Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónaposan nem kúszik?

8 és fél hónaposan nem kúszik?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a kislányom, nem kúszik, nem mászik. Amikor itthon vagyunk, sokat van a földön, gurul mindem fele, rengeteget van hason. Próbáltam mutatni neki a kúszást, a hasa alá raktam hengerpárnát, mintha négykézláb állna, de csak ordít. Volt valaki hasonló helyzetben? Várjak még vaga vigyem el szakemberhez?

#baba #mászás #8 és fél hónapos #kúszii
2015. márc. 25. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Én kislányom se kúszott ennyi idősen, nem is gurult. Én 9 hónaposan vittem gyógytornászhoz, 3 foglalkozás után elkezdett mászni (a kúszás kimaradt). Most ugyanezt játszuk, 13 hónapos és még nem megy, most már doki küldött Dévény tornára.

A saját magad megnyugtatására elvinném, ártani nem árt.

2015. márc. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én elvinném megmutatni, de nem gyógytornásznak, hanem fejlődésneurológusnak. Ha kell ő majd javasol terápiát. Bod Mária a Madarász Kórházban kiváló szakember, ismeri a Dévény módszert is és még sok más dolgot.

Kevesen tudják, hogy gyógytornász nem diagnosztizálhat, csak orvos. Az más, hogy ebből élnek és biztos, hogy fognak találni akkor is valamit, ha minden rendben. Tisztelet a ritka kivételnek.

2015. márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

9 hónapos korig kell kúszni és 11 hónapos korig mászni. Amíg nem tölti be ezt a kort, addig nem lehet azt mondani, hogy le van maradva, 2 hét pedig még sok idő. Azt pedig végképp nem értem, hogy az 1-es válaszóló 13 hónapos gyerekét miért kell kezelni amiatt, hogy még nem jár. Járni 18 hónapos korig kell.

A lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni és 15 hónaposan tette meg az első lépéseit. Ő már majdnem 3 éves és semmi baja. Soha fel sem merült, hogy bármilyen vizsgálatra, vagy kezelésre kellene járnunk vele a mozgása miatt, de szerencsére nekünk egy tapasztalt, jó gyerekorvosunk van.

2015. márc. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utsó, igazad van egyébként. És szerencséd a gyerkorvossal.
2015. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, azt, hogy nem megy úgy értettem, hogy kapaszkodva se, azt pedig már "kellene". 2 hete vittük neurológushoz (egyébként a Madarászba, a doktornéniről tényleg csak jót tudok mondani :)) és úgy fest hipotón, ezért kell a torna, hogy 15-16 hónapos korára azért elinduljon.
2015. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem. Kapaszkodva lépegetni valóban kellene már neki, biztosan fog is nemsokára.
2015. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi dévényes gyógytornászt hívtunk, pár hónapot járt és nagyon szépen fejlődött a kisfiam (nálunk a kúszás megvolt, mászni nem kezdett el). [link] Itt találsz adatokat, viszont elég elfoglaltak, nekünk több, mint egy hónapra adtak időpontot. Ha nem magánba szeretnéd vinni, akkor pl. a Heim Pál Kórházban is vannak ehhez értő gyógytornászok, de ott előtte a neurológiára kell mennetek és onnan küldik tovább a gyógytornászhoz. Szerintem mindenképp vidd el gyógytornászhoz, nagyon gyorsan fog majd fejlődni, meglátod. :)
2015. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp felkeresek egy gyógytornászt! :)
2015. márc. 25. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Mi hordtuk Dévényre ilyen probléma miatt. Az egyik oldala feszes volt a kislányomnak, ezért nem sikerült. Kb. 3 alkalom után (mellette itthon kellett tornáztatni), úgy mászott, hogy alig lehetett megfogni. Jól teszed, ha elviszed, mert a mozgás fejleszti az agyat és ha valami kimarad, akkor az később tanulási nehézségeket okozhat. Nekünk azt mondta a gyógytornász, hogy a kúszás vagy a mászás nem maradhat ki, el kell érni, hogy legalább az egyiket csinálja.
2015. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!