Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek a feltetlen szukseges...

Ezek a feltetlen szukseges kelengyek? (Meg lesz par kerdesem is bizonyos dolgokrol)

Figyelt kérdés

Babaszoba:


babaagy

pelenkazo

matrac

vizhatlan matrac vedo

gumirozott lepedo (2db)

pelenkazoba szivacs

szivacsra vizhatlan huzat (2db)


Felszerelesek


2 funkcios babakocsi

autoshordozo

pelenka taska

hordozokendo


Furdetes/pelenkazas


kiskad

torolkozo (2db)

babafurdeto

pelenkak (ajandek)

torlokendo (ajandek)

popsi kenocs


Biztonsag/egyeb


Legzesfigyelo

Babakefe

kisollo (itthon van, csak fertotlenitem)

vitaminok

orrszivo


Etetes:


1 db cumisuveg

3db eloke

kesobbiekben etetoszek


Ruhak:


5db 0-3 hos body

5db 0-3 hos rugdalozo

(tobbi ruhakat ajandekba kerhetem)

3db sapka

3 par zokni

kocsikabat

kardigan

2 db vekonyabb pled

2 db vastag pled



kesobbiekben jatekok, fejleszto keszsegu dolgok

ajandekba esetleg babahinta, vagy pihenoszek


2015. ápr. 1. 18:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*ami lemaradt, az a textil pelenka


milyen babahordozot vegyek? Jo a Chicco marka?


legzesfigyelorol tapasztalatok?


Egyeb ami szukseges, de kimaradt a listamrol? Valami ami felesleges?


Kell racsvedo? (van olyan ami legateresztos, de sokan panaszkodnak, mert a kicsi lerangatja ezeket)

2015. ápr. 1. 19:02
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hajkefe szinte felesleges. Pelenkás táska helyett másik is megteszi, ami harmad annyiba kerül.
2015. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

chicconak elég rossz eredményei vannak adac teszten.szerintem nézd meg melyiknek milyen az eredménye és úgy válassz.

hordozókendő nem feltétlen,csak ha akarsz hordozni

pelenkázótáska se kell feltétlenül,sok zsebes sima is jó.

babahajkefe nem hiszemhogy fog kelleni eleinte

légzésfigyelő nekünk nem volt,de ha koraszülött lett volna,vagy lett volna légzési baja akkor vettünk volna

ha anyatejes lesz elég lesz az 1db cumisüveg,de ha nem akkor az kevés lesz.egyenlőre még ne vásárolj be üvegekből

5db body nagyon kevés lesz,de ha kapsz még rendben van. ugye a balesetekbukások miatt írom.

a babahintát nagyon szerette nekünk :-)

kihagytad a mellszívót,tejtárolót,mellbimbókrémet,melltartóbetétet ezeket szerezd be magadnak

a babának kell még lázmérő jó ha van otthon

én még legalább 1 törölközőt vennék,mert ha megcsapja őket a levegő megjön a wc-zési inger is .-) ha cserélni kéne,legyen ugye tiszta mindig

szundikendőt nekem nagyon szereti,mindig fogja aklvás közben,de ráér ha olyan 3 hónapos lesz,3-4 hónaposan meg már jöhetnek a csörgők

2015. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nekem chiccom van (3in1), bevált.

a hajkefe pelenka táska tök felesleges. evőeszköz kell majd neki, fémmel nem ehet. a cumisokhoz nem árt sterilizáló, mikrós, nagyon megkönnyíti az életet.

szerintem a fejvédő hasznos, főleg ha cumizni fog, mi most tapasztaljuk milyen jó, mert nem tudja kidobni az ágyból a cumit. amúgy ha nem akarod hogy ujjszopós legyen, cumit is vegyél :) hidd el hasznát fogod venni.

szoptatni fogsz? kell akkor mellszívó, én bimbóvédőt is vennék, meg tejtárolók a fagyasztóba. A bimbóvédő azért jó mert nekem pl jól begyulladt a mellem a kórházba, nem tudott enni a babám anélkül, be is lázasodtam. Nem lett tőle cumizavaros, 6 hós korában egyszerűen elhagyta most már anélkül szopizik.

