Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adjunk neki?...

Milyen nevet adjunk neki? Konkrétabban lent.

Figyelt kérdés

Hat hónapos terhes vagyok és kisfiam lesz. Csakhogy, a dolog nem ilyen egyszerű, ugyanis az apuka koreai. Mondjuk úgy,hogy a mi magyar neveink nem kompatibilisek a koreaiak neveivel (jesszus annyi mindennel összefügg).

Én szerettem volna ha nem is a Gézával vagy a Mihállyal de valami enyhe utalás lett volna a származására.

Most jelenleg úgy néz ki ,hogy neki is van kedvence és nekem is és egyikünk se enged ...a nagyszülők se. :)



2015. ápr. 22. 15:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Kérdező!

Az is számít, hogy hol fogsz szülni. Mert ha Magyarországon, az eléggé leszűkíti a lehetőségeket. Ha itt szülsz, akkor CSAK magyar nevet adhatsz neki, tehát innen választhattok neveket:

[link]

Ha viszont külföldön szülsz, akkor bármilyen nevet választhattok (az adott ország törvényei szerint), és azt később lehet anyakönyveztetni Magyarországon.

2015. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Jó nagy butaságot írtál....

Ha az egyik fél külföldi és a gyerek a nevére kerül, akkor adhat neki a hazájában is engedélyezett/bejegyzett nevet!

Csak tudom... Mivel nálunk is így volt... Itt szültem Magyarországon

2015. máj. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Na de végülis milyen döntést hoztatok? :)
2015. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!