Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyünk sűrűbben...

Hogyan legyünk sűrűbben együtt a férjemmel 2 gyerkőc mellett, kis lakásban? Csak olyanok válaszát várom, akik szintén 2 gyerekkel 1,5 szobás lakásban élnek.

Figyelt kérdés

A kérdés lényegében az, hogy Ti hogyan, hol és mikor oldjátok meg a szexet, és ki hol alszik ekkora lakásban?

Nálunk így alakul sajnos: tök kicsi hálóban a hatalmas franciaágy, mellette baba kiságya és az ovis fiam ágya. A nappalink nappaliként funkcionál, tehát: ülőgarnitúra, játszósarok némi mozgástérrel a gyerekeknek.

Alvásrend: Én a hálóban a franciaágyon a 6 hónapos babával (mert elcsesztem vagy sem, most nem ez a lényeg, hanem hogy megoldást találjak a problémára :( ), férjem és a fiam pedig a nappaliban matracon. A cél: hogy mindenki a saját ágyában aludjon, vagyis én+férjem franciaágyon, baba kiságyban, fiam a sajátjában. Csakhogy: babát ezidáig nem tudtam átszoktatni a kiságyba (cumi nem kell neki, cicin alszik el, azonnal felkel és bőgni kezd ha átteszem, erre pedig felkel a fiam akinek másnap ovi van és a férjem akinek munka). Fiam 4 éves, világ életében egy szobában aludt velünk, de a saját ágyában. Őt nem szívesen raknám külön szobába, így is féltékeny a kis tesóra és újabban fél egyedül a sötétben. Nekünk pedig a férjemmel nagyon hiányzik az együtt alvás ééééés hát a szex. Mert hogy az se sűrűn jön össze.

Még egyszer hangsúlyozom, olyanok tanácsát kérem, akik szintén így élnek vagy hasonlóan, illetve akik nem leugatják a fejem, hanem segítenek jó tanáccsal! :)



2015. ápr. 19. 14:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Albérletben lakunk. Átmeneti. Építkezni fogunk nemsoká. Új házban lesz szoba bőven. De addig is...Egy bútor raktár amiben élünk. Reméljük rövid ideig leszünk itt és mehetünk az újba. Köszi a hozzászólásokat!
2015. ápr. 20. 00:08
 12/19 A kérdező kommentje:
A fiam a kis tesó születéséig velünk aludt egy szobában, de a saját ágyában. Mióta megszületett a baba, a férjemmel külön alszanak a nappaliban, mert nem tudott a babasírástól aludni a fiam (férjem se) és másnap oviba, munkába kellett menniük. Ezért átköltöztek. Ha pedig épp nem volt ovi, mert beteg volt (sajnos gyakori), akkor ott prüszkölt, köhögött, szórta a bacikat a kis szobában, ami pedig a babának nem volt jó. Mivel azelőtt mindig velünk volt egy szobában, ezután sem akartuk őt egyedül úgymond elpaterolni külön szobába, főleg a kis tesó érkezéssel egyidejűleg (így is tök féltékeny). Ezért döntöttünk így, hogy apa megy vele. Így most viszonylag nyugis mindenkinek az éjjeli alvása, csak épp senki sincs a helyén, megszűnt a házas élet és minden szobában gyerek van! :D :( Lehet, hogy totál elb...tuk, de nem találtunk jobb megoldást ezidáig. Holnap ritka pillanatok egyike: férj szabadnapos, nagy oviban. Miénk a pálya! :D
2015. ápr. 20. 00:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje, hogy a 2 gyerek (mindkettő) a kisszobában aludjon és megmaradjon nektek a másik szoba! És piszok nehéz lesz, hogy rászoktasd őket, hogy a saját szobájukban aludjanak. Persze könnyű mondani, de meg is kell csinálni! Én is ezzel szenvedek éppen, tegyetek a gyerekszobába falmatricákat, játékokat és vigyétek be a gyerekek ágyát. Nos kb. eddig jutottam én is! A nagylány (4,5 éves) ott alszik. Hogy hogyan fogom vele elfogadtatni, hogy osztozni kell és, hogy fogom a fiamat (8 hónapos) átköltöztetni még én sem tudom, de valamit tenni kell különben csak a fürdő vagy a konyha marad, az meg nem a legjobb! Ugye!?:)
2015. ápr. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

A féltékenység teljesen természetes állapot és nem attól fog oldódni, hogy apa kint alszik a gyerekkel!

Nem arról van szó, hogy ki hol ront el valamit, hanem arról, hogy a valódi (!) motivációja mi ennek. Sokan laknak ekkora lakásban, sőt kisebben is. Nálatok a baj az, hogy a gyerek irányít, ráadásul mind a kettő.

Minden változás átmeneti rossz érzéssel jár, de azt kell nézni, hogy hosszútávon mennyi hasznot hoz. És igaza van annak, aki azt írja, hogy a gyermekek sokkal rugalmasabbak, mint a felnőttek.

Nos kaptál sok választ és ötletet. Mit tervezel tenni, változtatni?

2015. ápr. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%

10-es vagyok.Én megértelek hogy a nagy különment apával.Mi is így csináltuk.Átmenetileg.Amíg a kicsi szopik,nem fogod külön tenni.

De gondolom a nagy házban majd nem akartok egy szobában nyomorogni.

Nekem mikor 2 gyerek volt,a kisebbik volt 2 éves mikor nagyobb lakásba költöztünk.Azonnal külön szobába tettem a kicsit,pedig addig velünk aludt.Megszokta.

Most van 2 kicsi fiam,nekem is eddig a nagy külön aludt apával.Most értünk meg arra mikor a kicsi 14 hós lett hog összetegyem a fiukat.Egyenlőre mentem én is,mert mind a 2 gyerek ébred még éjjel.

Szóval nektek is változtatni kell.Nem jó ez így senkinek.

2015. ápr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékezem fél éves korára tanácsos a gyerekeket már külön szobába altatni.Értem,hogy ez most kivitelezhetetlen,illetve kellemetlen,de a saját kiságyába sem lehet?Mert akkor felszabadul a franciaágy :)Ezt előbb-utóbb úgyis meg kell lépni.És jobb hamarabb mert később még nehezebb lesz.De gondolom a gyakorlat ennél összetettebb nálatok.
2015. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Első lépésben azt fogjuk kitalálni, hogy a kiságyat a franciaággyal összetoljuk..

Illetve ma a férjemmel eljutottunk az ágyig. Kettesben! :D

2015. ápr. 20. 21:58
 18/19 anonim ***** válasza:
Ki fog az alakulni csak akarni kell :)Sok sikert!
2015. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sikerült megoldanotok?
2016. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!