Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma hajnal óta lázas a babám...

Ma hajnal óta lázas a babám 38C' feletti és nem tudom mitől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs megfázva nem fáj semmilye. Eszik rendesen iszik sokat csak nagyon nyűgi tegnap óta. Jelenleg alszik, de fél 3 óta most ment le a hője 37.5-re. (11 hónapos)

Mi lehet ez?

És mikor szóljak az orvosnak?


2010. febr. 21. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Foga nem jön? Mert lehet, hogy amiatt legyengült kicsit az immunrendszere. Amilyen aggódósak vagyunk, mi már telefonon hívtuk volna vagy az orvost, vagy legalább a védőnőt. :) Múlt héten az én babám is lázas (illetve inkább hőemelkedéses max. 37.9) volt 2 napig, 3. nap már csak 37,4 reggel, délutánra teljesen elmúlt. Mi sem tudjuk mitől.
2010. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is a fogra gondoltam, de lehet az, hogy a fogzás lázzal jár?

Még várnék az orvossal, mert azon kívűl, hogy lázas semmit nem lehet látni a babán és a kedve is jónak mondható. Vagy felhívjam?

2010. febr. 21. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol azt olvasom, hogy maga a fog nem okoz lázat. Csak éppen ilyenkor legyengül az immunrendszer és könnyebben kap el a baba mindenféle nyavalyát, ezért lehet hőemelkedés, akár láz is. Én felhívtam a dokinénit, azt mondta, ha nincs más tünet, akkor felesleges elvinnem, kapjon Nurofent. Hozzáteszem, a babám már 17 hónapos és reggel felkelt 37.7-tel, délután lett 37.9 a hőemelkedése, másnap már csak 37.4-37.5, illetve 3. nap délelőtt még 37.4, aztán mintha nem is lett volna. Kicsit nyűgösebb volt mint szokott, de evett, ivott, aludt.

Mi egyébként úgy vagyunk a dokival, hogy inkább küldjön el százszor azzal, hogy nincs semmi baj és túlaggódtunk, minthogy egyszer ne menjünk és nagy baj legyen. Ha tudod hívd fel telefonon, az a biztos. Bár szerintem ha a te babádnak is csak láza van, a lázcsillapítóra reagál, akkor még érdemes várni holnapig, hogy hogy alakul.

2010. febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! 9,5 hónapos a babánk, nekünk kb. 2 hete 4 napig 38,3 volt lázunk. Látszólag semmi baja sem volt, én levittem a dokihoz, nehogy hétvégére legyen láz. Semmit nem talált, azt mondta fogzás...már 3 hónapos kora óta ezt mondja:) Aztán szombaton este olyan ordítást rendezett, hogy csak na...semmi sem használt. Aztán benyúltam a szájába, hogy megmasszírozzam az ínyét...és hopp...ott volt az első fogacska:)) Mostanra kiderült, hogy nem egy volt az, hanem kettő:))
2010. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor még is lehet a fog?

Most játszik a tesivel és jókedvű :) Kicsit megnyugodtam, hogy írtátok kb 3 nap, míg javul a helyzet, az orvost pedig holnap azért felhívom, ha marad a 38C' feletti láz.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, hogy magnyugodjak!

2010. febr. 21. 18:09
 6/8 A kérdező kommentje:
*megnyugodjak
2010. febr. 21. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem azt mondtak, hogy a fozgaztol csak 38 fok alatti laz lehet, vagyis hoemelekedes.Nekunk is igy volt 38, 5 fokos laz egy napon keresztul, maj utana 2 napig csak este volt laza, es 4ik napon pottyok jelentek meg a testen es rozsahimlos volt.
2010. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Húú! Remélem nem himlős!

Nem voltunk kis gyerek közelében. A tesi haza hozhatja a suliból?

2010. febr. 21. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!