Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek mellett (a kisebbik...

Két gyerek mellett (a kisebbik 5 hónapos, a nagyobbik 3 éves sajátos nevelési igényű) elvárható, hogy nagy húsvéti vendéglátást csapjak?

Figyelt kérdés
Nagyszülőkhöz lemondtuk a látogatást, mert karácsonykor nem túl szívélyesen fogadtak minket. A két gyerkkel meg nem egyszerű nekiindulni több órás útra). Ezek után kijelentették, hogy akkor ők jönnek hozzán húsvétra. Sőt a párom testvérét is hozzák. Ismervén őket vendégségbe jönnek és nem segíteni. Mire ideérnek a mama már halálosan elfárad és azonnl pihenni akar (kutya baja) én meg ugráljam körbe. Mit tegyek? Férjem rengeteget dolgozik, mindennnel egyedül vagyok, bevásárlás, főzés, gyerkezés...
2015. márc. 25. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

szerintem nem gyerekektől függ. aki akarja, az simán megoldja 2 gyerek mellett. aki meg nem akarja, az gyerek nélkül sem oldja meg. és ahogy írod, egyértelmű, hogy te ezt nem akarod, de nem a gyerekek miatt... :D

vagy mond meg, hogy ne jöjjenek vagy menjetek mégis ti vagy csinálj ebédet. mondjuk egy húsleves meg egy füstölt főtt csülök, főtt tojással nem egy nagy dolog összedobni, ezt 2 gyerek mellett megoldod a hétköznapokban is szerintem :)

2015. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mondd azt hogy elutaztok kirándulni :)

Én megértelek. Azért a kisebbik gyerkőc még elég pici + ott van egy 3 éves is.

2015. márc. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is mondd, hogy elutaztok, kirándulni mentek, bármi. Egyébként szerintem sem a két gyerek a probléma itt, ha szeretnéd ezt a vendéglátást, velük is meg tudnád oldani.
2015. márc. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem bunkóság ha ők kijelentik, hogy mennek, devmég mindig jobb, mint nektek menni. Én ezt csinálnám: Rendelnék kaját étteremből, sütit cukrászdából, férjemmel együtt kitakarítanánk és jöjjenek. Mikor megérkeznek mondanám, hogy mindenki érezze magát otthon, szolgálja ki magát.
2015. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én meg kijelenteném, hogy kirándulni megyünk.

Őszintén szólva, a hátam közepére se kívánom az ilyen "kötelező" jellegű ünnepeket, ahol a háziasszonyra csak az elvárások hárulnak, aztán egy köszönömöt se kap a fáradozásért.

Előtte két gyerek mellett takarítasz, mint a barom (feltételezem, anyóspajti tud kekec lenni), főzöl + 3 főre, de ne hétköznapi kaját, legyen sütike, meg pogácsa és szolgálj fel előtte kávét, utána kávét, ugráld őket körül, közben vágj jó képet a beszólásokhoz. Utána megint takarítani, mosogatni, pakolni és már el is telt az egész, anélkül, hogy leültél volna.

Gondolom, a férjed otthon lesz Húsvétkor, menjetek négyesben csavarogni, legyetek együtt, ne arról szóljon ez az ünnep, hogy kikészülsz tőle.

Ha szívesen látott vendég lenne, persze, megcsinálja az ember, de akkor örömmel teszi. De így... nincs értelme.

2015. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Étteremből rendelni sajnos nem tudunk ennyi főre..:(

Az a baj, ha most kijelentem, hogy kirándulunk, nagy sértődés lesz, hogy nem láthatják (az amúgy leszart) unokájukat... após mondta, hogy menjünk, mire nemet mondtunk, erre, hogy akkor ők jönnének. Na ezek után már nehéz visszakozni, akkor lehettem volna okosabb...

Azért két kisgyerek mellett (az egyik aspergeres és hiperaktv) nem könnyű 6 főre főzni, ünnepi ételt bárki bármit mondd. Erre bevásárolni, előtte takarítás (én vagyok rá igényes, nem az anyós). Az milyen lenne, ha megkérném őket, hogy vagy segítsenek, vagy hozzanak ebédet?

2015. márc. 25. 14:25
 7/19 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy hozzanak sütit. A takarítás elmarad, ezt is megmondhatod előre, hogy most nincs időd, inkább a gyerekekkel foglalkozol nagytakarítás előtt. Valami egyszerű ebédet meg össze lehet ütni, húsleves pl. tényleg jó ötlet. (4 gyereket nevelek, kis korkülönbséggel születtek, az én férjem is sokat dolgozik, szóval ismerős a szituáció.)
2015. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mondd meg akkor, hogy hozzák a sütit és dobj be egy tepsis krumplit husival, az nem nagy meló. Takarítást meg csak tessék-lássék, ne csinálj gondot belőle.
2015. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Azért egy ebédet összehozni nem olyan nagy dolog :) Vagy készíts hidegtálakat, azt is simán meg tudod csinálni előtte este, mikor már lefekszenek aludni. Sonka, saláták, főtt tojás, stb. De meleg ételt összehozni sem egy nagy extra, vannak sütős kaják, nem kell ott állni felette. Plusz egy leves, amellett sem kell állni. Esetleg hoztok előtte süti cukrászdából. Szerintem azt mondani, hogy hozzanak ebédet, sokkal gázabb, mint a kirándulós-sztori. Még a sütihozás OK, de hogy az ebédet hozzák...
2015. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tavaly 10 vendég jött hozzánk 3 napra. Hideg sulteket csináltam előző nap,kétféle saláta,kaszinotojas és sonkatekercs.ja meg suti. A gyermekeim: 4éves,3 éves és egy 2 hónapos. Férjem dolgozik egész nap. Meg persze volt sonka is. Szóval meg lehet csinálni.Menu: cs.mell ozgerincformaban,(keress ra,isteni finom)stefánia szelet,tészta saláta,francia saláta,linzer,isler. Ezek mind előtte is elkeszithetoek. Esetleg fasirtgolyok.
2015. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!