Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányom nem...

7 hónapos kislányom nem kúszik, nem mászik, aggódjak?

Figyelt kérdés
Kislányom elmúlt 7 hónapos, kb egy hónapja átfordult, ha hasra teszem kinyomja magát, próbálkozik a négykézlábra állással is, bár az még nem sikerült neki, viszont nem kúszik/mászik még. Nem vagyunk lemaradva?
2015. ápr. 18. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Egy neurológus nem ártana.
2015. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kicsi lányom is ennyi idős és ő sem kúszik.😒 Viszont nagyon ügyesen forog ide-oda bejárja így a nappalit😃 Én eddig nem aggódtam de miért kellene neurológus ?
2015. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9 hónapos korig kell kúszni, 11 hónapos korig mászni. Nincs miért aggódnod.
2015. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nincs lemaradva, ne aggpodjál. elvileg 8 honapos korig "kell" megtanulni kuszni és 10 honapos korig mászni. az én fiam 11 honaposan kezdett mászni, rá pár napra felállt, most 13 honapos és jár. nincs ezzel semmi gond. Magyarországon szeretik ijesztgetni az anyukákat, meg egybol ilyen olyan tornákra kuldozgetni a babákat.. itt megmondták az elején a lényeg, hogy 18 honapos koráig kezdjen el járni..a koztes dolgoknak nincs jelentosége.
2015. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az átlagosan fejlödö gyerekek 7 hósan kezdenek el kúszni, és 8 hósan jön a nagy áttörés a térdelés, mászás és ülés, szinte ugyan abban az idöben.

Mivel elég késön kezdett el forogni, így ez is kicsit késni fog, de lemaradva nem vagytok.

Az 1 éves státuszra kell tudnia ülnie, és négykézlábazni. Mivel a mászás és az ülés együtt jár, így szerintem addigra böven fogja csinálni.

2015. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért aggódom, mert bár egy hónapja átfordult, ritkán forog, normális súlya ellenére nem túl mozgékony. Sokat van kézben, szinte mindig tartja valaki, vagy a pihenő székében fekszik. Ma azt mondta valaki, hogy ez is lehet a gond. Mi a véleményetek?
2015. ápr. 18. 22:22
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
igen, ennek lehet, hogy van annyiban jelentosége, hogy nincs tul sokat letéve a foldre..igy nincs osztonozve se arra, h mozogjon.
2015. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem gond ha sokat van kezben de valoszinu ezt azert is igenyli mert nem kepes helyvaltoztatasra es mar szeretne. en tsmt tornara vinnem!
2015. ápr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A neurológiai vizsgálat ártani nem fog. Ha szakértő mondja azt, ohgy rendben van, akkor megnyugodhatsz.

Lehet túl feszes/laza izomzatról is szó. Ha így van, akkor minél korábban kiderül, annál jobban orvosolható.

2015. ápr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én hét hónapos babánál nem aggódnék egyáltalán. A neurológus javaslatot nem is értem.

Enyém gyerek hét hónaposan forgott össze vissza, így bejárta a nappalit. De kúszni-mászni egy napon kezdett el, 8 hónapos korában.

Most már kapaszkodva lépeget, 11 hónapos.

Szóval, egyáltalán ne aggódj.

2015. ápr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!