Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan néz ki nálatok egy 6...

Hogyan néz ki nálatok egy 6 hetes csecsemő napirendje?

Figyelt kérdés

Próbálok a babámnál kialakítani egy napi rutint.Jelenleg 7-kor van fürdetés(szinte csak ez a biztos pontunk), utána egyből cicire rakom.Most ott tartunk, hogy kb.éjjel 2-3 körül ébred, és szopizik. Majd 6-7 között ébresztő, viszont ekkor már nehezen tudom visszaaltatni. Innentől kezdve az evések kb. 2-3 óránként vannak, de ritkán alszik jót nappal, és szinte lehetetlen a kiságyába raknom. (Este nehezen, de sikerül.)Ráadásul hasfájós is a kisfiam. Általában a fürdés előtt fél 5-5 között etetem, de már sokszor 6-kor ordít, és nehezen bírjuk ki a fürdésig-vacsiig. Mert hát fél hétkor már nem raknám a cicire.

Mit javasoltok? Próbálom nézni az ő igényeit is.Előre is köszönöm!

Egy tanácstalan anyuka



2015. ápr. 6. 21:29
 1/9 anonim válasza:
55%
Reggel 6 kaka, utána pelenkázás, reggeli, kaka, alvás, kaka, ebéd, kaka, alvás, kaja, kaka, fürdetés, kaka hígan, alvás,
2015. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Tulajdonképpen a kaka köré épül a dolog.
2015. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez jó! :)

Kérdező, ne haragudj az iróniára, tudom, milyen, amikor az ember az első gyermekével ismerkedik, én is hasonló voltam. Az első válaszoló arra akart utalni szerintem, hogy egy hat hetes babának nincs még napirendje. Fix pontnak a fürdés jó, de nálunk pl ez is elmaradt, elcsúszott, ha éppen aludt. Ezen kívül mindkét lányomnál nagyjából evés, pelusozás, alvásból állt a nap. Némi ébrenléttel. Nálunk a tej mennyiségének beállása után kezdett kialakulni magától az evés ritmusa, majd ehhez igazodott az alvások ideje is. Mindkettőnél kb 5 hónapos kora körül alakult kiszámíthatóbban a napi ritmusuk, teljesen maguktól.

2015. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem ugyan három hónapos a lányom, de mintha rólunk írtál volna. Én mondjuk az elején meg sem próbáltam napirendet kialakítani, mert kevés a tejem, így a fejés-szopi-tápszer háromszögben bűvészkedve a napirend volt a legkisebb problémám. Nálunk is a fürdetés volt az egyetlen biztos pont, de ha éhes volt mondjuk hétkor, simán megetettem és toltuk kicsit a fürdetést, mert alapszabály, hogy gyereket éhezni nem hagyunk.

A hasfájás már elmúlt, sokkal nyugodtabb napokat élünk, mint az elején, és a napirendet mostanra ő maga kialakította annak ellenére, hogy én tényleg nem erőltettem semmit.

Tudom, hogy van olyan irányzat, ami ezt a hozzáállást nem tartja helyénvalónak (A suttogó titkai), de nálunk bevált és működik.

Ha neked is megfelel: figyeld a jelzéseit, tanuld a kisbabád nyelvét, és egyelőre te alkalmazkodj. Az persze helyes, hogy két-három óránként eteted, de ha úgy látod, hogy valami oknál fogva jóval hamarabb megéhezett, nem ördögtől való újra megetetni. És ne az evés igazodjon a fürdéshez, hanem fordítva, az egyik ugyanis létszükséglet, a másik meg nem. Attól, hogy nem hajszálra ugyanakkor fürdetsz, még megtanulja egy idő után, hogy az a lefekvés ideje. Én egyébként sokszor etetem előtte is, utána is, mondjuk annyi szerencsém van, hogy a lányom jól eszik, de nem hajlamos túlenni magát.

Ja, és 10 hetes kora óta végigalussza az éjszakát, viszont cserébe nappal néha kínlódunk az alvással, bár az is egyre jobban megy.

Jó babázást!

