Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vezettétek be a tojásfe...

Hogyan vezettétek be a tojásfehérjét a babának?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, lassan szeretnék tojásfehérjét is adni neki. Mivel kezdjem?

Néhány szem levestésztát, szülinapi tortát már kapott...


2010. febr. 21. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Előbb a sárgáját kell. Én főztem tojást, a kemény sárgájának megkapta a negyedét kenyérre kenve. Következő alkalommal a felét, következő alkalommal az egészet. A fehérjét meg nem vezettem külön, csináltam tojásrántottát és ő is kapott belőle.
2010. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy előbb a sárgáját kell, azért kérdezem a fehérje bevezetését... azért köszönöm a választ.
2010. febr. 21. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
én spenótba tettem egy keménnyé főtt tojást mindenestül.
2010. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is spenótba, sóskába, főtt tojást a nagy lyuku reszelő lereszeltem.
2010. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bocsika, nem akartalak megbántani, magamból indultam ki, mert én folyamatosan kevertem, hogy előbb melyiket kell bevezetni. :) De végülis válaszoltam a kérdésedre is!

2010. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Semmi baj, kedves 1. válaszoló, nem vettem kioktatásnak...


Tehát akkor ezt nem kell fokozatosan elkezdeni, mint anno a sárgáját??? Rögtön adhatom az egész tojás ÖSSZES fehérjét????

Bocs az értetlenségért... csak a sárgája macerásabb volt... ahogy az 1. hozzászóló is írta---

2010. febr. 21. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:

A spenótos vagyok.

Nekem senki nem hívta fel a figyelmemet, hogy adagolni kellene.

Beadattam a babámnak az influenza elleni oltást, amikor elmúlt 1 éves-akkor - oltás előtt kérdezte az orvos, hogy "ugye evett már tojást?" a fiam

mondtam, hogy igen, beletettem a spenótba egy tojást, feldarabolva- azt mondta, hogy az jó és beoltotta az oltással.

Nem mondta, hogy nem így kellett volna.

2010. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismét 1. :)

Én nem adtam egy egész tojást neki, csak csináltam rántottá és abból kapott néhány falatot. Következő alkalommal többet, de azzal már nem maceráltam annyit mint az elsővel. Szerintem kis mennyiségnél már észre lehet venni, ha valami nem stimmel, és én úgy tudom (bár javítsatok ki, ha tévedek), hogy azért elég ritka, hogy allergiás legyen a baba a fehérjére, ha már a sárgájától és a tejtermékektől semmi baja.

2010. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!