Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem viszi úszni a babáját...

Nem viszi úszni a babáját mert meghízott? Senki nem úgy néz ki mint terhesség előtt, de ez nem akadály, nem?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azért nem vitte babaúszni a fiát, mert nem akart fürdőruhára vetkőzni. Mintha más nem hízott terhesen csak ő. Azóta már 1 éves múlt a baba és most sem járnak sehova csak sétálni meg a nagymamához. Pedig tök jó játszóházak vannak meg minden amit akarsz. A hízás csak kifogás lehetett, vagy önzőség. Sajnálom a kisfiút mert nincs közösségben, pedig barátságos.
2010. febr. 21. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy bizonyos dolgokban nincs igazad, de azt gondolom, hogy ehhez semmi közöd.
2010. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem. Amikor én nem érzem magam jól a saját bőrömben, akkor nemhogy uszodába, de még a boltba is nehezemre esik lemenni. Úgyhogy én tökre megértem az ismerősödet. (15 hónapos lány anyukája - aki nem kövér ugyan, de szintén nagyon elégedetlen a testével).
2010. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod ezek lelki dolgok, szerencsétlen nő nem bírná ki, hogy fürdőruhában legyen. Ezt neked is érezni kéne, és másképp vélekednél, hidd el.
2010. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát szerintem igazad van.azért nem viszi mert meghízott? 1 éves gyerek mellett csak fogyni lehet.nbekem ekkora a fiam és egész nap futok utána.és amint abbahagytam a szoptatást tornázni kezdtem.ha nem érzi jól magát tegyen érte és ne a gyerekétől vonja meg az ilyen dolgokat ha megteheti hogy usziba hordja.tudom most sokmindenki le fog szólni,de nem hiszem hogy a gyerek tehet róla hogy az anyukája dundi.én 5hós korában kezdtem a fiammal az úszást, és nem voltam egy modell.de nem is az volt a fontos, hanem az a boldogság amit okoztam neki.egyébként is az usziban szinte minden anyukán látszik a terhesség, és mégis boldogok élvezik ők is.
2010. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi utcánkban is van egy nagyon aranyos anyuka. Ő mindenkinek azt mondja, azért nem megy úszni a gyerekkel, mert szégyellős, ha le kell vetkőznie. Holott az igazi ok (nekem elmondta a játszótéren), h nincs pénzük se uszodajegyre, se neki fürdőruhára, se bkv jegyre (autójuk nincs és tényleg nagyon egyszerűen élnek).


Én azt mondom, soha, senki fölött ne ítélkezzen senki. És ha nem hordja úszni a babáját? Na bumm.. hányan nem hordják még. Ettől biztosan nem lesz a kicsi hátrányos helyzetű, sanyarú sorsú felnőtt.

2010. febr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

1 éves gyerek mellett csak fogyni lehet???? :D Érdekes.. én egy grammot sem fogytam még (sajnos lenne miből) de a lányom még szopizik és nekem ez a legfontosabb. Úgyhogy fogyókúra kizárva. Diéta meg semmit nem ér, max. annyit, hogy nem híztam tovább. Én sem érzem jól magam a bőrömben, úszni sem járunk.. nem szívesen vetkőznék le mások előtt (még a párom előtt is sokszor zavarban vagyok, pláne idegenek előtt..)

Mi "csak" sétálni és a nagyihoz megyünk. Nem nagyon van más lehetőségünk, de nem érzem ettől kevesebbnek magam és a lányom is jól meg van az úszás nélkül.. Ez szerintem mindenkinek a magánügye

2010. febr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, attól, hogy nem járnak úszni, meg játszóházba, a kisfiú még tökéletesen fog fejlődni. Ezek a divatos játszóházak, úszások csak néhány éve léteznek és igazán az anyukáknak kellenek. A gyerekek ezek nélkül is jól elvannak. Miért? Ahol ilyenekre nincs lehetőség, ott a gyerekek butábbak lesznek? Írod, hogy barátságos a kisfiú...pedig nem is járnak sehová. Nem ettől lesze valaki okos, barátságos, és főleg BOLDOG kisgyerek, hanem attól, hogy otthon megkapja-e a számára elegendő gondoskodást, támogatást, hogy otthon milyen a légkör...ezeket egyetlen babaúszás vagy játszóház nem helyettesítheti. Igen, az is megeshet, hogy a hízás csupán kifogás...nem mindenki tudja kigazdálkodni az alkalmankénti több ezer forintot és ez ugye nam az önzőségen múlik :(
2010. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én se vittem úszni egyiket se 1 évesen :)) és köszönök jól vannak:)) Nekem is lenne mit ledolgozni, de mikor pl. a Balcsiba kellett bevinnem a fiam nyáron (mert imádja amúgy) akkor rohadt mód nem érdekelt az alakom,mert az volt a fontos hogy ő be szeretne menni és kész.

De ezenkivül meg megértem hogy nem akar rendszeresen szembesülni azzal hogy nem szereti a testét így. Én is elégedetlen vagyok (pedig még tornázok is amennyire időm engedi egy 4 hós meg egy 3 éves mellett) és mégse leszek már sose olyan mint szeretném.

Azonkívül a babauszinál teljesen egyértelmű összehasonlítás alá kerül, hiszen ott CSAK épp nemrég szült anyukák vannak és úgy meg aztán pláne még xarabbul érezheti magát,hisz azért lássuk be, van aki küzdés nélkül is vékony szülés után pár hónappal, és egyre fogy a szoptatással, van akinek meg vért verítéket izzadva is ott maradnak azok a bizonyos hájacskák:)

Tehát alkati dolgok is vannak a világon.

2010. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23.16-osnak igaza van
2010. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!