Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babás anyukák,...

Egy év alatti babás anyukák, mennyit megy nálatok a tv napközben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, mikor háttérzajnak be van kapcsolva, ő meg a nappaliban játszik előtte a földön?

Nálunk kétszer fél órát megy így egy nap (mikor házimunkázom) nem nézi kimondottan, de mégis megnyugtatja, oda oda sandít, így nem sír hogy üljek ott mellette, mert egyébként folyamatosan kellene neki a társaságom...csak hát muszáj háziasszonyként is helyt állnom, szóval szerintetek ez ártalmas rá nézve?


2015. márc. 27. 17:16
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
90%
Utolso te egy tökéletes anyuka vagy gondolom a férjeddel is hancurozol mindennap, de ettol meg nem mindenki az. Én sem. Sőt minden gyerek más. De ne ocsároljuk már a másikat. Miért lenne szánalmas? Inkább az ilyen aki lenézi a másikat. Irigyellek nekem a 14 honaposom mellett épp hogy van időm ellátni a háztartást és szükségem van napi fél óra punnyadára amig ő a Vízipókot nézi.
2015. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
90%
40-es de jó neked, hogy szuperanyu vagy! Kár, hogy a gyerekemnek csak én jutottam és nem egy ilyen tökéletes anya. Esetleg tarthatnál nekünk tanfolyamot, hogyan is kell tökéletesen gyereket nevelni és háztartást vezetni egyszerre.
2015. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

szerintem ne nagyon birald igy latatlanba kinek mivel kell megbirkozni...900 m2en van vetemenyesem, a babam sose latott bolti kajat, a haz mindig ragyog, a ferjem is innen viszi a kajat amit fozok (szinte minden nap mast), emellett iskolaba jarok, seta alatt a tankonyvemet bujom mikozbe tolom a babakocsit szoval hidd el, van olyan elet szituacio amiben indokolt hogy az ember 2*30 percet igenyel az egesz napos babazas kozben (es nem lustalkodassal toltom azt az idot sem). tudom jol hogy egy 8 honapos semmit nem ert a termeszet filmbol es nem is alltottam egy pillanatig sem hogy jot tenne neki.

Te mint szuperanya gondolom, inkabb magadra kotok a gyereket, es egesz nap rajtad log, nos en meg azt tartom legalabb olyan egeszsegellenek mint a tvt.


(es az en felmenoimnel egyutt eltek a generaciok, de ha ezt igy nem is tudod feldolgozni, akkor dolgozd fel azt a tenyt, hogy regen a nok huszas evek elejen lettek anyukak, amikor a nagymama még javaban tett vett korulottuk, ahogy az en nagyim is minden nap fozott rank anyank helyett.. sokhelyen azonban mar meg s elik nagymama kort vagy legalabb is nincenek olyan fizikai/szellemi allapotban hogy segitsek az anyukat napi szinten)

2015. márc. 29. 22:45
 44/47 A kérdező kommentje:
mellesleg nem minden baba egyforma, van aki elalszik a legnagyobb nyugalommal magatol a jatszoszonyegen ha megunta a jatekot, sot még "tisztaba is teszi szinte magat" es azon is vigyorog ha felporszivozol korulotte, na igy en se kapcsolnam be a tvt, meg van olyan akinek faj a hasa allandoan (pl sogornom babajanal 6 honapos korban kezdodott a hasfajas) es nem lehetett magara hagyni 10 percet sem, egesz nap sirt, nem volt el egyedul. az en babam mondjuk eleg jol el van, de szerintem neled fingod sincs rola milyen mas eletminoseg egy siros baba 3 evig foleg ha mellette testver is van.
2015. márc. 29. 22:51
 45/47 anonim ***** válasza:

"És ha valaki küzd/ött koncentrációs zavarokkal, az csak és kizárólag a tv nézés számlájára írható? "


Mondott valaki ilyet? A sok tevezes elso korben ilyen hatasokkal jarhat. Volt itt is kerdes nem egyszer, mit csinaljak a 6 eves gyerekkel, ha nem lehet lekotni semmivel 5 percnel tovabb, az iskolaban nem bir vegigulni egy orat, tanulasi es koncentracios zavarai vannak.


Aztan amikor rakerdezel kiderul hogy hat igen, nagyon sokat tevezik, de csak mesecsatornat, az nem art.


8 honapos gyereknek semmilyen modon nem kell a teve, anyukanak lehet hogy kell, de a gyereknek nem. Ha mar nagyobbacska es korlatozott a tevezes, es a szulo valaszt nem a gyerek, akkor persze hogy nem karos, de amikor mar egeszen pici korban a tevehez mint hatterzajhoz van szoktatva a gyerek, akkor nagyobb koraban mar hogyan fogod korlatozni? Hogyan magyarazod meg egy 4 evesnek hogy fel oranal nem nezheti tobbet naponta a tevet, ha elotte egy evvel meg egesz nap ment?


Ezert nem art elore gondolkodni. Nyilvan ha anyuka maskepp nem tudja megoldani, akkor maskepp nem tudja megoldani es kesz, csak akkor ne ideologizaljuk meg hogy ez mennyire jot tesz a gyereknek, mert nem tesz jot, ha szerencsenk van akkor nem art.

2015. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:
senki nem allitotta hogy jot tesz. az en kerdesem is arra iranyult, hogy mennyire artalmas a napi 2*30 perc.
2015. márc. 30. 01:35
 47/47 anonim ***** válasza:
75%
erre az a valasz hogy egy 2 evesnel idosebb gyereknel nem valoszinu hogy artalmas, kisebbeknel meg egyszeruen nem tudjuk.
2015. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!