Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értessem meg a családdal,...

Hogy értessem meg a családdal, hogy szerintem nem kell a kicsit mindenkepp kikapni a kocsiból, ha találkozunk?

Figyelt kérdés
5 honapos a kisfiam. Eleinte nemigen szoltam, tudom, hogy mindenki szereti, de szerintem ha eljatszik vagy kommunikál, maradhat a kocsiban is, nem? Nem akarom, hogy hozzaszokjon. Egész nap egyedul vagyok otthon, és nekem nagyon jo, hogy eljatszik maga is kicsit, míg elvégezhetem a hazimunkat. De például hétfonként nem birok vele, a vasarnapi látogatásokon mindig karon van, ill. minden sóhaját lesi valaki, és szerintem ebben a korban már el lehet kényeztetni.
2008. aug. 26. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hat igen.... en is voltam ebben a helyzetben es eleg nehez megoldani,nekem pl nem sikerult.nalam arrol volt szo,hogy anyukam altatta estenkent a kicsit,mert en meg dolgoztam.anyu meg olben altatta minden este,mikor meg en mar ataltam nappali muszakba allandoan olbe kellett altatnom a gyereket.Ez nem olyan egyszeru.Foleg,ha nalatok csak vasarnapi latogataskor tortenik ez,akkor ezt a rokonok nehezen fogjak megerteni,hogy csak hetente egyszer latjak es akkor sem foghatjak az olbe.probald nekik elmagyarazni,hogy ez rossz hatassal van ratok, igy mikor nincsenek ott akkor is olben kell setalgatgasd egesz nap igy nem tudsz elvegezni semmilyen hazimunkat.

En pl arra voltam allergias,mikor kimentem a gyerekkel setalni,olyan edesen aludt mindig a gyerekkocsiban es mikor talalkoztam az ismerosokkel akkor allandoan felebresztettek,csak egy sziara,meg hogy milyen aranyos.Duhrohamot kaptam.Aztan kozoltem mindenkivel,hogy ha alszik hagyjak nyugodtan ne mindig ebrezgessek.

nehez menet lesz,remelem a te rokonaid megertik majd.

2008. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az anyosek csak hétvégén, bár nem laknak olyan messze. A másik a keresztanya, ill. a csaldja, kozeli rokonok. Azt hittem, megbeszéltuk a dolgot, ha ott vagyok, már visszafogjak magukat, nem veszik ki, nem rázzák a kocsit. De ha a keresztanya elviszi sétalni a kicsit, megall otthon, na akkor van minden. Mert én "ugyse vagyok ott, majd nem mondjak el nekem, és OK lesz...!Ha viszont nem vihetné el arra a félorára, akkor nagyon megbántanám. Azt sem szeretném. Mit tehetnék?
2008. aug. 26. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a babucid a te gyermeked ezért ha rokon ha nem tiszteletben kell tartaniuk a nevelési elveidet. Csak veled és a babáddal szurnak ki, hisz őt így teljesen össze zavarják te meg nem tudod a kis mindennapjaidat úgy összehangolni ahogyan szeretnéd. Én azt utálom, hogy mindenki a kislányom kézfejét akarja tapizni. Hát ne tapizza, mert ő nem cumizik hanem a kezecskéit eszegeti. Úgyhogy én mindenkivel közlöm, hogy a kézfején és az arcán kívül mindenhol lehet simogatni. Ha alszik akkor senki nem keltheti föl, különben én is kitörök mint a gejzír. Úgyhogy én azt tanácsolom neked, hogy finoman de határozottan mondd el, hogy mi az amit nem szeretnél ha a babáddal tesznek. Oké szeretgessék, de a szeretetnek van más formája is nem csak az hogy egész nap kézről kézre jár a gyerek és folyton ölben van. A keresztszülő esetében pedig én tutira megmondanám, hogy ha egyszer megtudnám hogy az ellenkezőjét csinálják mint amiben megállapodtatok, akkor többet nélküled nem viheti sétálni a picikédet. Én még utána is mennék ha kell és megbizonyosodnék arról, hogy értenek e a szóbol. Értem én hogy ők is rokonok, de attól még nem kell mindent rájuk hagyni. Az intelligens emberek megértik és elfogadják a döntésedet, hisz mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy jónak látja. Aki meg nem érti meg annak nem kell a gyerekkel kapcsolatot tartania. Én elvárom mindenkitől hogy amit mondok azt úgy csinálja, mert az én babám és kész. Ha finoman mondod el a dolgokat biztosan ők is toleránsabbak lesznek és talán könnyebben "megemésztik" a dolgokat. Sok sikert. 4 hónapos kislány anyukája
2008. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!