Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús, gyakorlott anyukák...

Kisfiús, gyakorlott anyukák segítségét várom. Fehér krém jellegű váladék?

Figyelt kérdés
9 hetes a kisfiam, és a kis "pisilőjén" fehér váladékot vettem észre. Védőnő egyszer látta, azt mondta a krém állt össze ott. De volt, hogy be sem krémeztem (csak nagyon-nagyon kicsit a popsit) és akkor is ott volt az a krém jellegű valami. Pont olyan fehér mint a popsikrém, és kicsit aggódom, mert olyan, mintha el is dugaszolná az utat a pisi elől. Húzogatni nem merem, mert azt mondta a gyerekorvos még első vizsgálat alkalmával, hogy nem szabad piszkálni. Ő megnézte, nincs fityma szűkülete...Mit csináljak, vigyem el orvoshoz? Vagy lehet hogy a pelenka gyűjti össze a krémet? Járt már így valaki?

2012. nov. 16. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A makk peremén, a fityma alatti mirigyek egy sajtszerű anyagot választanak ki, ez a szmegma. Ha a fityma nagyon szűk, ez a szmegma összegyűlhet és kellemetlen ingerületeket okozhat. A napi testápoláshoz mindenképpen hozzátartozik a makk megmosása és a szmegma eltávolítása. Ehhez a fitymát vissza kell húzni
2012. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem tényleg a krém lesz az. Valószínűleg valahogy felkenődött oda. Töröld le, figyeld,hogy ha egyáltalán nem kened be a fenekét, akkor is találsz-e rajta ilyet. Ha igen akkor mutasd meg az orvosnak.
2012. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem krém,(én is azt hittem de NEM)nekünk is volt,amit az első írt,az lesz.Én fürdetéskor kicsit hátrahúztam és próbáltam úgy tisztítani,de nem szabad erősen,mert berepedhet a bőr,volt hogy a pelenkázáskor hátrahúztam és fültisztítóval "kipiszkáltam"csak óvatosan persze,de nem tudom máshogy írni.Ha pisilni tud,nincs nagy gond.
2012. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pisilni tud, láthatóan nem zavarja, de mostantól picikét hátra fogom húzni fürdéskor. Csak a gyerekorvos annyira rám parancsolt, hogy nem húzogatjuk... Van mikor eltűnik, mert távozik a pisivel, csak féltem, nehogy gyulladást okozzon.
2012. nov. 16. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:

3.vagyok teljesen elmúlt de tényleg nem szabad húzogatni egyébként.csak nagyon gyengéden,mindig csak azt tisztitottam le ami nagyon "kilógott"tehát már zavaró volt,nem mentem be teljesen :)remélem érthető amit írtam.

Ja és nekem ezt védőnő tanácsolta,szóval nem a kis agyamból pattant ki :)

2012. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a krém, hanem az az anyag, amit az első írt. Bár jól le lett pontozva érte.
2012. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!