Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is elindult 9 és fél...

Másnak is elindult 9 és fél hònaposan a babája?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hònapot töltötte,amikor megtette az első lèpèseket. Sajnos ahogy elesett,megütötte picit a fejecskèjét és azòta nem is pròbálkozott. Ma viszont rendesen elindult magától ès totyog a szobában erre-arra :) Normális ez ennyi idős korban?
2015. ápr. 14. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm múlt héten osztotta meg a videót Fészen, hogy a 9 hónapos fia megy. :)
2015. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Igen, normális! Vannak még bőven, akik ilyen korán kezdenek el járni.

Nálunk is az első szülinapjára már teljesen normálisan ment és beszélt is.

2015. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 10 hónapos volt, mikor elindult. azóta meg sem áll:) Gratulálok a kisfiadnak nagyon ügyes:)
2015. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, nincs ebbe semmi. Minden baba más és más. Átlagban amelyiknek hamarabb indul be a mozgása, sokkal később a beszéde. Ha minden lépés meg volt eddig, forgás kúszás mászás ülés állás járás akkor nincs min aggódni.
2015. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bármi lehet normális!

Első lányom 13 hónaposan, második 9 hónaposan indult el. Azt hittem ilyen nincs, de amikor barátnőm lánya már 5 hónaposan ült, 7 hónaposan pedig ment, azt hittem eldobom az agyam. :)

Úgyhogy, ha magától csinálja, és élvezi, akkor tök normális lehet bármi!

2015. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi kislànyunk màr teljesen önállóan ment 9 hónaposan. Nálunk ezért nagyon kevés volt a mászás. 11 hónaposan már szaladt :)
2015. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

ugye te magad sem gondoltad komolyan hogy olyan válaszokat kapsz majd, hogy nem nem normális, vidd el kivizsgáltatni :)

semmi baj a dicsekedéssel, minden anyuka büszke, csak az nem szép, ha "másba csomagolod".

/anyukám elmondása szerint én 8,5 hónaposan indultam el egy kisautóért :) /

2015. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális?

Annyi a bibi,hogy amelyik baba hamar megy az értelmileg marad le,amelyik meg később indul el az már értelmileg is érettebb.

Ugyanis mindkettő egyszerre nem tud fejlődni:)

A kúszás vagy mászás pedig nagyon fontos,hogy az agy beinduljon!

2015. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 7/8-as, nem dicsekszem csupán csak nagyon meglepődtem,hogy ilyen hamar elindult. Mindent csinál,amit kell. Nagyon èlvezi,hogy már tud totyogni,nagyokat kacag ahogy lèpked ès dicsèrem :) Amùgy fejlett okos babò :) 10 kg ès 72 cm. Nem tudom,hogy a beszèdben mennyire fogja ez a fejlődés,, gátolni'' ,mert azt már èrthetően mondja,hogy apa,baba, hej te, ès ha mondjuk neki,hogy vigyázz akkor felemeli a pici ùjját ès Ő is mutatja :) Nagyon büszke vagyok a kisfiamra :)
2015. ápr. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!