Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fém kiskanállal lehet etetni...

Fém kiskanállal lehet etetni a babát? Ha nem akkor miért?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:

A műanyagot jobban ajánlják 1 éves korig, ezt találtam neked:

"Az etetéshez olyan kicsi, lapos műanyagból készült kanalat válasszon,ami keskeny és a vége jól lekerekített. Hosszú nyelű és kevésbé hajlékony kanállal a felmelegített üveges bébiételt is meg tudja keverni. A fémből készült kanál túl kemény, felsértheti a baba szája sarkát, és – mivel jó hővezető – gyakran át is forrósodik. Jobb tehát, ha a (keresztelőre kapott) ezüst kanalat félrerakja az első születésnapig!"


Részletek: [link]


Illetve itt is jól leírják:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hülyeség. Nem halt ki az emberiség a műanyag kanál feltalálásáig. Ráadásul az ezüst baktericid hatású. A 100 éves öregasszonyok mind ezüstkanalat használtak, csecsemőkorukban is.
2015. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

gondolom, onnan kérdés, hogy pár kérdéssel ezelőtt a kelengyére írtam, hogy műanyag kanál kell, fém helyett..


nyilván nem nemesfémre gondoltam, hogy nem lehet használni, azonban megjegyzem, hogy én pl erősen allergiás vagyok nem hogy az ezüstre, de még az aranyra is bizonyos karát alatt, pl. ha régen volt egy fém sípom, elég volt 1 percig fújnom és hót kiütötte a számat. Na de nem ezért nem szabad (habár szerintem allergizálhat és ki tudja milyen fémből van az adott kanál mi oldódik ki belőle), hanem azért amit az első ír: éles, elvághatja a száját, és átforrósodva megégetheti a száját.

2015. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem halt ki persze, de ha valami nem szükségszerű, akkor miért ne válasszuk a jobb megoldást.
2015. ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyan lehet fém kanállal is etetni, de én pont még csecsemőkoromban, a kezemben (30 éve még nem volt divat a műa. babakanál) a fém teáskanállal hadonásztam és letörtem vele a felső metszőfogam csücskét. Na ezt műa. kanállal tuti nem tudtam volna előadni. Ezért is jobb a műanyag.
2015. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én is műanyagot használtam, de alkalom adtán előkerült a fém is, pl. anyósoméknál. Nem volt azokkal sem gond.

1. Rég rossz, a az étel olyan forró, hogy átforrósítja a kanalat.

2. A korábban 2 tesó által leharcolt, szétrágott műanyag kanálból se éppen barátságos vegyületek oldódhatnak ki. Főleg, ha forró a kaja... De hát ne legyen forró, mert akkor agyoncsapom az első pontot :) Amúgy egy teljesen originál műanyagkanálról is honnan a fenéből tudhatnád, hogy egy hónap vagy fél év múlva ne hoznák ki elhivatott tudósok, hogy rákkeltő, mérgező adalék van benne (ld. BPA-botrány, az nem pont kanalakban volt, de remélem, érthető a hasonlat).

3. Arra is oda lehet figyelni, hogy szépen legömbölyített élű kanalat adjunk a baba szájába, ne holmi dizájnosan szögletes élűt (én egy gyerek-étkészlet kiskanalait használom, nagyon jó élgömbölyítettek, de a gyerkőcök már elmúltak 1 évesek)

4. A baba az első pár ráharapás után remélhetőleg megtanulja, hogy a fémkanalat megharapni kellemetlen, de ha nem, akkor inkább vissza a műanyaghoz. Inkább a kanál legyen rágott, mint a gyerek foga sérüljön.

Szóval pro és kontra. Lehet etetni fémkanállal is, de lehetnek negatívumai.

2015. ápr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsóval teljesen egyetértek.

Pl az én kisfiam állandóan rágta a műanyag kanalat...

Nem hiszem,hogy elvágná a fém kiskanállal a száját, ínyét..Mégis hogyan? Nálatok éles a kanál??

2015. ápr. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy a 6. Anyuka írja :-)

Ésszel mindent, ez a lényeg. A fémnek és a műanyagnak is megvannak az előnyei-hátrányai!

2015. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

,,2 tesó által leharcolt, szétrágott műanyag kanálból se éppen barátságos vegyületek oldódhatnak ki."


mondjuk kb. 800 ft egy új műanyag kanál...

egyébként abban egyetértek, hogy nem tudhatod, mi oldódik ki belőle, bármilyen jó minőség is. Viszont én pl nem mikrózom épp ezért a műanyagot, még azt sem amit elvileg lehet, hanem porcelán tányérba melegítem.

A fém átforrósodhat, lehet hogy te nem érzed annak, de az ő nyelvét égeti, amit erről írtál nem állja meg a helyét. De egyébként alkalmi jelleggel nyilván nem gond.

2015. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a műanyag kanalat, mikor használtam állandóan rágcsálta. Kapott fém baba kanalat, azt a lekerekített fajtát de azzal nem tudtam normálisan adni neki a kis falatokat. Nekem ami bevált egy régi mélyebb teáskanál aminek kicsit hegyesebb a vége, nemigen tudom jobban leírni de azzal egyszerűbb etetni. Olyan, mint itt a képen balról a második [link]
2015. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!