Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 3 hónapos babának lehet...

Egy 3 hónapos babának lehet tea helyett Jana ízesített vizet adni? A sima vizet nem issza meg, a babavíz sem ízlik neki.

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyat ne adj neki. De 3 hónaposan még nem feltétlenül kell itatni, elég az anyatej és/vagy a tápszer. Ráadásul nincs hőség, nem nyár van. :) Az enyém tápis volt, és csak 4 hónapos korától fogadott el babateás vizet (sima vizet sajna soha..). 4 hónapos kortól kaphatók Hipp és egyéb csecsemőtea-granulátumok, én nem tettem annyit a vizbe, mint az adagolási útmutató, hanem kevesebbet, épphogy legyen v.mi íze. Azóta is ilyet iszik, másfél éves. (a sima vizet visszaköpi).
2010. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne adj neki, nem babának való!!!
2010. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Én már a születésétől fogva kináltam folyadékkal, hiszen a kórházban minden babának adnak vizet, csak nem látjátok.

És szereti a jana baby vizet, teát. Mindegy mit adok neki, elfogad bármit.

5,5 hónapos baba anyukája

2010. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne adj neki, mert mindenféle aroma meg mesterséges cucc van benn. Ha nem kéri a sima vizet, akkor vagy várj még vele kicsit vagy adjál neki filteres babateát. (gyógynövényeset)

Az, pedig, hogy a kórházakban itatják a piciket nem teljesen igaz! Kórháza válogatja.

Ahol én szültem, ott éjjel-nappal velem volt a baba, még a fürdetésénél is ott voltam. És nem adnak nekik semmit, hacsak nem kéred vagy nem létszükséglet. (=baba barát kórház)

2010. febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem , és nem is kell neki. Amíg meg nem kezded fél évsen a hozzátáplálást, nincs szüksége más folyadékra.

Ha nagyon akarsz, adj neki teát.

2010. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hugom kisfiáról van szó, ő kért, hogy írjam ki. tápszeres egyébként, nem szeretne neki mindig tápszert adni, amikor szomjas...náluk meleg van nagyon a távfűtés miatt (nem szabályozható) meg a levegő is elég száraz, hiába párologtat, lehet ezért kívánja a baba jobban az ivást. féléves koráig azért nem szeretne várni a hozzátáplálással :)
2010. febr. 20. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:

és pont ízesített vízzel akarja kezdeni a hozzátáplálást? Szerinted mivel ízesítik azt a vizet? Egyébként meg ha valaki nem issza meg a vizet, akkor nem szomjas, teljesen felesleges hogy teát és egyéb mesterséges akármiket itatni vele.

Egyébként is miből gondolja hogy nem ízlik neki a víz? nem tudom mennyit iszik egy 3 hónapos, de a másféléves kb két kortyot egyszerre. És egy nap elkortyolgat kb 2-3 pohár vizet. Szerintem egy három hónaposnak még ennyire sincs szüksége. Úgyhogy az hogy egy kortyot iszik belőle még nem jelenti hogy nem ízlik neki. Egy tíz kilós babának a folyadékigénye talán 1 liter és abban már benne van minden. Számold ki mennyi tápszert eszik és a maradéknak kéne a víznek lenni.

2010. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!