Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltetlen szukseges babadolgok?

Feltetlen szukseges babadolgok?

Figyelt kérdés

A keret szukos, erdekelnenek a legfontosabb es nelkulozhetetlen babaholmik.


Sajnos kolcsonkerni nem tudunk...


2015. márc. 31. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ruhák, orvos ad recepteket, azt ki kell váltani.

többi nélkülözhető... ha veled alszik nem kell kiságy, a nagykádban is lehet fürdetni, az ágyon is lehet pelenkázni. kérdés, hogy ha a védőnő kimegy, mit fog szólni, hogy nincs semmi? vagy ha tápszeres lesz, miből veszed meg?


legalább "ingyen elvihető" fórumokon nézelődj, pl. facebookon, elég sok babaholmit be lehet így szerezni, persze nem minőségiek, nem szépek, de célnak még megfelelnek

2015. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ok az alapfelszerelesekkel nem lenne problema. Lenne kisagy (kombi) autosules, ruhak,pelus stb.


En inkabb olyan dolgokra gondoltam, mint jaroka, babamerleg, stb.

Ezek nem feltetlenul szuksegesek.


Olyan holmik erdekelnenek, amik feltetlenul szuksegesek pl kisagy, pelenka, ruha, autosules,


Pelenkazni agyon is lehet, ahogy emlitetted, a kad sem nagy koltseg, foleg ha olcsobbat veszek, de annyi felesleges holmi van, pl bebior, szagtalan pelenkatarto stb.

2015. márc. 31. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:

de ezek meg olyanok ami "kinek mi a fontos/felesleges"...

nekünk nagy a házunk, jó volt a bébiőr mert a konyhába már nem hallottam ha sírt a baba. pelenkakukánk nem volt, mérleget béreltem de felesleges volt mert védőnőhöz bármikor be lehet venni.

tetra pelusból nagyon sok fogyott mert a feje alá mindig tettem, ha mentünk valahova (orvoshoz mondjuk) akkor arra tettük őt, büfit is azzal töröltem, 30 volt, persze nem kell annyi, de jó volt, hogy mindig kéznél volt tiszta.

nekünk volt légzésfigyelőnk mert a családban volt tragédia, nekünk az is "nélkülözhetetlen" volt. mást igazán nem tudok mondani 3-4 hónapos koráig :)

2015. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Van valamennyi spórolt pénzünk, de nem akarok felesleges dolgokat venni. Pl cumi sterilizáló, hisz egy lábas is megteszi, ha kiforralom.

2015. márc. 31. 00:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Az alap dolgok a kiságy (pelenkázó) ágynemű, kiskád, ruhák, min. 1 törölköző és 1 tetra kifogó (ez nagy és nagyon jó nedvszívó, ruhapelus 8-10 (ha nem akarsz mindennap mosni), babakocsi, 1-2cs 1-es méretű pelenka, popsitörlő, lázmérő, fürdető/testápoló/köldökápoló doki írja ki, célszerű 1 kisebb cumisüveg, esetleg 1 0ás cumi. Mérleget soha nem használtam, de nem is akartam. Látszik, hogy eleget evett e vagy sem, ha pedig nem nő a súlya a védőnő ad egyet kölcsön. A pelenkakuka szerintem lustáknak van kitalálva, az valóban felesleges. Babaőr/légzésfigyelő nem a felesleges kategória, eldöntöd, hogy veszel e vagy sem. Ami célszerű, de ha nincs se tragédia a rácsvédő a kiságyba, ne verje be magát a rácsokban. Emellett én szerettem a körforgót is mert hamar érdekelte, lekötötte, a baldachint is mert árnyékolt neki.
2015. márc. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon megnyugtatott a légzésfigyelő! Mérlegünk volt, de hamar tápszeres lett a babám így nem méregettem. Sterilizálót nem vettem, nem is hiányzott. 56-os ruhát 2 hétig hordott a fiam, így abból volt jópár amit egyszer sem adtam rá. Textilpelusból 4-5 db koszolódott naponta, abból érdemes venni 25-30 db-ot. Ágynemű nem kell a kiságyba, mi egyszer sem takartuk annak a paplanjával. Lepedőből én kettőt vettem, nekünk elég volt mert textilpelust tettem a feje alá mindig. A zenélő körforgó egyáltalán nem érdekelte a fiamat! :) Vízbe hőmérő felesleges. Pihenőszéket arra használtam csak, hogy fürdés után abba emeltem ki, egyébként utálta. A játszószőnyegről hamar elmászkált így azt sem volt érdemes megvenni. Amiket imádott azok a pici csörgők amik párszáz ft. A nekik való 80x80-as törölköző kicsinek bizonyult, így elég hamar a nagy törölközővel töröltem. Kiskádat 6 hónapig használtuk. Nagyjából ennyi jutott eszembe. :)
2015. márc. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha mérlegre szükséged lenne,később kölcsönözhetsz is.

