Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam lázas. Mikor kaphat...

Kisfiam lázas. Mikor kaphat Germicid-c-t?

Figyelt kérdés
Dokinál voltunk, valami vírusa van. Fél 4-kor kapott Mexalent, ami semmit nem csinált, fél 7-kor meg Nurofent. Ha marad a láza, popsiban 39,1 volt neki, mikor kaphat Germicidet?
2015. ápr. 14. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

4-6 óra múlva. Tapasztalatom szerint a Nurofen nem csillapítja a lázat. 8 hónapos gyermekemnek hiába adtam a paracetamolt (a Mexalen-ben is az van) és a Nurofent is. Csak akkor ment le a láza, amikor megkapta a 250 mg Algopyrint. Nem lett tőle semmi baja, bár sokan tartanak tőle. Mostmár ha lázas, Algopyrinnel kezdek, nem kísérletezek a többivel, mert csak feleslegesen terhelném vele a szervezetét. Az Algo fél óra alatt levitte a lázát, 14 óra hosszáig volt láztalan egy adagtól.

Remélem segítettem.

2015. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak a lényeg maradt ki: a Germicid is jó. Germicid vagy Algo, szerintem a többit el kell felejteni.
2015. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 óránként kaphat lázcsillapítót, ugyanolyan hatóanyagút 6 óránként. Amiket írtál 3 különböző hatóanyagú. Tehát fél 10-kor adhatsz neki Germicidet.

Egyébként mindenkinél más válik be, a lányunknak a Nurofen a legjobb, ez után a Mexalen, a Germicid a legkevésbé. Én még nem találkoztam olyan gyerekorvossal, aki algopyrint ajánlott volna csecsemőnek. Amúgy is csak receptre kapható.

2015. ápr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyelőre ugy tünik a Nurofen hatott. Ezt én azért is szeretem, mert gyulladás csökkentő is és fájdalimcsillapító is.
2015. ápr. 14. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!