Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós a kislányom és a gyereko...

6 hós a kislányom és a gyerekorvos már nem írja fel a tápszert receptre, mondta, hogy 6 hó után már nincs támogatás. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én 8 hónapról tudtam, de lehet, hogy idő közben változott.
2010. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, 6 hó után már nekem se írták fel.
2010. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A bébim 7és fél hónapos, és nekünk még két hete is lazán felírta a BEBA HA AR-t.

Meg a Milupa HA pépet is.


Szóval nem értem...

2010. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi 10 hósak vagyunk és még mindig receptre kapjuk.
2010. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

14.07 vagyok megint

HA= hypoallergén

AR= anti-reflux


Ezekre tuti van támogatás. Szerintem.

2010. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a támogatási rendszer szerint csak 6 hónapig jár támogatás a tápszerre, de vannak orvosok akik felírják. A támogatás kb 300 Ft-ot jelent de patikafüggő volt hogy 1000 Ft-tal volt drágább recept nélkül.
2010. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, hivatalosan valóban 6 hónap, de ha rendes a doki, felírja.
2010. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
úgy tudom a hipoallergént felírják 1 éves koráig, és a HA rizspépet és társait is. A sima tápszert csak 6 hóig.
2010. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igaz, egy normél babának csak 6 hónapig jár rá támogatás.

Ha a baba allergia-gyanús, akkor felírható (asszem 3 éves koráig) számára a HA-s tápszer.

Sok orvos a nem allergia-gyanúsnak is felírja a HA-s tápszert, ezzel támogatva anyukát. De ez már csak az orvos kedvessége. Könnyű ráfogni ugyanis, hogy allergia-gyanús...

Mi azok vagyunk valóban, kapjuk a receptet. Nálunk a doki soknak felírja, ahol esetleg nem annyira indokolt, ott is...

2010. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! 6 hónapos koráig, mert hivatalosan ez az anyatej heylettesítő, tehát nélkülözhetetlen, a többi csak anyatej pótló. Azt kellett volna csinálnod, hogy mielőtt a 6 hónapot betöltötte a babád minden héten pár dobozzal felíratni, mi is így csináltuk és 10 hónapos koráig az 1est itta. De nekünk felhívták a figyelmünket mind az orvos mind a védőnő, gondolom nektek a kutyafüle sem szólt erről... :(
2010. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!