Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányommal tegnap hosszabb...

Kislányommal tegnap hosszabb úton voltunk. Estére belázasodott. Lehet a kimelegedéstôl? Vagy a foga? Hasonlò tapasztalatok? 6 hòs

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy láz csak úgy nem jön. Vagy vírus vagy baktérium okozza.

A baktérium a veszélyes de az gyorsan felkúszó, nagyon magas lázzal jár, nehezen csillapítható, és 3 napnál tovább tart.

A virusok is okozhatnak magas lázat, de 3 napnál nem tart tovább(ha csak nem több virust kap el egymás után), és azért általában alacsonyabb lázzal, vagy csak höemelkedéssel jár.


A fogzás nem okoz lázat, mert nincsen gyulladás a szervezetben. Viszont a fogzás gyengíti az immunrendszert így virusok könnyen betalálnak.

Nálatok nem a hosszabb út miatt lett beteg, hanem egy virus miatt, ami már napok ota lappang benne. Esetleg lehetséges, hogy a hosszú út alatt, kevesebbet kapott inni és ezért a virus erösödött ki rajta.

Ezeken ne aggódjál.


Nekem a lányok sokszor csinálnak olyat, hogy délben mérem 39 fokos a lázuk, elalszanak és 36,5-el ébrednek. Ilyen virusok sokszor van, amit simán ki is tudnak aludni.

2015. ápr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy csak napszúrást kapott? Én felnőttként is be tudok lázasodni attól :)
2015. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnek én is köszönöm a választ, nagyon hasznos volt. A második is érdekes szempont, mi is elutaztunk és a gyerek fejét be kellett árnyékolnom a kocsiban, mert különben végig érte volna a nap, hiába volt napvédő az ablakon, hátul is éri és más szögből is. Erre tényleg oda kell figyelni és a hőgutára is, tehát szellőztetni. Szörnyen le tudnak izzadni a gyerekülésben.
2015. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt olyan, hogy 6 órát vonatoztunk az akkor 4 éves lányommal, estére mire hazaértünk lázas lett, másnapra kutya baja nem volt.

Én is a kimerültségre fogtam, mert nem is aludt az nap a vonaton sem, csak otthon este.

2015. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!