Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milumil vanilias tejberizspep?

Milumil vanilias tejberizspep?

Figyelt kérdés
5 honaposomnak vettem, nem is volt gond, ette is nagyon. Viszont most neztem, hogy 43%-a cukor. Ti adjatok a babatoknak? Nincs valami cukormentes tejpep?
2015. ápr. 18. 20:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy a cukor milyen formában kerül be a szervezetbe. A gyümölcscukor más, mint a finomított cukrok, a gyümölcs tele van tápanyaggal, a cukorban csak kalória van. Az édességekkel ebben a korban az a probléma, hogy hiába adunk a gyereknek keveset, ha hozzászokik a tömény édes ízhez, azt fogja szeretni, az fog neki ízleni. A gyümölcsök ízvilága ezzel szemben széles skálán mozog.
2015. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

zerintem ebben a pépben is természetes cukrok vannak javarészt.


amúgy nálunk mentőöv volt a milumil tejberizspép, mert almával kezdtem volna a hozzátáplálást, és nem ment, és annyira nem, hogy már kétségbeestem, a gyerekben már az kezdett tudatosulni, hogy az evés egy undorító dolog..mire ez a pép hozta meg nálunk az áttörést, sikongatás, nevetés lett az evésből és szép lassan végre elidultunk a hozzátáplálás útján, és nem lett édesszájú, imádja a húsos zöldséges kajákat, inkább azt eszi, mi a gyümölccsel állunk inkább hadilábon, de nagyon keményen :(

2015. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, pont erről van szó. Az édességek után a gyerekeknek a gyümölcsök változatos és természetes íze már nem lesz elég édes. Mindegy, hogy tömik-e őket édességgel, vagy nem, de ha hozzászoknak az édességekhez, akkor már az a mérce. S ha az édesség még valami jutalom funkciót is betölt, pl. ha megeszed az ebéded, akkor kapsz egy szelet csokit, stb.., akkor ez a legrosszabb. Sajnos a legtöbb helyen, még orvosnál is, a gyerekeket édességgel szokták jutalmazni. Meg aztán ott vannak a családtagok, akik a szülői tiltás ellenére is sütikkel, nyalókával akarják szó szerint magukhoz édesgetni a gyerekeket. Az anya addig tud tenni valamit, amíg ő van a gyerekkel, mert amint bekerül a gyerek a közintézményekbe, már csak a gyerek önkontrolljára és kialakított ízlésvilágára hagyatkozhat. Bocs a kiselőadásért :-)
2015. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálást nem kell almával kezdeni, attól a hasa is fájhat. A legjobb a répa és a krumpli, esetleg sütőtök, paszternák. Én így kezdtem, nem volt gond.
2015. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, de itt a doboz a kezemben, már, ha ugyanarról beszélünk. Milumil HA pép, vanília ízű? Cukor 1 adag (185g) pépben: 11,4g.
2015. ápr. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13, 14


én babám imádta a gyümölcsöket, a ringló, sárega-, őszibarack, körte, birsalma, stb, voltak kedvencei is, valamikor magában, valamikor rizzsel, gabonával adtam


csak később megesett hogy 3 napra nem kapott gyümölcsöt, mert nem vettem, és teljes egészében leszokott a gyümölcsről, ezután még a legízletesebb kedvencét is elutasította!


sehol soha nem olvastam ilyenről, hogy ha bevezetsz valamit, azután ha nem adod később ne fogadná el egy csecsemő. olyan szintű probléma lett nálunk ebből, hogy így hónapok múltán is, majd egy évesen is elutasítja, nem győzök "csalni" vele, pl a húsos zöldséges menüjébe csempészem, mert sem a gabonapépbe, joghurtba,egyéb tejtermékbe belekeverve sem eszi abszolut, gyümölcsléként nagyon max 30 ml lecsúszik.



tudom hogy nem kötelező almával kezdeni, csak viszont az meg "kötelező" hogy több napon át kell egyfajta étellel próbálkozni, először azt ell megszoknia hogy nem csak anyatej és tápszer van a világon, eleve egy idegen ízzel találkozik életében először, és csak épphogy nyelve hegyére kóstoltatgatni kell.

persze kb 4. napon próbálkoztam a répával, krumplival..

hát ekkor kezdődött az, hogy ha már kanállal közelítettem felé, már menekült volna, már kezdett az tudatosulni, hogy megint kínzás jön...


és ekkor próbáltam a tejberizspépet.

azóta is sajnálom, hogy ez az egy van csak belőle, mindenhol sima tejpépek vannak, és nem is változatosak, igen jó lehetne gyümölcsökkel feldobni, de nálunk úgy nem megy.

2015. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

*szóval nem az esetleges édes ízek miatt , ill a tejberizspép miatt nem eszi a gyümölcsöket az én babám, nagyon is szépen evett, mindent be tudtam neki vezetni.

én csesztem el azzal, hogy kihagytam 3 napot.

2015. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Gyomorrontás esetén megesik, hogy nem hajlandóak többé bizonyos élelmiszert megenni. Ha hánynak valamitől vagy hasmenésük lesz tőle, utána viszolyogni fognak attól az élelmiszertől, még ha nem is az élelmiszer a hibás, hanem például túl lettek etetve vagy valami vírus van bennük éppen. Nem emlékszel rá, hogy miért nem vettél akkor neki három napra gyümölcsöt?
2015. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

mert téli szezon volt, almát alapból nem eszi, egyéb áru importált és üvegesre nem akartam költeni, inkább a zöldséges húsosokból táraztam be a hónapra.


habár betegség is közrejátszott épp, ugyanis rokon óvodás gyerektől elhozott egy náthás vírust 8 hósan(amikor már javában jól evett, sikeres volt a hozzátáplálás)a nátha miatt egy hónapon át SEMMIT nem evett meg csak tápszert, fogyott is 1,5 kg-t..9 hósan kezdtük megint előlről az egészet, most 11 hós a gyümölccsel és tejtermékkel is hadilábon állunk, nem tudom mi lesz, ha már tápszert nem kell adni, mert csak az ebédet, vacsit eszi, a főtt ételeket, reggeli, tízórai, uzsonna zéró.

most spec csináltam neki gyümölcsös túrós köleses pépet, egyetlen kanál fogyott belőle..

2015. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!