Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák, mi a...

Gyakorlott anyukák, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

1, 2 hónapos babám születése óta nem tud magától elaludni. Nappal ringatom, altatom, ez oké. De este ha altatom, a 3. megébredése után én is elfáradok, mert így is 10 percet ordít, mire elalszik. Tegnap 8 perc sírás után aludt el, ekkor nem volt az ölemben. Hiba lenne rászoktatni, hogy aludjon el így maga a kiságyban?

2, Nappal szórakoztatni kell. Mi az a játékmennyiség, ami ebben a korban szükséges?


2015. ápr. 29. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Suttogó titkai c könyv szerint csinálok majdnem mindent

a baba mondhatni tökéletes, nyugodt, kiegyensúlyozott, el tud önállóan aludni, nem cici v cumi v cumisüveg függő, bízik bennem ezáltal a világban is nem félős, sírós


egyedül a hasfájás volt az amiben későn világosodtam meg, hogy adjak már szegénykémnek valamit rá, 3 hónapig nem esett le :(


eleinte nehéz olvasmány, kedvszegő, de bele lehet jönni

[link]

2015. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

2 hónapos pici, ritka ha ilyenkor egyedül elalszanak. Nagyon kicsi ne várd h leteszed és elalszik.


Ha éjszaka sokszor felkel annak meg oka van, nem elég a tej vagy fáj a hasa vmi... ezt kéne inkább kideríteni...

2015. ápr. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha lepontoznak, ha nem:

én is olvastam A suttogó titkait, és bár nem rossz olvasmány, sok mindent nem tudtam hasznosítani belőle, mert meggyőződésem, hogy a gyerekek nem használati utasítás szerint működnek, hanem személyiségek már megszületésük pillanatában, és ahány gyermek, annyiféle habitus. A suttogó meg ragaszt rájuk ha jól emlékszem négyféle címkét, és ezzel el van intézve.

Én a négyhónapos lányomat ringatom, cicin altatom, és őhozzá igazítunk mindent. És boldog, kiegyensúlyozott baba, tény, hogy nekünk nem könnyű, de a gyermekvállalással együtt a nehézségeket is vállaltuk.

Nem értek egyet a sírni hagyással, az 'aludjon el önállóan mentalitással', és a 'ne legyen elkapatva, nem kell egész nap szórakoztatni hozzáállással'.

Ahogy kinyílik az értelme, úgyis egyre önállóbb lesz, és egyre könnyebb lesz minden. Addig meg arra van szüksége, hogy a legvégsőkig kielégítsék minden igényét. Engem is ebben a szellemben neveltek, és kifejezetten könnyen kezelhető kisgyerek lettem, és ez később sem változott.

2015. ápr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az én fiam 9 hónapos.

Kezdetektől ringattam elalváshoz, vagy volt, hogy azt igényelte, hogy a hordozókendőbe tegyem, abban elaludt és irány az ágy, vagy csak azt akarta, hogy énekeljek neki (mindig volt valami hóbortja egy pár hétig, aztán kitalált mást :) ) de mindig segítettem neki. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy már 3 hónapja annyit igényel, hogy a nagyágyon bújjak vele össze, megfogja, sőt inkább szorítja a pici ujjaival a kezemet, és 2 perc alatt elalszik :)

Este fél 7kor alszik el és reggel 6ig húzza, iszonyatosan nyugodt és bárhova el tudunk menni nyugodtan, soha nem fordult még elő, hogy sírás, hiszti miatt ne tudjunk valami programon részt venni...

Szóval én nagyon nem vagyok a sírni hagyást támogatója, és nagyon nagyon hamar megnőnek és hidd el, amint megérik rá az idegrendszere, a kis agya, nem fog kérni téged az elalváshoz, de addig szerintem segítsd, bármilyen fárasztó... :)

2015. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
most én is pontozzak le másokat, csak mert szerintem meg az nem hasznos???
2015. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4Es vsgyok!

Az lemaradt, hogy a nagyágyról ébredés nélkül teszem be természetesen a kiságyba.

Utolsó, ne foglalkozz a lepontozással, bármit írhatsz, úgyis lesz olyan, aki lehúzza... :/

2015. ápr. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Látod, én is le lettem pontozva, de ezzel csak a saját nyomorultságukat próbálják kompenzálni egyesek...

De amúgy mindent félretéve, kíváncsi lennék lepontozó, hogy te hogy csinálod?

Légyszíves írd le nekünk, ne csak a gombot nyomkodd, engem legalábbis tényleg érdekelne, hogy te mit tudsz jobban? (Csak a lepontozónak üzenem, hogy a fiam alszik, nekem háztartás pipa, a férjem itthon lesz nemsoká és nekünk lesz időnk egymásra... ;) )

Puszi


(Bocsánat az offért)

2015. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Éjszaka csak enni ébred, könnyen visszaalszik. Az elalvással van gond, föleg nappal. Nagyon nehezen, hisztisen alszik el, akkor is csak rövid időre. De legalább már jelzi, h aludna. Ujszülöttként semmit nem aludt szinte. Nem hasfájós, fogzás elökészületben.
2015. máj. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!