Baba fürdető alatt nem tudom mit értesz, de semmi kozmetikumot ne vegyél, mindent felfognak írni, és amit felírnak az hipoallergén és általában az a legolcsóbb is. Vitamint sem kell, D vitamint meg K vitamint fognak írni receptre. másra nem lesz szükség.

A pihenőszék nagyon hasznos, nekem nagy segítség volt a házimunkához, órákig elücsörgött benne. Ajánlatos beszerezni. UGyanilyen praktikus a zenélő körforgó az ágyfelé, napi fél órákat lehet vele nyerni :)


Legzesfigyelőm Angelcare van, nagyon jó, még sosem riasztott tévesen.

2015. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vitamin?

A d vitamint csak az orvos irhatja fel, mas meg nem kell!


Szerintem a kiskefe fontos, föleg ha mar eleve nagyhajjal születik, mert bekoszmosodik alatta a feje es fürdeteskor a kiskefevel kehetdörzsölni!


Pelenkazotadkat en olyat valasztottam ami nekem nagyon tetszik mert ha teso is lesz akar 6 evig is mindennapos tarsad lesz!

2015. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Lepedőből szerintem kevés a kettő, előfordul, hogy kakis vagy büfis lesz.

Kifejezett pelenka táska is fölösleges, jó helyette bármilyen táska amibe a holmiját tudod pakolni.

Hordozókendő csak akkor kell, ha hordozni szeretnél.

Légzésfigyelőnk nekünk nem volt, én fölöslegesnek tartottam, erről mindenki döntsön belátása szerint.

Kisollót külön nem vettem, a normál körömvágó ollóval vágtam a körmüket. Viszont babakefét használtam, fürdetés után mindig megfésültem őket, olyan cukik voltak szépen tisztán, megfésülve.

Ha szoptatsz, elég lesz egy cumisüveg, ha tápszeres (is) lesz a babád, akkor több kell majd, de szerintem ezt ráérsz venni, ha szükséges lesz.

A mellszívóról szintén megoszlanak a vélemények, nekem volt, de nem használtam, valakinek meg elengedhetetlen. Szerintem ezt is ráérsz venni, ha szükséges lesz.

Bodyból és rugiból is érdemes többféle méretből beszerezni, mert az is lehet, hogy 50 centis babád lesz, és még az 56-os ruha is nagy lesz rá, meg az is, hogy 60 centis lesz, és a 62-es éppen jó lesz.

2015. ápr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mellszivot nem tervezek venni majd ha kell, veszek. Szoptatni tervezek. Mosó és szárító gépünk is van, így szerintem nem lesz gond a kevesebb lepedovel. Pelenka táskát olyat veszek ami nekem is tetszik, egész jó árban kaphatoak. Legzesfigyelovel én is vacilalok, mert ha egészséges nem biztos, hogy szeretnék venni. Persze balesetet sem szeretnék. .. ruhákat külön nem írtam le, de minden méretből lesz valamennyi. (KB 6 hos. Korig veszek előre párat) meg ajándékokat is biztos kapok, akkor ruhákat kérek majd. Sajnos fürdető nem írnak fel, ezért kell vennem valami biot. Vitamint sem hiszem, hogy felirnak neki.... majd megerdeklodom.
2015. ápr. 1. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdezted még a rácsvédőt is. Nekünk volt, és jó is volt, mert kevésbé ütötték be a fejüket a rácsba, meg kevésbé szorult be két rács közé valamelyik testrészük. De nekünk olyan volt, amit rendesen rá lehetett kötözni az ágyra, nem tudta a gyerek leszedni.

Magyarországon vagytok? Mert akkor gyógyszertári fürdetőt használj (úgy tudom, mindenhol írnak), és D-vitamint (naponta kapja), K-vitamint (havonta egyszer míg csak szopik) kell kapnia, ezek receptkötelesek.

