Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ebédel/vacsorázik a...

Hogyan ebédel/vacsorázik a család a kisbaba mellett, akit még etettek? Együtt vagy külön? Előbb Őt etetitek meg vagy előbb Ti esztek?

Figyelt kérdés
Nekem 9 hónapos a kislányom. Kívácsi vagyok, hogy nálatok ez hogy megy?
2013. máj. 26. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már bőven együtt ettünk. Ahogy tudott rendesen ülni az etetőszékben, már nem etettem külön, hanem együtt ebédeltünk. A három főétkezést együtt ettük, a tízórait, uzsonnát pedig etettem.
2013. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy eteted, hogy közben ebédelsz? Mert ez úgy nem könnyű. Nálunk több verzió van, mikor hogy alakul. Van amíg melegítem az Ő ebédjét az alatt bekapom a saját ebédemet. De olyan is van, hogy előbb Őt etetem meg aztán ebédelek.
2013. máj. 26. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Menet közben etettem. Nekem nem volt bonyolult. :) Igaz, tudatos volt, mert nem szerettem volna, hogy később esetleg utána kelljen rohangálni a kajával, vagy hasonló. Megtanulta, hogy az asztalnál eszünk, együtt. Nincs is ebből gond azóta sem, pedig már elmúlt 2,5 éves. A másik pedig, hogy "együtt" mindig jobban esik a kaja.

Nem hiába eszik egy rossz evő gyerek sokkal jobban amikor óvodába, bölcsődébe kerül. A többi nagy húzóerő. :)

A kisfiam a mai napig asztalhoz ül, ha enni szeretne, még akkor is, ha pl vendégségben más gyerek rohangálva eszik. Bár egyáltalán nem biztos, hogy az én érdemem, lehet, hogy Ő ilyen típus. :)

2013. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Együtt eszik a család, ha csak tehetjük. Nem mondom, hogy néha nem kell zsonglőrködni, mert a nagyobb tesói is kicsik még, a bátyja pl. még nincs hároméves, így azért rá is figyelni kell. A nővére pár hónap múlva tölti az öt évet, ő már szépen, kulturáltan eszik.

Persze ez azzal jár, hogy én ezerfelé figyelek meg nekem fogy el utóljára a tányéromról az étel, de ennyi belefér. Akkor szoktam "belehúzni" a kajálásba, amikor a kicsi már jóllakott, szerencsére szívesen elücsörög az etetőszékben, főleg, ha kap valamit a kezébe.

2013. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az etetőszéket közelhúzom az asztalhoz, és őt etetem, közben mi is eszünk. Bele lehet jönni. Tapasztalatom szerint jobban esznek, ha másokkal együtt esznek. Ahogy nagyobb lesz, és önállóbban fog enni, sokkal könnyebb lesz neked is, majdnem normálisan meg tudsz ebédelni közben.:)
2013. máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is mindig együtt ettünk, bár az én lányom BLWzett, így nem kellett neki kanalazgatni, csak egy éves kora után. De aztán nem egészen másfél évesen már egyedül kanalazta a nem túl folyós dolgokat, szóval nem volt hosszú idő míg nekem kétfelé kellett kanalaznom:).
2013. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi mindig együtt eszünk. Már elmúlt a kisebbik is egyéves, de onnantól, hogy hozzátáplálom, minden étkezése a családdal együtt van. Egyáltalán nem nehéz úgy etetni, hogy közben Te is eszel.
2013. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor én vagyok a kivétel. Külön etetem a 9 és fél hónapos lányomat. Teljesen mást eszik, mint én és más időpontokban. Még azt sem tudom mondani, hogy először, vagy másodszor etetem őt, mert általában 1-2 órás különbséggel eszünk.
2013. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!