Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babás anyukák,...

Egy év alatti babás anyukák, mennyit megy nálatok a tv napközben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, mikor háttérzajnak be van kapcsolva, ő meg a nappaliban játszik előtte a földön?

Nálunk kétszer fél órát megy így egy nap (mikor házimunkázom) nem nézi kimondottan, de mégis megnyugtatja, oda oda sandít, így nem sír hogy üljek ott mellette, mert egyébként folyamatosan kellene neki a társaságom...csak hát muszáj háziasszonyként is helyt állnom, szóval szerintetek ez ártalmas rá nézve?


2015. márc. 27. 17:16
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
54%

Azt ugye tudjátok, hogy borzasztóan rosszat ekkora gyerekkel, hogy hagyjátok tévézni, de akkor is, ha háttérzajnak szól??!!


a szakdogámat a tévénézés gyerekekre gyakorolt káros hatásairól írtam, és 3 éves kor alatt egyáltalán nem szabad tévézni, határozottan tilos!!!


A gyerek nem érti, csak a villódzó, kapkodó képek túlterhelik az idegrendszerét, romlik a szeme, már most rászokik arra, hogy kinti játék helyett a tévé előtt üljön (elhízáshoz vezet, mozgáshiány, stb.).


Ha háttérzaj a tévé, akkor romlik a figyelme, figyelemkoncentrációs problémái lesznek oviban, iskolában, mert nem tudja kiszűrni az állandó háttérzajból, mi a lényeges.

Kevesebbet fognak beszélni ezek a gyerekek.


Hagyjátok abba kérlek, a tévézést velük, visszafordíthatatlan károkat okoztok már most.


Játsszon helyette, vagy fél órákra szóljon babazene, de az se egész nap, csak néha.


Anya énekeljen, mondókázzon nekik, ebben a korban ez a legfontosabb.


A tévé iszonyúan káros nekik.


Egy óvónő, pszichopedagógus

2015. márc. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
66%
ezt hiaba magyarazod, ha beirod barhova hogy a tevezes karos a gyereknek, akkor egybol lepontoznak, mert a szulok is fuggok, ok maguk nem tudjak abbahagyni a tevezest, igy a gyereket is fuggove teszik, ha meg lepontoznak azt hiszik akkor nem ugy van.
2015. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
89%
Sokadjára van ilyen típusú kérdés, tényleg teljesen felesleges leírni ezeket. Elkezdődik a sárdobálás, de az üzenet nem megy át.
2015. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
ő nem nézi,én kapcsolom be,amíg szoptatok és én nézem addig. neki nem kell háttérzaj úgy vettem észre.
2015. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
számomra nem volt felesleges leirni oket, koszonom a valaszokat
2015. márc. 28. 15:45
 26/47 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy felesleges, mert ha a válaszolók közül csak egy ember, vagy akár a Kérdező átgondolja, és nem tévézteti többet a gyerekét, már érdemes volt leírni.


Tényleg nagyon káros dolog, sokan nem is gondolják, hogy mennyire. Órákat lehetne írni róla, csak a lényeget próbáltam meg leírni abban a pár szóban.

2015. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Én is tvztem már gyerekkoromban is, semmiféle káros hatást nem veszek észre magamon. A tesómon se, a férjemen se....

Egyébkén minden elismerésem annak az anyukának, aki képes egész nap mondókázni meg énekelni.

A napom 90%-át a szőnyegen ülve vagy mászva töltöm a babámmal. A nagy ritka pillanatokban, amikor elfoglalja magát pár percre egy játékkal, addig én bámulom a tvt és kicsit kikapcsolom az agyam. Nem hiszem, hogy ez miatt rossz anya lennék.


18-as! Ezek a káromkodós medvék nálunk is nagy sztárok 😁 Én is nagyon utálom őket, de az 1 évesem még sikít is, amikor kezdődik 


Majd most jön a jó idő, egyre többet leszünk kint, nem lesz tv nézés.

Egész nap egyedül vagyok a gyerekkel, senki nem szól hozzám egy szót se, had bambuljam néha a tvt. Nem tudom miért kell úgy csinálni, mintha az ördögtől való lenne.

Tudományos kutatások bizonyítják...aha...írjon már ide legyen szíves egy hús-vér anyuka, nem brit kutató, aki észrevette, hogy a gyerekére káros hatással van a tv!

Ne legyünk már álszentek.

2015. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
én is leginkabb ezert hagyom 2*30 percben szolni a tvt, mert a fejéshez nyugalomra van szükségem (meg elofordul hogy olyasmit kell csinalnom ami zajjal jar, nem lehet mikor alszik de kinszenvedes ha ő ott van, foleg este ha mar nyugos.)
2015. márc. 29. 11:17
 29/47 anonim ***** válasza:

21-es neked van saját gyereked? Csak mert én egész nap énekelek, játszom vele, most már alig vagyunk otthon mert egész nap játszóterezünk. De este vacsora előtt bekapcsolom neki a mesét, én töltöm le, nem a műsorokat és a reklámokat nézi, és max 30 percet. Addig mellette ülök és rápihenek a vacsoráztatásra, fürdetésre, altatásra. És újult erővel vetem be magam a gyereknevelésbe. Így én sem vagyok estére ideges és fáradt. Igaz már elmúlt egy éves, de nekem senki ne mondja, hogy ettől baja lesz. Gyerekkorunkban mi is megnéztük az esti mesét, úgy hogy egész nap kint játszottunk az utcán. Napi fél óra mesétől nem lesz a gyerek se túlsúlyos, se visszamaradott. Létezik aranyközépút is.

Kedves kérdező én annyit tudok neked ajánlani hogy ne a tv műsort nézze hanem tölts le neki, vagy nézzetek a youtubeon meséket. A reklámok tényleg nagyon villódzanak, hangosak. Ha esetleg van duck tv-tek az a legjobb, lassú, halk és szeretik a gyerekek. Napi fél óra mesétől nem lesz sorozatgyilkos.

2015. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó teljesen egyet értek veled, én is feltenném ezt a kérdést, hogy van-e gyereke a hozzászólónak.


Egész nap a kislányom van a központban. Rengeteg dolgot csinálunk napközben. Játszunk, mondókázunk, énekelek neki. Nekem is szükségem van naponta párszor fél órára, amikor egy kicsit regenerálódhatok és akkor a tv-t nézi. Én is néztem tv-t gyerekkoromban, de ennek ellenére imádtam kint lenni, a szabadban játszani, vagy különböző kreatív dologgal elfoglalni magam (rajzoltam, festettem, barkácsoltam). Nem attól lesz tv függő egy gyerek, ha be van kapcsolva a tv, mert szól a háttérben és pár mesét megnéz. Attól lesz a gyerek tv függő, hogy a szülők nem foglalkoznak, beszélgetnek, játszanak vele, nem szerveznek közös programot. A szókincse is attól függ, hogy a szülők milyen választékosan beszélnek előtte/vele. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek a gyereke egész nap a tv előtt tesped, de ez nem a tv hibája, hanem az édesanyáé, aki egyáltalán nem törődik a gyerekével.

2015. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!