Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lett valakinek ujjszopós...

Lett valakinek ujjszopós anyatejes babája?!

Figyelt kérdés
Szoptatott babám ma megtalálta a hüvelykujját, nem szeretném hogy rászokjon, vegyek gyorsan cumit neki? 4,5 hónapos
2015. ápr. 17. 14:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is szopizza az ujját babám (3,5 hónapos). Szerintem, ha eddig nem volt cumija, akkor ne vegyél neki. Nekünk pl. a védőnő azt mondta, hogy az ujjszopásról könnyebben le fog szokni mint a cumiról, mivel ha majd játszik, szüksége lesz a kezére így egyre inkább elfogja hagyni az ujjszopást.
2015. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Barátnőm kisfia csak anyatejes volt. Most 2,5 éves és még szopizza az ujját. És nem csak elalváskorr, hanem napközben is a játszón, meg úgy általában mindenhol és mindig.
2015. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
nem fogadta el a cumit 3-4 hós koráig, a középső két ujját szopta nagy bánatomra...viszont mindig a keze ügyébe hagytam a cumit, ágyban is meg séta alatt is (csak játékhoz nem engedtem neki) és előbb utóbb ráfanyalodott a cumira, körülbelül 6-7 hósan, egyszer csak abba hagyta az ujjszopást és cumizni kezdett...de ebben benne volt az is, hogy tél volt, és kesztyűt húztam az ujjára, így jobb híján csak a cumi maradt neki...a lényeg hogy szerintem nem késő még átszoktatni.
2015. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

A kisfiam most két éves, anyatejes volt, szopizott 15 hós koráig. Pár hónaposan megtalálta a hüvelykujját. A mai napig szopizza, ha álmos vagy ha valami baja van. Nyilvánosan, társaságban nem szokta, mindig foglalkozik valamivel, amihez a kezére is szüksége van. Viszont nem egy cumizós gyereket láttam már a játszOtéren homokozni vagy csúszdázni. Én örülök, hogy az ujját szopizza, és nem kellett Neki sosem a cumi.

A kéthónapos kishuga sem fogadja el a cumit, de már tömködi az ujjait a szájába. Remélem, Ő is inkább ujjszopós lesz.

2015. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
és milyen jó is az, amikor a bölcsiben végig söpri a padlót a kezével, aztán neki áll ujját szopni..mellesleg sok 6-7 évest látok ujjat szopni, cumizóst egyet sem...szerintem jobb a cumi. de ez az én véleményem.
2015. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy mi legyen.. Eddig 2x láttam cuppogni a szájában az ujját, rágókát használ mert erősen fogzik. Eddig simán elaludt egyedül. Viszont az en testvéreim nagyon ujjszopósak voltak es náluk 12 eves korukig is eltartott a dolog .. Es ezt nem szeretném.
2015. ápr. 17. 15:26
 7/18 anonim ***** válasza:
Én kisfiam hat hetes. Mit nem adnék, ha cumizna!!! sajnos csak a cicin nyugszik meg. sokszor van, hogy az egész öklét bekapja és cuppog. a cumitól öklendezik. lányom nagy cumis volt, semmi baj nem volt az "elhagyással"!!!! inkább cumi párti vagyok, mint ujjszopós (ha van ilyen) párti!!
2015. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mi is inkabb cumit adtunk neki. Arrol siman pe tudod szoktatni. Odaadja kistesonak, elviszi a nyuszi egy jatekert.. unokaocseimnel zokkenomentes volt. Az ujjait nem tudod hatrakotni, es bizony patom is meseli h a csaladjaban meg 10-en evesen is szoptak az ujjukat sokan.. szoval mindenkepp ez a kisebbik rossz!
2015. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

Véleményem szerint, akkor járunk a legjobban, ha nem adunk gyermekünknek cumit, hanem megvárjuk, amíg megtalálja a saját ujját. Már csak azért is, mert három és tizenkét hónapos kor között a normális fejlődés része, hogy a gyermekünk szopja az ujját. Az ujjszopás normál esetben hat és nyolc hónapos kor között tetőzik, majd fokozatosan csökken a mértéke. Annál is inkább, mert gyermekünk egyre többet manipulál, egyre többet használja a kezeit és egész egyszerűen nem lesz érkezése szopni az ujjait, hiszen ezer más érdekesebb dologra kell használnia azokat. Hiszen könnyen belátható cumizni és építőzni lehet együtt, de ujjat szopni és építőzni, na az már problémásabb. Nyugodjunk meg gyermekünk jól fog választani…

Egyéves kor után a gyerekek már csak akkor fogják szopni az ujjukat, ha nyűgösek, fáradtak vagy álmosak. Ez pedig teljesen normális jelenség, ne tiltsuk, és ne akadályozzuk.Ranschburg Jenő

2015. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
R.Jenő által leírtakat tovább gondoltam: mennyi ujjszopós és mennyi cumizós gyereket látok oviban, vagy nagyobb gyereknél, amikor már nem kellene egyiket sem. Én személy szerint több cumizósat. De! ennek ellenére még mindig cumizós párti vagyok! az én lányomnál nagyobb cumizós aligha volt. volt hogy egy a szájában és egy-egy a kezeiben! egyik napról a másikra letette. hogy mikor? nem emlékszem már, de akkor, amikor mi kértük. és sosem szopta az ujját, amit én nem bántam, nem bánok!
2015. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!