2015. ápr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

babaszoba:


vízhatlan matracvédő majd úgy 2-3 éves kora körül kell, amikor leveszed a pelust éjjelre. kisbaba alá nem szabad tenni, rá is van írvva, mert elzárja a levegőt (ugye ezért jó a kókuszmatrac mert átereszti a levegőt, ha a baba belefejel, akkor is kap levegőt, ha ezt ráteszed akkor meg nem)


ezt a pelenkázó szivacs, huzat, stb nem értem. én 4000.-ért vettem kemény pelenkázó lapot, abban benne van a matrac és van rajta vízhatlan cucc, amit csak le kell törölni, arra pelenkát tettem.


pelenkatáska is nélkülözhető, ha van egy hátizsákod akkor tökéletes erre a célra, dm-ben meg lehet pelenkázó lapot venni párszáz forintért, azt bárhol alá tudod tenni...


babafürdető nem kell, orvos ír fel majd gyógyszertárit.

előke is csak akkor kell majd mikor már szilárdat eszik- 4-6 hónapos kora körül.


ruhából sokkal több kell, mondjuk egy átlagos napon reggel átöltözteted (1 body-egy rugi), megeteted, bukik, rugit lecseréled. 10kor olyat kaksizik, hogy még a háta is olyan lesz, +1body, rugi. délután megint bukik, "rugi, este fürdés előtt meg leveszed és tisztát adsz rá.

tehát van, hogy elmegy 5-5 rugi, body egy nap :)

és kapásból vegyél 62es méretet is, nekem pl. 56cm-el született a babám, 1 hetesen már 62est kellett rugiból mert nőtt is és akkora volt a lábacskája, hogy az 56os nem ment rá :D


légzésfigyelőt mi sokáig haasználtunk

2015. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyjából jó amit írtál. Ruhából biztos sokkal többre lesz szükséged. Én vennék még harisnyát, bodyból rövid és hosszú-ujjút is, nem tudom mikorra vagy kiírva de egy két vastagabb pulcsi sem árt.

Cumisüvegből bőven elég egy, aztán később majd meglátjátok. Én vennék neki cumit, nagyom hasznos tud lenni amikor már csak megnyugtatásnak használja a cicit.

Légzésfigyelőn szerintem ne spórolj, sajnos nem csak a koraszülött és kis súlyú babákat érinti, sajnos nem tudják mi az oka. De mi használtan vettünk fele annyiért és még garanciális volt. Nekünk az Álomvirág vált be, 3 érzékelő lapos, nem tud később sem lemászni róla így nincs téves riasztás.

Ágyvédő nekünk hasznos volt amikor elkezd forogni folyamatosan nekiütődött, és dugta volna ki a kis kezét a rácsok között, olyat vettünk amit az egész ágyat körbe veszi.

A mellszívót én is feleslegesnek tartottam, nem vettünk nem is volt rá szükség ez is olyan hogyha mégis kéne bármikor el tudtok menni venni egyet.

A pihenőszék nagyon jó találmány, főleg hogy a kislányom hasfájós volt, vízszintesen nem is nagyon maradt meg.

Vitaminokat a babának nem kell venni, K és D vitamint fog felírni a gyerekorvos. Szerintem fürdetőt se vegyél, gyógyszertárit ír az orvos, a legjobb nekik. Az én kislányom 14 hónapos még mindig ezt használjuk mert a többi kiszárítja a bőrét.

Hordozó kendőt is felesleges szerintem előre megvenni (hacsak nem azzal szeretnéd vinni mindenhova). A kislányom utált benne lenni, nekünk nem vált be, most is kipróbáltam de csak nyűglődik és sír benne.

A kiságy felé egy zenélő forgót szerezz be imádják és percekig el tudják nézni.

Későbbiekben én játszószőnyeget vennék, volt hogy egy órán keresztül piszkálgatta a lányom, addig szeretett vele játszani amíg fel nem állt akkor elpakoltam mert belekapaszkodott és elesett.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!