Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti tej? Szerintetek?

Bolti tej? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, nem bolti tejet kap a babam hanem tápszert, csak érdeklődés képpen kérdezném hogy mi bajt okozhat egy három hónapos babánál a bolti forralt tej?

Ugye sokan félnek tőle, de régen a legtöbb baba akit nem tudtak szoptatni azt kapott, beleertve én is, sőt három honaposan már grizt ettem.

És nem házi hanem rendes bolti tej volt.

Én félnék adni a babámnak bolti tejet, de mi az oka ennek?

Mi olyat okozhat a tej ami árt az allergián kívül?

Megegyszer a félreértés elkerülése végett, nem adok és nem is akarok adni a babámnak csak puszta kíváncsiság !

Várom a válaszaitokat!



2015. ápr. 8. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
milliónyi anyatejes gyerek hasfájós... szóval a bántja a pociját nem oké, az enyém se tápszerrel, se tejjel nem nyűglődött.
2015. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sandrachnologic ***** válasza:
76%

Az hogy okoz-e bajt az nem most derül ki azonnal, hanem a legtobb embernek felnott korban illetve kesobb okoz allergiát.


Engem a szüleik 2 hetes koromtól feles tejjel taplaltak 23 eve, akkor nem volt meg nagyon taoszer. 16 évesen derult ki, hogy tejallergiam van. Sajnos a hajlamot a fiam is örökölte, rajta mar 3 hónaposan kijött az allergia, onnantól kezdve, hogy taoszert kapott. Most 3,5 eves, nem nőtte ki, de melle társult meg tojás es szoja es allergia is.


Minden szabályt betartottunk a hozzataplalasnal es megis...


Ha valakinek nincs baja tole vagy a babájának most, az Tegye ossze a kezet. A legtobb baj kesobb jon elo...

2015. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Megterheli a veséjét és emellett nem kap elég vitamint, amire szüksége van. A tehéntej nem az emberi szükségletekre van, hanem a bociét fedezi. A boci hamar lábra áll és az idegrendszere sem fejlett úgy, mint az emberé. A tehéntejben ezért több a kálcium és kevesebb a laktóz. A humán tejben fordított az arány, mert az embercsecsmőnek a rohamos idegi fejlődés miatt rengeteg tejcukorra van szüksége. A kálcium viszont túlterheli.

Régebben ezért is adtak inkább kecsketejet, bár annak a foszfát tartalma kevesebb, ott ez a baj.

Ne térj át a bolti tejre, a tápszer sokkal korszerűbb. Nézd csak meg az összetevőit. Pont az ekkora baba szükségletét fedezi.

2015. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Először is a tejallergia felnőtt korban jön ki igazán, és ők is maximum a rossz közérzetet tapasztalják először, aztán benyögi az allergológus, hogy mondjál le a kedvenc tejeskávédról, de tulajdonképpen az összes főzelékről is, amit szíved szerint megennél! És annak, aki jön azzal, hogy a nagyanyáink idejében..., annak üzenem, ha dédinek fájt a hasa valamitől, pont leszarta, mert menni kellett szedni a kukoricát! Ezt szánod a gyerekednek? Tejet 3 éves korig ne! Ez tapasztalat!
2015. ápr. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, mondtam hogy a lányom nem fogadta el a tápit, legalább 20 félét kipróbáltunk. Nyilván éhen kellett volna halnia ugye?
2015. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!