Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti honnan szerzitek be a...

Ti honnan szerzitek be a gyümölcsöket, zöldségeket a bébiételhez? Tényleg nem szabad nekik boltit adni?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy eddig a szüleim kertjéből télre elrakott zöldségeket, gyümölcsöket használtam, tehát nem kellett vásárolnom. Elfogyott, már ők is veszik. Biopiac nincs a közelben. A boltit nem merem adni, mert rengeteg rosszat hallottam róla. Magunknak azt veszem. Így azóta inkább bébiételt adok neki, de olyan rossz érzés, mert szívesen főzőcskéztem neki, tudtam, hogy mit eszik és én is nyugodtabb voltam. Tényleg ennyire gáz a bolti? Mindenki biopiacról vásárol?

#biopiac #gyümölcs babáknak #zöldség babáknak
2015. ápr. 22. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd a boltit.A piaci is a nagybaniról van meg az is.Olyan hogy bio nincs csak az otthoni.Arra figyelj hogy mindig idénygyümölcs-zöldség legyen, pl ne vegyél sütőtököt nyár közepén, brokkolit télen.
2015. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Gyors fagyasztott termékeket is megveheted ha van hely a fagyasztódban nekem sajna nagyon pici Így én eltenni sem tudtam neki semmit. télen nehéz változatosan főzni így hát én bizony megvettem az üvegeset. Főleg a gyümölcsös bébi ételeket. Aztán főztem is neki néha néha de felhagytam vele.
2015. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Münki ***** válasza:

Ez a bio-téma teljesen túl van dimenzionálva. Még ha valóban az, miért is jó az egész pontosan? Az a gyümölcs vagy növény nem kap vegyszert, rosszat és jót sem, azt sem, amire szüksége lenne. A bio növény tápanyagszegény, mivel egész életében éhezik.

Másrészt piacról sem vásárolnék soha. Ott aztán senki nem kérdezi meg tőlük, hogy mit csináltak az almával, hogyan és milyen arányú permettel és egyéb vegyszerekkel kezelték hátul a kertben.

2015. ápr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én még soha nem voltam biopiacon és bioboltban, nagyon távol áll tőlem és nem is igazán hiszek benne. Számomra a minőség az otthon a kertben megtermelt zöldség és gyümölcs. De, ha nincs, akkor valamit adni kell a gyereknek. Én is úgy gondoltam, hogy a boltban veszem meg, de annyian rémisztgetnek vele, hogy tele van vegyszerrel, hogy nem mertem neki adni. A bébikajákban azért bízok, mert nagyon komoly minőségi feltételeknek kell megfelelni-e ahhoz, hogy a boltok polcaira kerülhessen. Olyanról még nem hallottam, hogy egy babának attól lett volna baja. Olyanról viszont igen, hogy piacról vásárolt céklától...(ugye ez nem olyan régen volt) És nekem is van egy hasonló tapasztalatom. Egy ismerősöm nevetve mesélte, aki a saját almájukat árulja a piacon, hogy ha megkérdezik tőle, hogy hányszor volt permetezve, ő mindig rávágja, hogy csak 1-szer, pedig ha tudná, hogy legalább 21x. Mit gondol? Mitől ilyen szép piros? Hoppá. Mondtam neki, hogy azért erre ne legyen olyan büszke, mert lehet valaki babának vitte. Úgyhogy a fene tudja, hogy kiben és miben bízhat meg az ember. De meggyőztetek, megveszem a boltban, nem kerülhetem egy életen át ezeket a dolgokat és mi is ezt esszük.
2015. ápr. 23. 16:10
 15/16 Münki ***** válasza:

Kedves kérdező!

Eddig csak sejtettem azt, amit leírtam, de amint látom, igazam is van, mivel neked konkrét tapasztalatod van a piaci dolgokkal kapcsolatban...

Én olvastam korábban olyan bébiételről, amit kivontak azonnali hatállyal a kereskedelemből, mert valami gond volt vele, bár ha jól emlékszem ez Szlovákiában volt tavaly vagy tavaly előtt, de ez valami "no name" bébiétel volt. Egyszóval, talán ha valami nevesebbet veszel (én is ezt tettem), abban talán jobban meg lehet bízni.

Szerintem, jó esetben a boltba kerülő gyümölcsnek és zöldségnek is komoly minőségi ellenőrzésen kell átesnie már a termelés alatt is, főleg, ha a származási hely Magyarország.

2015. ápr. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy sok fagyasztott terméken rajta van hogy bababarát ezt is érdemes figyelni.
2015. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!