Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párom az öt hónapos babának...

A párom az öt hónapos babának tojást akar adni. Mert Kínába ez a szokás, hiába mondom neki hogy allergiás reakciót okozhat meg nem tudja megemészteni. Ti mernétek adni az öt hónapos piciteknek, csak hogy szent legyen a béke?

Figyelt kérdés
Szerinte a baba ettől lesz erős....és a neten néztem hogy itt tényleg az a szokás.

2015. ápr. 5. 15:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

csak keményre főtt tojás sárgáját kaphatja, kb 9 hónapos kortól.


nem értemmiért fonos kockáztatni, később a kórházban majd azt mondja a férjed "hoppá, nem jött be"?!vagy még később felnőttkorban hogy mesterségesen kell neki pótolni majd és hasnyámirigybajo el is viszik esetleg? ja akkor már nem is fog emlékezni erre..


tudod mit, ennyi erővel adj neki csokit, cukrot, tejet, mogyorót, halam tömd déligyümivel. mert hát mégis hülye itt az orvostudomány.

2015. ápr. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nem akarom ismételni az előttem szólókat tulajdonképpen mindent leírtak, csak még annyit, hogy egy 5 hónapos babának, amúgy sem kéne még semmit adni! Egyébként a kérdésedre is válaszolva én speciel nem tenném tönkre a gyerekemet csak azért, hogy szent legyen a béke!
2015. ápr. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

5 honaposnak semmikeppen. Az en lanyom még csak kostolgatta a gyumolcsoket ennyi idosen.

Most 8 honapos es csak tegnap kapott egy fel tojas sargajat a soskaba. Inkabb kivarom az idot.

Meg a tegnapi kis husveti fott tojasoktol egész ejjel fel voltam puffadva es durva hasmenesem volt, pedig felnőtt vagyok.

Ahh ne adj neki semmikeppen. Akar össze is vesznek ezen a parommal a gyerek egeszsege erdekeben.

2015. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A párom nagyon hisz ebben a tojássárga dologban :=( mindennap akar adni neki egy kicsit, itt a szülők azzal etetik a gyerekeket meg rizs kásával és egyáltalán nem érti miért aggódok ezen annyira...pfff. Igen az első válasz valszeg kamus volt...80 évesen nem az internet az ember hobby-ja bár vannak kivételek ! Tényleg csúnyán veszekszünk emiatt,hogy mit ehet a baba, pedig van még bőven anyatejem is, sőt a nővére titokban etette rizs kásával is...padlót fogok tőlük :( ha nem állank le csomagolok és haza megyek Mo-ra...nem kockáztatom a baba egészségét a hülye szokások miatt. De sajnos itt a neten is azt írják meg szerintem a dokik is azt ajánlják hogy milyen jó...
2015. ápr. 6. 16:15
 15/30 anonim ***** válasza:
én örülök kérdező, hogy látom a józan eszed megvan :)
2015. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Bár azt nem jelezted, hogy külföldön élsz és apuka nem magyar, de így is 50-50% az esélye, hogy baja lesz, hiszen nem tudhatod ennyi idős korban még, hogy mit örökölt! A legjobb megoldás, ha megérteted apával és a rokonokkal, hogy élete első percétől te eteted (szoptatod) és csak a te jogod eldönteni, hogy mit adsz neki enni, és mit nem, senki másnak! Ha nincs más választásod tedd, amit tenned kell, de ne engedj! Az is lehet, hogy ha látják, hogy hajthatatlan vagy visszavesznek magukból, de próbáld velük megértetni, hogy a gyereked a te felelősséged!

2015. ápr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj kérdező, hogy amikor vállaltad ezt a kapcsolatot, nem igazán gondoltál bele a kultúrális különbségekbe. A kínaiaknál a családnak sokkal erősseb a szava, mint itthon. Pláne a fiú családjának. Ez a surlódás még csak a kezdet.
2015. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Közbe kiderült hogy alkesz a nővére aki megetette a gyerekem...szóval nem sokáig maradunk ha nem állnak le. Most kerestem neki bizonyítékokat miért káros ha tojást kap a baba ha intelligens megérti, ha nem akkor külön utakon folytatjuk.
2015. ápr. 8. 11:26
 19/30 anonim ***** válasza:
Leírom még egyszer. Nem ismered a kínai kultúrát?! A családi hagyományokat és a szerepeket?
2015. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

17-esnek!

A gyerekem egészségét semmilyen kultúra és hagyomány nem befolyásolhatja! Ha kínai az apa és van népes család és kínai kultúra, azt is lesz*arom, a gyerek egészsége fontosabb!

2015. ápr. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!