Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok a kisebbiket,...

Hogy altatjátok a kisebbiket, ha két gyerek van?

Figyelt kérdés

A kicsi 5 hónapos és időnként még mellette kell (kéne) lennem, amíg elalszik. A nagyobb (3 éves) addig viszont szétszedi a lakást. Így nem tudok ott lenni vele, ezért sír pár percet a délutáni elalvás előtt sokszor torka szakadtából. A cumikakt kiköpi.

Már nagyon kivagyok, mert sajnálom, nem kicsit. A nagyobbikat sem lehet a földszinten hagyni 10-20 percre egyedül, amíg az emeleten altatok.


2015. márc. 31. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre altattam őket, egy szobában. Még most is "kötelező" a pihenő mindhármuknak, az 5 éves már szinte soha nem alszik, ő fél óra pihenés után kijöhet.
2015. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt teszem le a nagyobbikat előbb, ő is majdnem 3 éves. Besétál a szobába, lefektetem, megpuszilgatom és elalszik magától. A kicsit el kell picit ringatni, kell a jelenlétem. Most 9 hónapos, sokféle variációt kipróbáltam már, de csak ez az egy működik.
2015. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A délutáni altatás nem gond, csak a pici még késő délután is alszik egyet, akkor van probléma. Akkor a nagy már nem alszik.
2015. márc. 31. 19:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon nehéz,leírtakból te is egyedül vagy otthon a gyerekekkel,nagyi nem segít?Nekem 4éves és 5éves és 7 hónapos gyermekeim vannak. Pici a lakás nincs emelet,mindig szem előtt vannak.A kicsit zavarják a nagyok ,sokszor elaltatom és felébresztik,nem lehet összeegyeztetni. Inkább vidd fel magaddal,ne hagyd felügyelet nélkül,mert még a 3 éves gyermek is kicsi és hátérbe érzi magát,mert eddig csak ő volt akire figyelt mindenki.Ez a korszak a legnehezebb,de ezt vállaltuk,pár év múlva könnyebb lesz.Tudom nem vigasztal,de örüljünk,hogy anyák lehettünk,mert van ismerősöm akik örökbefogadás indított és már betegesen babát akar.
2015. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm hasonló korú gyerekekkel a késő délutáni altatás idejére időzíti a sétát. A pici alszik a babakocsiban, a nagy meg sétál/játszóterezik. Persze ezt esőben nehéz kivitelezni.
2015. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 éves szétszedi a lakást? Egy ördög kisfiam van, hiperaktív, megülni nem tudó, mégis tudja 2 évesen hogy mihez szabad nyúlni és mihez nem, így van hogy fél órát vagy akár többet is egyedül van a szobában, nézi a mesét, játszik, esetleg nasizik és ennyi. Nagyon ritkán kapom rajta, hogy turkálna a fiókban vagy pakolna vmi olyasmit amit nem szabadna...

Nekem 6 hós a kislányom, már az elejétől kezdve egyedül alvásra szoktattam, soha nem ringattam, pont ezért mert nem tudom h h tudnám én is megoldani, mert amúgy a fiam állandóan jön oda ahol a húga is van...

2015. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Segítségem az semmi... mamák nem törődnek velünk, férjem este 7-re ér haza. Ez van, ez jutott...

Mindig arra gondolok, hogy úgysem marad ez így sokáig, az első pár év a legnehezebb.

A kicsi egyébként egyedül alszik el, kivéve, ha a bátyja otthon van. Imádja, állandóan vele akar lenni. Ezért túlpörög, képtelen a végére magától elaludni, pedig nagyon fáradt.

A nagyobb asperger szindromás, kedves utolsó. Megnézném, hogy te mennyire boldogulnál vele..Amellett, hogy nagyon okos, a struktúrálatlan helyzetekben elveszik, hülyeségeket csinál. Egyedül nem tud sokáig eljátszani, mese nem köti le.

Az lesz a megoldás, hogy az altatás alatt felviszem őt is az emeletre a szobájába. Bár ott is kreatív a zsiványságban...

2015. márc. 31. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os szerencséd van hogy ilyen fegyelmezett a gyermeked!Nekem 1,5 év van a gyerekek között,az elején nekem is nagy gond volt a déli altatás is.

Jelenleg 14 hós a kicsi,már egyszer alszik így egyszerre altatom őket.

Kedves Kérdező,akkor lesz majd neked is könnyebb ha a kicsi is átáll az egy alvásra.A du.- i altatásnál nem tudod a nagyobbal valahogy megbeszélni hogy addig csendben legyen?Tudom nehéz...nincs egymásból nyíló szobátok?

2015. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Elnézést kérek, nem tudtam hogy ilyen betegsége van a gyermekednek. Tényleg nagyon rossz fiam van, szóval tudom milyen rosszak tudnak lenni, csak mivel nem tudtam hogy beteg, nem értettem, hogy 3 évesen hogy hogy ilyen a viselkedése.

A lányommal tényleg szerencsém van mert hamar elalszik egyedül és áldott jó baba, de a fiammal nagyon sokat kínlódtam az első 1.5 évben, sokszor megtörtem és nem tudtam hogy hogyan tovább, szóval az hogy a kislányom ilyen nyugis, nagyon nagy segítség.

Én akkor úgy altatnék, hogy leraknám először a nagyot aludni és utána mennék a kicsihez. Ezt próbáltad már?

Esetleg keresni egy olyan elfoglaltságot ami biztosan helyhez köti a nagyobb gyerkőcöt és annyira leköti hogy lenne 15 szabad percet amíg a kicsit altatod. (gyurma, rajzolás, mese, nálunk ezek bejönnek, telefonon videók végső esetben szintén segítenek nálunk)

Minden jót!

2015. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!