Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom az öt hónapos babának...

A párom az öt hónapos babának tojást akar adni. Mert Kínába ez a szokás, hiába mondom neki hogy allergiás reakciót okozhat meg nem tudja megemészteni. Ti mernétek adni az öt hónapos piciteknek, csak hogy szent legyen a béke?

Figyelt kérdés
Szerinte a baba ettől lesz erős....és a neten néztem hogy itt tényleg az a szokás.

2015. ápr. 5. 15:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nem keleti a férjed utolsó... Ott nincs olyan, hogy leszarom a családot. Itthon megteheted, ott nem.
2015. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Úgy kezelik a gyereket mintha az közösen lenne mindekié...pff, de olvastam a neten a hagyományokról, de azt gondoltam a párom tanult ember egyetemet végzett és hallgat a józan érvekre...de itt minden más, az utcán, a parkba kiveszik a gyereket a baba kocsiból, simán ölbe veszik idegenek és babusgatják, cirógatják az arcát a boltban anélkül hogy megkérdeznék előtte szabad e...és szélesen mosolyognak hozzá. Ez más világ. A gyerekek pelus nélkül szaladgálnak csupasz fenékkel, mert a nadrágok nyitottak két láb között...csak ennyit arról mennyire más itt. Megtanultam a leckét...többet nem jövünk látogatóba , jöjjön az apuka, mert ezek a dolgok idegesítőek nagyon egy európainak.
2015. ápr. 9. 10:38
 23/30 A kérdező kommentje:
Amugy velünk él a párom idős anyja, ő gondozza mert itt pl nincs neki nyugdíj. Ha mi megkajáltunk utána ül le az asztalhoz és eszi a maradékot, hiába mondom hogy üljön le közénk...gondolom így látta ő is az anyjától...ez tényleg nem Európa. lol
2015. ápr. 9. 10:41
 24/30 anonim ***** válasza:
Kérdedző. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de te sem gondolkodtál nagyon, amikor apát választottál a gyerkednek. Felelőtlen vagy. Tájékozódni nem utólag kellene a netről. Henem megismerni mind a két fél hagyományait, szokásait és ennek alapján eldönteni, hogy kell-e, vagy sem.
2015. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Igazad van nem keleti.És fentebb írtam azt is, hogy megpróbálnám velük megértetni, hogy a gyerek egészsége az én felelősségem, de ha ők nem veszik figyelembe, amit kérek, akkor nem igazán érdekel, hogy mit mondanak. Más a kultúra? Elhiszem. Viszont, ahogy ezt is írtam fentebb: a gyerekem egészsége fontosabb mindennél! Ezenkívül, miért kéne az ottani kultúra szerint etetni egy 5 hónapos európai gyereket, mikor ráadásul, mint ahogy írta a kérdező, látogatóban vannak! Nem ott élnek! Ha mondjuk francia lenne a férje és meglátogatják a szülőket, akkor csigát kell enni a babának, mert ott az a szokás?
2015. ápr. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen utolsó. Egy kínai férj viszont soha nem fog a szülei ellen szólni. Mindig a szülőnek van igaza akkor is, ha éppen nincs. Tehát a feleség egyedül marad. A család kiközösíti. Egyedül kell akkor boldogulnia. Ha szerncséje van, a gyereket nem veszi el a család. Ha nincs szerencséje, akkor ez is ott a pakliban. Más világ, nagyon más. Nem olyan, mint a többi európai.
2015. ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de egy magyar nemzetiségű anya, Magyarországon született és anyakönyvezett (tehát Magyar Állampolgár a gyermek is!) gyermekét mégis milyen alapon vehetné el anyós vagy após, akihez tulajdonképpen csak látogatóba érkeztek, vendégként?
2015. ápr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Huhh ez már nem a tojásról szól, hát így alakult az életem, nem igazán terveztem hogy szerelmes leszek pont egy kínaiba uram bocsá...:)két évet éltem kinn és úgy láttam a kínai férfiak családcentrikusak. Ami igaz is, de a többibe nem volt belátásom, mert európaiak közt mozogtam. De van visszaút épp ezért csak látogatóba jöttünk hogy működik e a dolog...csak apát akartam a gyerekemnek biztosítani,hogy tudjam később a szemébe mondani, igen én megpróbáltam...de nem minden áron. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, komolyan gondolkodtam rajtuk.
2015. ápr. 11. 11:38
 29/30 A kérdező kommentje:
Amugy nem igazán érdekel a nővére csak azért mert ő már felnevelt egy gyereket ne mondja meg nekem mit hogy...különben is irígyek mert ez az első fiú a családban, de jobb szeretem a békességet, de ha nem tisztelnek engem akkor én se leszek különb náluk. Szerencsére felfogta hogy nem csípem, már nem jött napok óta...és még a párom őt akarta segítségnek, hát köszönöm ilyen segítségből nem kérek. Nem hiszem h el tudja venni a picit mert nem vagyunk házasok, így a gyerek magyar állampolgár. Szerencse h otthon szültem amiatt hogy itt nem értenek...
2015. ápr. 11. 11:46
 30/30 anonim ***** válasza:

Jobban teszed, ha szépen hazamész. Mivel nem vagytok házasok, így a minimális tisztelet sem fog kijárni! Nem az a gond, hogy kínai az apa, hanem az, hogy úgy szültél gyereket egy teljesen idegen kultúrabeli férfinek, hogy az alapokról sem volt tudomásod. Ezut sokan megjátsszák. Arabokkal, törökökkel, déliekkel stb. Aztán jön a szomorú felismerés. Tessék sokat beszélgetni helyi emberekkel, a pároddal, hogy miképpen tusz úgy érdeket érvényesíteni, hogy nem sérted meg a családot. Megvannak rá a nagyon kifinomult módszerek, amiket egy európai ember nem ismer.

Annak, aki úgy gondolja, hogy nem elvehető a gyerek, téved. Mások odakint az emberi jogok, mint európában. A pároddal tessék sokat beszélni, ő majd kommunikál kifelé. Te ne vessz össze főleg az anyósoddal ne.

2015. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!