Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a kislányom. Elkezdt...

P.nori.22. kérdése:

5 hónapos a kislányom. Elkezdtük adni neki a bébiételt, bébidesszertet. Ennyi idősen mit javasoltok, mennyit adjunk neki 1 nap? Fele üvegcsével vagy lehet az egésszel? Megenne mindent ami a szája elé kerül, azért kérdem!

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
2-3 kanállal első nap.második nap már 5-6-legalábbis én így csináltam,hogy lássam,nem allergiás-e valamire,nem fáj-e a hasa.
2013. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Senki nem mondta el, hogy kell hozzá táplálást elkezdeni?


Elöször is dötnsd el mivel kezded. Zöldség vagy gyümölcs. èn zöldség párti vagyok, mert a gyümölcsök nagyon savasak, de Magyarországon a gyümölcs maradt meg mint elsö étel.


Aztán elkezded egy fix idöszakban. Pl én zöldséggel kezdtem így délben elsözör 1 kanál répát kapott. Másnap 2 kanállal, hét végére 10 kanállal. Köv héten paszternákot ugyan így. Eztán krumplit, majd kevertem neki. Ez kb 1,5 hónapig ment, 2 hónap után kb 6 ízt ismert, de már ekkor kevertem öket. ès eddigre kiváltottam egy étkezést, így délben csak zöldséget kapott. Ekkor még folytattuk így és pár hét után kezdtük uzsonnára a gyümölcsöket. Ugyan így. Elsö héten csak alma, majd így tovább.

Aztán 3 hét alatt kiváltottuk az uzsonnát is. aztán elkezdtem tejpépet adni kb 8 hós korától. azt is elöször egy kanálla majd növeltem az adagot.


bébidesszert és ilyan dolgokat csak 8 hós kora felett adtam, ezekben rengeteg cukor van, nincs rá szüksége.


egy egész üveget se adj neki elsöre, igazából a gyerekek a vasszöget is megennék, még sem adunk nekik.

2013. ápr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én elején csak 2-3 nap alatt adtam oda neki az egy üvegnyit.Aztán később kapott zöldséget csak,mert azokat nem ette,így semmit nem erőltettem neki,mert csak nem állt készen rá,hogy másokat is egyen.Aztán villámcsapás szerűen 5,5hónapos korára készen állt,azóta nagyon ritkán van,hogy nem esik jól neki valami,de az is a házi szokott lenni,nem az üveges.Lányom délelött eszik egy üveg gyümit általában,délben egy üveg főzeléket és rá 1órára tejcsit vagy tápszert még,házi főzelékből 220grammot eszik és utána nem is éhes csak 3órára rá kb.
2013. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!