Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám. A fejét...

3 hónapos a babám. A fejét álltalában jobbra tartja?

Figyelt kérdés

Ha felveszem az ölembe a fejét mindig jobbra tarta és ha fekszik alszik akkor is. Persze ha átfordítom az ölembe balra akkor nem ellenkezik, és ha mélyen elaludt akkor a kiságyba is balra fordítom. De magától nem fordul. Nektek is ilyen volt az elején?

A kezét már elkezdte nézni, de csak a jobbat. A balt nem.

Aggódnom kell? Vagy minden baba először az egyik oldalával kezdi?


2015. ápr. 9. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már az első héten észrevettem, hogy magától a bal oldalra néz és azon az oldat fekszik. Szóvá tettem a védőnőnek, aki átfordította (ébren) a másik oldalra a fejét. Nem sírt, nem ellenkezett, tehát nem fájt neki. Azt mondta, feltehetőleg így volt a pocakban és ez csak egy (rossz?) szokás. A tanácsadaáson is meg kellett említenem, azt mondta a dr-nő, hogy nem lát elváltozást a koponyán, nincs jelentősége, persze tegyek úgy (mint ahogy írtad), fordítsam másik oldalra.
2015. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, hogy fordítsam mindig a másik oldalra. Neked hány hónapos a kisbabád?

Aggódok, hogy később ebből gond lehet.

És az baj, hogy csak az egyik kezét néz? már kb 2 hete. a másik kezét még nem fedezte fel.

2015. ápr. 9. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
nalunk is ez volt. vedono elkuldott devenyeshez. le voltak tapadva az izmai..par alkalom es rendbe jott.
2015. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minket gyógytornász ism. küldött dévényeshez, ahogy írták, le vannak az izmok tapadva.
2015. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez kulcscsonttörés miatt volt, 3 hónapos korától kellett tornáztatnunk a vállát, max 5 hós volt, mire megszűntek a panaszok.
2015. ápr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.6 hetes a kisfiam. tegnap kérdeztem a védőnőt: mozgásában korának megfelelő. megpendítettem az esetleges dévény torna lehetőségét, de azt mondta, nem kell nekünk egyelőre. a helyedben én kikérném szakorvos véleményét!
2015. ápr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!