Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kórházakban sem engedik...

Más kórházakban sem engedik be az anyukát nagy vizitre? És ha bent fogják a gyermeked, ott maradhatsz vele nappal, éjszaka?

Figyelt kérdés
Se nagy vizitre,se vérvételre nem engedtek be az egy évesemhez. Felét elmondták annak amit beszélgettek az ajtó mögött,aztán siettek tovább. Emgem ez felháborít.Ami még dühítőbb,hogy haza akartak küldeni mellőle,mert nem volt olyan szabad szoba,amiben együtt lehetnénk.Azt mondták,csak azért maradhatok,mert nincs joguk engem kidobni. Kaptam egy széket mellette napokig. A főorvosnak azt kellett hazudnom a nővérek javaslatára,hogy az anyaszállón fogok aludni éjjel ( amit persze ténylegesen kifizettettek velem) mert éjjelre nem maradhatok vele.csak így aludhattam a kórtermében,ahol persze más beteg nem volt.Tiszta óvoda.

2015. márc. 27. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

én nem az óvodát használnám hanem a nonszensz szót...


vizitről nem küldtek ki, még ópofa is volt-Bethesda-neurológián feküdtünk, tanuló kórház, az orvos megvizsgálta, közbenagyarázott a tanulóknak, majd a tanulók is megvizsgálták, közben kérdezgettek nem baj-e, na meg hogy hogy vagyok, kicsit megzuhantam akkor de nagyon jól esett tőlük a kedvesség :)

vérvételre nem engedtek be, nehogy elájuljak, bár nem vagyok ájulós, nem volt időm elmagyarázni mert gyorsan kellett, nagy rohangálás volt körülötte mikor beértünk, szerencsére a gyerek egy mukk nélkül tűrte :)


vizsgálatok után kérdezték, hogy mit szeretnék, bent maradok-e vagy itt hagyom éjszakár? maradtam természetesen, ezért volt egy kis várakozás, mert rácsos ágyba kellett volna tenniük, de egy szobában nem volt annyi anyaágy mint rácsos, ezért a folyosón kellett töltenünk jó pár órát, hogy felszabaduljon egy rendes 90x200s ágy, de így jó volt, befeküdtem mellé éjszakára :)

egy fillért nem fizettünk, még a kajánál is győzködtek, hogy egyem meg a gyerek adagját, mert neki hozott a férjem mindig. tényleg nagyon emberségesek voltak, sajnálom, hogy neked nem ilyen tapasztalat jutott :(


ja, a legemberibb gesztusuk az volt, hogy az állapota miatt nem engedhették volna haza, de az orvosa bejött hozzánk szombat délelőtt, hogy szerinte a gyerek jobban gyógyulna otthon, a vizitet megoldja csak hétfőn korán reggel legyünk itt. persze papíron hétvégén is bent voltunk ;)

