Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire visel...

Szerintetek mennyire visel meg egy majdnem 4 hónapos babát 4-5 óra vonatozás? Illetve mit tanácsoltok mit vigyünk feltétlen magunkkal?

Figyelt kérdés

Még sosem utaztunk vele a szomszéd városnál messzebb (kb 20 perces út), oda is autóval. De most megyünk a távolabb élő szüleimhez, s kiderült hogy nem tudunk autóval menni, így vonat lesz. Mit vigyek az út miatt? Kézfertőtlenítő gél meg ilyesmikre gondolok... S mi ami feltétlenül szükséges a mamáékhoz, ahol még nincs semmi baba holmi.

Pár nap, csütörtökön megyünk vasárnap este érünk haza.



2015. ápr. 25. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég necces a dolog egy 4 órás vonat úttal ezidő alatt biztosan lesz legalább egy etetés, pelenkacsere. A szoptatást bajos egy zsúfolt vagonban diszkréten megoldani, tápszert meg még bajosabb készíteni. A peluscseréhez nem biztos hogy lesz, ülőhely ahova lefektethetnéd és vslljuk be nem túl higiénikus még pelenkázó alátéttel sem.

Nem tudnátok halasztani ezt az utazást addig amíg megoldódik, hogy autóval mehessetek?

2015. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom mikor tudnánk autóval menni, gondok vannak vele, ráadásul a páromnak nyár végéig ez lesz az egyetlen biztosan szabad hétvégéje. Csak most tudunk menni. :(

Arra gondoltam, hogy a szoptatást megoldom indulás előtti etetéssel, s az útra lefejt tejjel. Inkább a higiénia miatt aggódok,nem tudom mennyit ér majd a sok törlőkendő a kezünknek, meg a kézfertőtlenítő. Én amúgy sem szoktam vonaton hozzá nyúlni semmihez még a kapaszkodóhoz sem felszálláskor. A babakocsit visszük, s ha nagyon muszáj abban feküdve talán tudom pelenkázni, vagy plédet leterítve. Nagyon félek hogy macerás az egész utazás, s talán nem is biztonságos így, de akkor ha lefújom az utat, hónapokig nem mehetünk, pedig több dolgom is lenne ott a családlátogatáson kívül.

2015. ápr. 25. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
mi hétfőn visszük a 3 hetes fiunkat 2x2,5 órás vonatútra. majd megírom a tapasztalataimat. Angliában lakunk, úgyhogy a higiènia meg a pelenkázás nem lesz gond nálunk, szoptatást megoldom kendő alatt, vagy egyszerűen az ablak mellé ülök
2015. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3

Köszi, az jó lenne ha megírnád milyen volt az út. Bár gondolom akkor ott tisztábbak a vonatok.

2015. ápr. 25. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!