2015. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat hetesen semmilyen napirendünk nem volt még. A fürdés volt fix időpontban, de természetesen ez nem befolyásolta az elalvását, sokszor órákig sírt este a hasfájástól, így nem volt.esélyünk se napirendre. Nálunk a hasfajas 3,5 hónapos korban múlt el, napirendünk pedig a hozzátáplálással lett, ahogy egyre több étkezést váltottunk ki, úgy lett egyre biztosabb.

Bőven ráértek még a fix napirendre, nagyon kicsi még.

2015. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amint beallna egy fix napirend, mar valtozik is a gyerkoc es borul minden. Ennyi idos korban meg nem baj, ha minden ossze-vissza van, ne aggodj, jol csinalsz mindent :)
2015. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hetesen nekünk se volt! Megmondom őszintén én a heledben nem erőlködnék rajta..nekem is mindenki azt mondta majd a gyerek beállítja magának..nem hittem el..de hagytam neki.mindig maskor furdettem amikor epp fent volt este és épp nem evett..volt,h 11kor mivel 3oránként evett es nem aludta at az ejszakat oly mindegy volt mi mikor volt:))aztan masfel honaposan egyszer csak aludt 2tol reggel 7 ig..aztan par nap mukva 1től aztan igy szepen mindig egy órával elobb aludt el es en beálltam a fel 9 es fürdetésre..aztan kezdtek a aztan ettől kezdtek az evesek ks rendszereződni..mar csak 5Xeszik..es este 10től alszik 8-9-10ig .most 3es fel honapos de meg ez is finomodni fog ez se igazi napirend!:).nem erőltettem semmit hidd el majd ő alakitja maganak addig is kitartás es neked kell egyenlőre hozzá alkalmazkodni!:)
2015. ápr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ó ha lett volna neki :-) az még nagyon arrébb van :-) de majd lesz nyugi. főleg hasfájósnál álom ilyenkor a napirend. nekünk 3-4 hónaposan volt már napirendje,addig csak próbálkoztunk. a fürdetést próbáld kb ugyanabba az időbe,utána az etetést,fektetést. mennyit eszik 5kor? éhes még,vagy a hasa fáj és azért sír? amúgy első 2 hónapban nekünk is végig ordította a fürdést,de már elpancsol. az altatást én addig erőltettem amíg nem aludt nappal is kiságyban. minden áldott nap betettem kb 1-2 órás időintervallumban a kiságyba. ha sírt kivettem,újra megpróbáltam. ha megint sírt,akkor következő evés után próbáltam újra. bár az is igaz,ő már nagyobb volt,1 alvással délután. de azért próbálgasd,hátha :-) és amúgy ha 6 fél 7 fele fürdeted? később kijjebb tudod tolni,ha már nem ordít. én amíg pici volt,9kor fürdettük,aztán áttoltuk 8ra. nem vette észre.
2015. ápr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!( Első válaszoló, én örülök neked, hogy "csak" így néz ki nálatok egy nap!)

Én nem tettem fel a kérdést jól...arra voltam kíváncsi, hogy másnál hogy telik egy nap egy ilyen idős babával.

A kisfiam napközben igen csak aktív, simán fenn van 3-4 órát is egy huzamban, igényli hogy foglalkozzunk vele. Ha épp fáj a hasa,akkor persze nyűgös, az már megint más. Én egy időpontban fürdetek, és azért próbálom tartani, mert úgy látom, neki is így jó, hisz utána eszik, elalszik, és végig alszik 7-8 órát is. Mert én attól tartok, ha esetleg korábban vagy később fürdetek, etetek, felborul ez nála. Napközben van hogy végig alussza a délelőttöt, míg máskor csak egy félórára alszik el egész nap. Naponta többször is tornáztatom, masszírozom, mert a kaki sokszor csak ennek hatására jön meg. Vagy pl. minden nap hallgatunk valami mondókát, népdalt, zenét, mert megnyugtatja, és elvagyunk így akár 1 órát is.

De akkor megnyugtattatok, hogy csak én aggódom /gondolom túl ezt a dolgot, és ne féljek változtatni.

2015. ápr. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!