Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliában élünk van egy három...

Angliában élünk van egy három hónapos kisbabám. Nemrég közölte velem az egyik lány ismerősöm hogy kijönne hozzánk vendégségbe tíz napra. Hogyan mondanátok meg hogy ne legyen sértő hogy ne jöjjön?

Figyelt kérdés
Nos, nekem ezzel az a bajom hogy két óránként fejnem kell és zavarna ha bárki látná. Vendégszobánk nincs csak a nappali, igy minden este keresztül kellene mennem az alvó vendégen hogy bejussak a konyhába tejet melegíteni. Ti igy vállalnátok egy vendéget?Egyébként szerintem csak körbe nézne Angliában tehát nem miattam jönne. Egyszer már volt Nálam itt segítettünk neki de mégse jött ki Angliába.Nem akarom megsérteni de nekem hátam közepére se hiányzik.

2015. ápr. 16. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Azért ez nem így megy, hogy "közölte velem". Ha mégis, akkor te meg közöld vele, hogy nem.

Pici a babád, fáradt vagy, nincs időd magadra sem, nemhogy másra. Ennyi. Nem, és kész.

2015. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg az ismerősödnek, hogy amíg nagyon kicsi a gyerek, addig nem tudjátok őt vendégül látni. Kész.
2015. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Szeretem az ilyen embereket, akik közlik,hogy megyek, és meg sem kérdezi, hogy lehet-e. Találj ki valamit, hogy nem lesztek otthon,elutaztok.Úgyse tudja meg,nem fogtok összefutni :)
2015. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Közöld vele hogy nem alkalmas.

Hogy lehet ilyen pofátlan valaki?

2015. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én megmondanám egyenesen, hogy pici a baba, most nem szeretnél vendéget a lakásotokban. Mondd meg neki, hogy ha viszont máshol száll meg, szívesen veszed, ha felugrik egy fél órára (ha tényleg így van). Ebből remélhetőleg leesik neki, hogy most az az egy félórád van, amire szívesen látod, nemhogy még ott is aludjon, és ezzel elejét vehetnéd a magyarázkodásnak is, ha esetleg elkezdené mondani, hogy de ő nem zavarna, meg szívesen segít.
2015. ápr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak a legjobb barátnőmet látnám vendégül a te helyzetedben, aki olyan, mint a testvérem. Ő volt nálam, amikor megszültem, mindent alám rakott gyakorlatilag. Nemhogy teher nem volt, hanem hatalmas segítség.

Mondd azt, hogy nehézségek vannak a picivel, most sajnos nem alkalmas a vendégség.

2015. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Aki utazni szeretne annak ott a HOTEL!

Ennyi. Kész.

2015. ápr. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Èn is külföldön élek, hozzánk csak jóbarátok jöttek ebben a kisbabás idöben. Habár máskor is.

A közeli barátokon kívül csak egy olyan lány volt nálunk(és nem kisbabás idöben), akivel valaha nagyon jó barátnök voltunk, de az utobbi 10 évben már csak hello kapcsolat volt(semmi okunk nem volt ). De nagyon idegent nem engednék ide max ha én hívom.

2015. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy jó, hogy jön, minden segítség elkél. Segíthet főzni, takarítani, mosni és babaholmit vasalni, ringatni a bömbölő babát. Hátha elmegy a kedve a látogatástól :-)
2015. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan mond el őszintén hogy most nem alkalmas,és magyarázd el hogy miért nem.Ezen nincs mit nem megérteni.Ha ezt nem érti meg,arról nem te tehetsz.Majd megérti ha egyszer lesz babája.
2015. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!