Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babás anyukák,...

Egy év alatti babás anyukák, mennyit megy nálatok a tv napközben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, mikor háttérzajnak be van kapcsolva, ő meg a nappaliban játszik előtte a földön?

Nálunk kétszer fél órát megy így egy nap (mikor házimunkázom) nem nézi kimondottan, de mégis megnyugtatja, oda oda sandít, így nem sír hogy üljek ott mellette, mert egyébként folyamatosan kellene neki a társaságom...csak hát muszáj háziasszonyként is helyt állnom, szóval szerintetek ez ártalmas rá nézve?


2015. márc. 27. 17:16
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Azért huszonévekkel ezelőtt kicsit másfajta műsorok mentek a tv-ben. Eleve nem ilyen gyorsasággal váltották egymást a képek. Nem tableteztek a gyerekek, teljesen más technológia volt. Szóval ezzel indokolni, hogy ennek a korosztálynak sincs semmi baja, eléggé sántít.
2015. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Meg aztan milyen alapon mondjuk hogy annak a korosztalynak nincs baja?


Nem kuzdott kozuluk senki koncentracios zavarral, iskolai problemakkal? Dehogynem.

2015. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
És ha valaki küzd/ött koncentrációs zavarokkal, az csak és kizárólag a tv nézés számlájára írható? Hagyjuk már a hülyeséget.
2015. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
68%

Én töltöm le neki a régi meséket, ugyanazt nézi amit én.

Nem reklámot, meg RTL klubbot. Figyelemzavaros gyerek akkor is volt amikor még a tv-t fel sem találták.

Miért kell végletekben gondolkodni? Vagy egész nap tv-t néz vagy egyáltalán soha? Olyan nem létezik hogy korlátozva van? Napi 30 perc és csak mese? Ez olyan mint a csoki. Ha valaki nem tiltja a gyerekétől akkor rögtön azzal tömi egész nap. Ha nem tiltom a tv nézéstől akkor azonnal egész nap az előtt ül. Nem értem miért gondolkodnak az emberek végletekben.

2015. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó! Tök igazad van. Erről eszembe jut egy kislány. Mikor nem volt gyerekem akkor is gyakran tanyáztak nálunk a szomszéd gyerekek. Elnéztem őket egész nap nyáron, ahogy kint játszottak a kertben, pancsoltak a medencében (ki sem tudtam őket rángatni). Az 5 kislányból egy folyamatosan a tv előtt ült. Megkérdeztem, hogy te miért nem játszol kint a többiekkel és mindig az volt a válasz, hogy nincs kedvem. Kb egy hét után kiderült, hogy azért van rátapadva a tv-re, mert nekik nincs (valamilyen hülye vallást követtek, ami tiltja a tv-t, bezzeg apának a kocsmát nem). Aztán jött az anyja is, hogy ne engedjem tv-t nézni, de mondtam neki, hogy max otthon parancsolgasson, nálam nem fog. Tehát erről ennyit. Aki rendszeresen nézhetett tv-t az kint játszott, akinek meg nem, az alig várta, hogy átjusson hozzám reggel, hogy pár mesét lásson. Értelmi különbséget, nem láttam a lányok között. Kb. egyforma képességű gyerekek.
2015. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

a radio nem eleg neki, a gepet csak agyrol tudna nezni de agyon meg nem hagyom egyedul. duck tvnk nincs sajnos, termeszet filmet nezhet neha de mondjuk reklam abban is van. nem nezi folyton inkabb jatszik, de ha azt elunja utanam kezdene sirni de akkor meglatja a kepernyot es az lekoti annyira hogy elfelejti miert akart sirni es utana ujra jatekba merul.


en is azt mondom a 21-esnek, le a kalappal aki 10 orat fennt tudja tartani egy 8 honapos erdeklodeset, peraze regen nem volt tv de regen generaciok eltek egyutt, minimum 2 nő jutott egy haztartasra, nekem nincs senki aki elvegezne a hazimunkat vagy legalabb addig vigyazna ra mig lefejem a tejet.

2015. márc. 29. 21:24
 37/47 anonim ***** válasza:
Kérdező, egy hónaposnak még a természetfilm sem való...
2015. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
8 hónaposnak akart lenni.
2015. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

régen generáciok éltek egyutt....? nem tudom, hogy hol..nálunk biztos nem, és nem néztunk tévét, 32 éves vagyok, nem volt nálunk -nagymama, de annak idején már a nagyszuleim is kulon éltek, nempedig egy rakáson.

nálunk nem megy a tévé, mi se nézzuk. 8 honaposnak nagyon nem kéne tévét néznie még......

2015. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
5%

kérdezö, azért remélem megbirkozol a 8 honapos babaáddal és a házimunkával.... ne haragudj, de ez szánalmas.


más is helyt áll háziasszonyként, sut, foz, mos, vasal, gyerekkel játszik, pelenkázik, furdet...söt..én még dolgozom is mellette, a tévé még sincs bekapcsolva. ezek azért nem olyan ördöngös dolgok.

2015. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!