2015. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
én a váciba szültem, ott éjjel nappal velünk lehet, de a vérvételre elvitték, de eszembe se jutott volna menni vele, orultem h volt egy fel ora pihenom :) a vizitek reggel 9kor voltak, mindig velem volt kozben a baba az agy mellett.
2015. márc. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyes,koszi a valaszt,de jo nektek, nekem eddig ebben e korhzban csak rossz tapasztalat jutott .kajalasrol jut eszembe,tegnap eppen felkelt a pici ,mar ot perce behoztak az ebedjet,erre jon a nover,hogy van tiz perce megenni mert cizit lesz,elviszi a kajat. Gyorsan megetettem,erre meg ot ora mulva sem vittek el.Komolyan a legelsonek leirt serelmek miatt gondolkozom,hogy most mar lepek mert ahogy irtam nem az elso hogy mas osztalyon voltak incidensek.
2015. márc. 28. 05:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen nyuszi vagy...Ha határozott lennél,nem tennék ezt. Én nem jöttem volna ki onnan,és főleg nem fizetnék azért,amit nem veszek igénybe.Ha kell,ülve alszok a gyerek mellett.Aztán ha ez nem tetszik nekik bek...ják.
2015. márc. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Amikor 2 es fel eves volt a kislanyom Pecsen voltam vele a sebeszeten, vakbel mutete volt. Minden vizitkor ki kellett jonni, este 9-ig maradhattam, reggel 7-tol. Szornyu volt, de nem lehetett maradni, mert regebben volt olyan reteg, aki befekudt a frissen mutott gyereke melle, hogy a korhaz ezt megszuntesse, senki nem maradhat ejszakara.
2015. márc. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi most így jártunk. Pécsett műtötték volna a 14 hónapos fiam veséjét és a műtét előtt pár nappal derült ki számomra (internetet olvasva), hogy az ottani sebészeti osztályon a főorvos nem engedi meg, hogy az éjszakát a gyerekekkel töltsék az anyukát, kidobatja őket az őrökkel és szállóra küldi, törvény ide vagy oda. Másnap felhívtam a kórházat, hogy ez igaz e. Azt mondta az egyik orvos, hogy "félreértés ne essék, nem tiltjuk meg a benn létet, de fizikailag annyira sincs hely, hogy az anyukáknak egy széket betegyünk, olyan szorosan vannak egymás mellett az ágyak a kórtermekben". Én mondjuk a többi anyuka kommentjeiből nem ezt vettem ki, de mindegy.Tegyük fel, hogy hiszek az orvosnak,de mondtam, hogy akkor köszönöm, mivel nem életmentő műtétről van szó,nem viszem ilyen körülmények közé a fiam, akkor inkább más kórházat választunk. A doki mondta, az ország bármely kórházába vihetem, ennek nincs akadálya. A fiamon ráadásul éppen rajta van egy szorongásos időszak, rajtam kívül mindenkitől fél, nem fogom kitenni őt egy ekkora traumának, hogy a nyílt hasi műtét után még idegenekre bízom. Emellett egyszerre négy foga jön, ordítva ébred éjjelente. Erre a nővérke: de ők anyjuk helyett anyjuk ezeknek a gyerekeknek. Nah ez még jobban felháborított. Miért kellene nekik más anyuka, ha ott van az igazi is. 18 éve született a törvény, amely kimondja, hogy 18 év alatt minden gyereknek joga van ahhoz, hogy éjjel-nappal az egyik szülője, vagy gondviselője vele lehessen a kórházban. 18 év alatt ezt Pécsett nem tudták megvalósítani, mármint a feltételeit. Szánalmas! Vessetek rám követ, más anyuka biztos belement volna így is a műtétbe, őket is megértem. Ha sürgős lett volna, én sem hezitálok, de ha van esély arra, hogy ezt a nehéz időszakot én még ne nehezítsem tovább a fiamnak azzal, hogy magára hagyom, akkor mindent megteszek ezért.
2015. márc. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nálunk viziten csak az a szülő lehet benn, akinek a gyermekét vizsgálják éppen, a többinek ki kell mennie. Szóval kicsit átjáróház van vizitkor, de ez így etikus azt hiszem, mert másra nem tartozik a gyermek betegsége, de a szülőre viszont nagyon. Sőt, vannak olyan kisgyerekek, akiket a szülők nélkül meg se lehet vizsgálni, mert sírnak, stb.

Egyébként szinte minden ágyhoz tartozik egy felnőtt ágy is, ha valaki igénybe veszi, olyankor fizetni kell érte, de ellátás nem jár, csak a szoptatós anyukáknak. Olyan előfordult már, hogy annyi beteg jött, hogy a szülőnek nem jutott hely, mert a szülő ágyát át kellett adni a beteg gyereknek. Azonban ilyen esetben is ott maradhat a szülő a gyerekkel, csak kap egy széket, amiért nem kell fizetni. Ugyanez a helyzet akkor is, ha valaki nem kéri az ágyat, volt, hogy egy szegény kisfiú mellett napokig ült a nagymamája, mert nem tudták kifizetni az ágyat. Egyébként maga az osztály zárva van, csak kóddal/csengetéssel lehet bemenni, és egyszerre egy szülő tartózkodhat a gyerekkel látogatási időn kívül, de ő éjjel-nappal. Szerintem ez így tökéletes.

2015. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Beérkezéskor rámutattak a rácsos ágy mellett egy székre, hogy azon alhatok. VIP szobában van ágy, többi anyukának szék jut. Elvárás, hogy anyuka maradjon éjjel-nappal, előszeretettel ejtik le magasról a dolgokat a nővérkék. Vérvételre nem lehet itt sem bemenni, viszont mindegyik viziten ott vagy a gyerekkel. Egyedül egy dolgot nem hallhatsz, a konzultációt. Elvileg nem ehet bent a szülő, a végén már mindenki ott evett. Folyosón nincs wc, nővérkék nem néznek a gyerekre, míg a több emeletnyire lévő wc-ből visszajutsz. Egy megoldás van, visszahúzod a rácsot a gyerekre, aztán üvöltsön, ahogy a torkán kifér. 2 hetet voltunk bent, botrány az egész, undorító.
2015. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7-es! Igazad van! Én is mondtam,hogy még a padlón is elüldögélek szívesen...
2015. márc. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ja, és persze a VIP szoba foglalt volt, véletlenül sem volt lehetőség egy ágyat szerezni. Az összeset, aki ezt a rendszert kitalálta, bezárnám ide hónapokig.
2015. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!