Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lett valakinek ujjszopós...

Lett valakinek ujjszopós anyatejes babája?!

Figyelt kérdés
Szoptatott babám ma megtalálta a hüvelykujját, nem szeretném hogy rászokjon, vegyek gyorsan cumit neki? 4,5 hónapos
2015. ápr. 17. 14:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, számomra mindegyik hasznos volt! Nem pontoztam le senkit. Tényleg dilemmázok ezen, vicces hogy még a 3 . Babánál is itt tartok. Az elsőnek nem adtam , viszont ő 30 percig szopizott és cicin aludt el, nehéz volt elválasztani. A második 5 perc alatt jól lakott es nagy szopási ingere volt , viszont pár perc alatt ugy tele ette magát hogy bukós lett, muszáj volt cumit adni neki. Most itt a harmadik baba, ő is gyorsan eszik pár perc alatt es cicin nagyon ritkán alszik el, eddig csak leraktam es nézelődött picit és elaludt. 6 hetesen es 3 hónaposan volt pár nap mikor tömködte pár napig folyamatosan az öklét a szájába de később az abbamaradt. Most fogzik es már minden ujja volt a szájában de egyre tudatosabban csinálja ezt. Hát nem tudom .
2015. ápr. 17. 17:41
 12/18 anonim ***** válasza:
En kB 5-6 éves koromig szoptam az ujjam. Valamilyen hiány erzetemet pótoltam ezzel, semmi bajom nem lett, már 23 vagyok :)
2015. ápr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Barátnőmmel együtt szültünk, az ő kislánya anyatejes ujjszopós lett, az enyém születésétől tápszeres és cumis. :) A kiscsajszinak nagyon sokat van a keze a szájában, szinte mindig, mindenhol... Az én fiam is nagy cumis, bár már csak elalváshoz kell neki, és egy db cumija van összesen. Már megbeszéltük, hogyha elveszik, vagy tönkremegy, akkor ez volt az utolsó. 3év 4hónaposak a gyerekek egyébként.

Még egy érdekesség, az én fiamnak a cumitól nem áll ki a fogsora, viszont a kislányé nagyon durván. Igaz, hogy ő olyan furcsán tarja a kezét a szájában, nem is a hüvelyujját szopja, hanem a mutatót, azt is így felfelé-kitekert kézzel, lehet, hogy ettől van annyira durván előrálló foga szegénynek.

2015. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Unokatesom meg 11 evesen booooven szopta az ujjat. En is a cumira szavazok, az ujjacskajat nem tudod elvenni, nem tudja elvinni a nyuszi, nem tudod neki nem odaadni, stb.
2015. ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kislányom és kisfiam 100% anyatejesek, igény szerint szoptatott babák voltak, 4 hós koruk körül találták meg a hüvelykujjukat. Kisfiam 1,5 éves koráig szopta, amikor egy bőrgomba miatt cumit kapott és kvázi arra átszokott :( 3 évesen vettük el tőle :( Kislányom 3 hétig szopta az ujját, azóta sem, 1 éves már, cumija nincs, nem is igényli. (Kisfiam sokáig anyatejes volt, kislányom ma is az.)
2015. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptattam, a mai napig cumizza az ujjàt elalvàshoz, pedig 3 és fél éves.Fél éves koràig csak anyatejes volt. A cumit soha nem fogadta el, pedig próbàltam inkàbb arra szoktatni. Szerintem nincs ezzel gond, ha nem lóg egész nap a szàjàban a keze.
2015. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Arról azért nagyon megvan a véleményem ahol még 11 évesen ujjat szopizik egy gyerek és nem foglalkozik vele gyermekpszichológus...

Az ujjszopást milyen gyakran támadják, holott az csak egy okozat, inkább hálásnak kellene lenni érte, hogy felhívja a figyelmünket arra, hogy a gyerek valamilyen traumát szenvedett és így kezelhetjük azt, és nem felnőtt korban lesz cigarettafüggő esetleg (mert hogy egy orális trauma később orális fixációhoz vezet). Nyilván ezt már egy 7-9-12 éves gyerekre értem aki szopja az ujját, mert egy csecsemőnél ez teljesen normális.


Más részről pszichológiai szempontból az ujjszopás sokkal hasznosabb, mint a cumi. Így ugyanis a gyerek saját magát nyugtatja meg, míg a cuminál azt tanulja meg, hogy a lenyugtatáshoz külső segítségre, egy külső tárgyra van szükség.


Persze továbbra is lehet hinni a népi babonáknak, és a szomszédnak, de még egyszer hangsúlyozom: egy gyerek ha túl sokáig szopizza az ujját az egy figyelemkeltés, hogy valamilyen probléma van és azt kezelni kell (nem az ujjszopást, hanem a tényleges okot).

Pszichológus

2015. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2015. ápr. 18. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!