Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás? Nem korai még?

Fogzás? Nem korai még?

Figyelt kérdés

Sziasztok kislányom három hos lesz jheten. Mostanában olyan problémám van h napközben nem akar aludni ha alszik is csak keveseket 10-15 perc.

Állandóan nyűgös, jár keze lába, ha leteszem bárhova nem marad meg.

Folyamatosan folyik a nyála, az öklét a szájába dugdossa és szopogatja állandóan.

Ez már lehet a fogzás kezdete? Vagy mitől lett ilyen hirtelen?

Eddig azért aludt többször.

Ha pl ölben elalszik, és leteszem rögtön ébred.



2015. ápr. 22. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet fogzás miatt. Fiamnak 4 hónaposan jött ki az első foga,előtte 1,5 hónap nyáladzás és bömbölés... :)
2015. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a fogzás "előszobája". De ki tudja, hogy ténylegesen mikor bújik ki az első fogacska.

Az én babámnál is 3 hósan jelentkeztek először a tipikus fogzási tünetek aztán azután 1 nappal hogy 6 hónapos lett bújt ki az első foga. Szóval jó sokáig tartott.

2015. ápr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ditta323 ***** válasza:
Lányomnál is akkor tájt kezdődött, de hó elején lesz 8hós és még mindig nem bújt ki.
2015. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is a lányomnak 3 hónapos kora óta volt így, 7 hónaposan jött ki. még hosszú menet lesz :-)
2015. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem korai. Kisfiam 3 hónapos volt, ikreim 4 hónaposak, amikor kijött az első foguk. Előjele sem volt, úgyhogy meglepődtem rendesen.
2015. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Simán lehet..nálunk már elég régen kezdődött, közben van néha szünet, illetve a frontok is hatnak rá, de még nem bújt ki...

4 hós baba anyukája :)

2015. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is így kezdődött és 4,5 hónaposan bújt ki. Sokáig elhúzódott és azóta is jönnek folyamatosan, pár nap pihenő van 1-1 fogacska kibújása után és kezdődik minden elölről...Kitartást!
2015. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet a foga, de akár a nagyfokú hőmérséklet ingadozás vagy front is! A foga bármikor elkezdhet jönni (van olyan baba, aki foggal születik), de nekem például azt mondta a védőnő, hogy kb. 2 éves koráig ezt fogja csinálni, mármint a nyáladzást, nem a nyűgösködést, mert az tényleg bármitől lehet! Bár az is igaz, hogy, ha tényleg a foga, akkor nem fog sokáig tartani, kb 1-2 hét míg kibújik, és akkor szoktak sírósak lenni, míg a fog áttöri az íny falát, az meg pár nap! Valószínűbb, hogy csak a front miatt nyűgös vagy azért, mert nekik ilyenkor még fejletlen az idegrendszerük és minden apróság felzaklatja őket. De a nyáladzás és az ököl rágás meg fog maradni, ahogy írtam kb. 2 éves koráig, de a nyűgösködés időszakos.
2015. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Münki ***** válasza:

Simán lehet a fogzástól, az ismeretségi körömben két alsó metszőfoggal született meg a babájuk:-)

Csak aztán ne lepődj meg, ha tényleg még hónapokig nem történik semmi, nálunk is ez volt, 10 hónaposan jött ki az első foga, de előtte hónapokat szenvedtünk.

2015. ápr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát akkor türelmesen várunk! :-)

Biztos a front is zavarja, mert azt már megfigyeltem hogy olyankor is igen nyűgös, de ami most van az egy hete mindennapos! :-(

Megegyszer köszönöm!

2015. ápr. 23. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!