babakocsi,vagy hordozókendő mindenképpen kell.

pelusra is szükséged lesz,én egyenlőre 1-2 csomag újszülöttet vennék,aztán meglátjátok mennyivel születik apuka elmegy majd venni.

popsitörlőkendőre is kell.

lázmérő,körömvágó olló/csipesz

törölközőböl azért egy 3db legyen,néha akkor történik baleset,mikor éppen rajta van.

ruhákból mi 1 hónapig hordtunk 56-ost. 3700-el született. de bodyból már 1 hetes korában hordott 62-est is. a 62-eseket 2hónapig hordta. szerintem nyugodtan veheted ezeket használtan,főleg az 56-ost úgyis alig fogja hordani. veszel pár szebb rugdalozót,hazahozni,meg ha jönne a védőnő/gyerekorvos. 62es bodyból viszont kell a több,ha pisis/kakis lenne,lebukná.

textilpelus mindenképp kell, ha nem lesz bukós, elég 10is,ha az lesz kellhet a 20.

mellbimbóvédő kellhet,attól függ milyen a mellbimbód. ha befelé fordul,alig áll ki akkor kellhet a kórházban,nem biztos,hogy a baba rá tud harapni.

mellbimbókrém biztos,hogy fog kelleni,már a kórházba is vigyél.

ha tápszeres lesz,kelleni fog babavíz (lekérheted vízművekbe a nitráttartalmat,lehet,hogy a csapvíz is jó ha nagyon alacsony,akkor vízforraló kell) tápszer (ezt ír a gyerekorvos) cumisüvegből legalább 3-4 db. üvegmosó kefe.

ha anyatejes lesz,szükséged lesz mellszívóra. nekem a kézi felesleges pénzkidobás volt,nem mindenkinek válik be.

cumit még ne vegyél,az se biztos,hogy elfogadja. a kórházban fogsz ajándékba kapni, ha kell neki,veszel majd.

tejtároló is fog kelleni,legalább 1 doboz zacskót vegyél.

a termoszból a habszivacsost ne vedd meg,1 vacak. nem is használjuk. a mellbimbókiemelőt se használtam,nem vált be.

a pelenkatárolót se használjuk,1500 bele a zacskó. amíg újszülött volt,azért mert túl gyakran kellett venni 8napi 10-15 peluscserénk is volt,rengeteget kakilt) egymás után akár 4-5x) most meg már mit álljon 1-2 hónapig benne.

lepedőből is kell a 3db,mikor bukott nem győztem cserélni.

babapaplan helyett vegyél vékonyabb-vastagabb takarókat,meg 2 hálózsákot.

járóka amíg pici nem kell. nekünk emmeletes a ház,lentre vettünk egy használt utazóágyat. most fél éves,babakarámot vettünk,lehet a járókába meg se maradna,én nem maradtam anno. úgy tervezem a konyhát elkerítem,a többi helyiségben menjen majd ahova akar.

2015. márc. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Digitális hőmérő, babahajkefe ezek kis apróságok.
2015. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, ahol már úgy várják a babát, hogy a legszükségesebbet tudják megteremteni. Később mi lesz?
2015. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi nem csak a legszükségesebbeket tudtuk megvenni, de mégis bosszantott, hogy olyanra költöttünk ami felesleges volt! Nincs mindenkinek fél milliója babaváráskor, nekünk sem volt...mégis mindent megvettünk/kaptunk. Ha van rendszeres havi bevétel, mindent meg fognak tudni adni a babának! De azért lássuk be, hatalmas bizniszt csinálnak a bababoltok olyan dolgokkal ami röhejesen felesleges...és akinek van felesleges pénze, az meg is veszi. Na a babának nem ettől lesz jobb élete! :)
2015. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!