ***** válasza:
86%
menjen már a fenébe. 10 hónapos könyörgöm. Nem apportírozni kell, hanem örülni neki.
2015. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

itt a 2. válaszoló linkje szerint kellene tudnia a testrészeit...


amúgy elsővel itt egyetértek..

2015. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem minden gyerek egyformán fejlődik, de ez még nagyon korai. Akkor lesz gond, ha 2 évesen sem tudja.
2015. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2015. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Gyógypedagógus, tehát elég sokat tanultak fejlődéslélektant, ezért bizonytalanít el. Amúgy szinte semmibe nem szól bele a gyerekkel kapcsolatban, ezért is gondolkoztatott el, hogy emiatt most szólt.


Ezen kívül egyetlen tanácsa volt idáig: amikor hisztizett, akkor mondta, hogy most már kezdjünk el határozottan határokat kijelölni, mert később már sokkal nehezebb lesz (pl. ne engedjük harapni, határozottan tiltsuk a veszélyes cselekedetektől/tárgyaktól), ezzel egyet is értek.

2015. márc. 25. 21:56
 7/21 A kérdező kommentje:
Akinek idősebb már a gyereke, mennyi idős korban ment a testrészek, családtagok felismerése, megmutatása?
2015. márc. 25. 21:58
 8/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk a férjem elkezdett trollkodni vele és nagyon részletesen végigmatatta/simogatta a gyereket: "Ez itt az Achilles-ínad...ez meg itt a sípcsontod, mögötte a singcsont. Itt a füled, benne a kis csillószőröcskék, amikkel egyensúlyozol. Itt van bent a szíved, négy kamrából áll, itt fut le a fő artéria meg a véna (végigsimítva a has középvonalát), itt a vastagbeled, itt feljebb meg a hasnyálmirigyed...na, hol van a hasnyálmirigyed?" :)
2015. márc. 25. 22:00
 9/21 anonim ***** válasza:
14 hónaposan,de akkor megmutatta az összes testrészét amit addig tanítottunk neki.
2015. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó arc a férjed! :D

Én tegnap csináltam a szintén 10 hónaposommal...simogattam a talpát és mondtam neki "ezek itt a lábujjak, látod? Ez elment vadászni...stb"...."ez pedig itt az ujjlenyomat, Érted?? Mondd szépen U.J.J.L.E.N.Y.O.M.A.T." A férjem szakadt a röhögéstől. :D

2015. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!