Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos anyatejes...

4 és fél hónapos anyatejes babát pár órára mamára bízni?

Figyelt kérdés

Május elején esküvőre vagyunk hivatalosak, ahová nem biztos, hogy elvinném a babámat (zaj, babakocsiban alvás...)

Csak szopizik, cumisüvegből a kórházban ivott vizet, azóta csak cicizik. ELég gyakran:) Kb. 6-8 órára hagynám anyukámékra. Ti hogy oldanátok meg? Szerezzek be mellszívót és fejjek le tejet?


2015. ápr. 13. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy elfogadja-e a cumisüveget. Az én kisfiam rögtön kiköpte, ami9nt a szájába került, hiába akartam volna a lefejt tejet adni belőle... Előbb próbáljátok ki, hogy hajlandó-e cumisüvegből megenni. Lehet próbálkozni a pohárral is vagy lefejt tejet kiskanállal adni (csak bele ne őszüljön szegény nagymama). MIvel lassan 5 hónapos, egy kis gyümölcspüré sem ördögtől való, azzal át lehet hidalni azt az időt, amíg nem tudsz szoptatni. Vagy ha a közelben van az esküvő, amikor tudsz haza szaladsz.
2015. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet, de ne akkor hagyd ott először, hanem már előtte egy két alkalommal pár órát, hogy te is szokd és ő is. És fejj le tejet és azt adja neki a nagyi. Lehet hogy tőled nem fogadja el a cumit, de a nagyitól igen, ha nem vagy ott!
2015. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kb ennyi idős volt unokahúgom mikor a férjemmel pont egy esküvő miatt kellett rá vigyáznunk. Délután 5-től kb. 8-ig voltunk vele, aztán esti szopira, fürdetésre hazajött az anyukája majd vissza mentek a lakodalomba. De volt lefejve teje a mélyhűtőbe, ha nem tudnának haza ugrani, akkor azt odaadtuk volna és elaltattuk volna. Így is kellett altatni, mert 22.00 körül felébredt, de simán vissza tudtam altatni, ringatással, pedig az előtt sose altattam babát.

Csak beszélj meg vele mindent, hogy hogyan altassa, meg ilyenek és nem lesz semmi gond.

2015. ápr. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is ennyi idos volt a fiam (4 honapos), mikor anyosom vigyázott rá egy napot. én lefejtem a tejet indulás elott, illetve mikor megérkeztunk egybol azzal kezdtem. reggel kb. 10 tol vigyázott rá este 7-8 ig. arra már nem emlékszem, hogy végulis -velem- mi volt..a tejjel.. a babám nagyon jol viselte, azota is imád a nagymamánál lenni.
2015. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én babám is kb. ekkora volt, mikor anyukámra hagytam volna néhány órára. Viszont a lefejt tejet nem ette sem cumisüvegből, sem pohárból, sem máshogy, úgyhogy haza kellett mennem. Először mindenképpen próbáljátok ki, hogy és kitől fogadja el a lefejt tejet, vagy bármi mást (gyümölcspüré, tápszer, tejpép).
2015. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló korú volt. Én előtte egy hónappal elkezdtem heti 1x üvegből adni neki lefejt tejet. Ekkora baba már nem lesz cumizavaros, nyugodtan kaphat üvegből ha úgy adódik.

Meg szerintem vizet is adhatnál neki üvegből, lassan jönnek a nagy melegek, kell a plusz folyadék.

2015. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!