Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák 19 lány...

Gyakorlott anyukák 19 lány vagyok és gyermeket szeretnénk párommal. Néhány ötlet?

Figyelt kérdés
sziasztok anyukák. meséljetek mik a legfontosabbak a terhesség alatt, mikor venni a cuccokat a gyerköcnek, összefoglalná valaki a tapasztalait? anyagi körülményeink kiváloak, a párom 28 éves. mondjatok el mindent amit tudnom kell légyszives. koszonom
2013. okt. 17. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nekem gyakorlott anyukaként az a tapasztalatom, hogy ha jót akarsz magadnak akkor még nem gondolkodsz gyermekvállaláson. El sem tudod képzelni mivel jár az anyagiaktól függetlenül. Fiatal vagy még, éljetek, utazgassatok, szórakozzatok, élvezd az életet. Ráérsz még gyereket szülni. Őszintén és mindenféle rosszindulattól mentesen mondom. A húgomnak is ezt tanácsolnám.
2013. okt. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
én is azt mondom, amit az előttem szóló nagyjából, annak ellenére, hogy 19 évesen szültem az első gyerekemet. nem terveztem, de imádom őt, viszont nem volt könnyű életem. egyedül maradtam vele, meló mellett suliba jártam, stb. 29 évesen szültem a másodikat és teljesen más... érettebb is lettem, másképp állok hozzá, több türelmem van és van jó szakmám, jó állásom, biztos kapcsolatom; ez nem mindegy. nem tudom, mennyire biztos a munkád, a kapcsolatod, jó -e a szakmád, de én is azt mondom, hogy ha teheted még várj néhány évet. ha mégis nagyon akarnál most gyereket, mondok egy pozitív érvet is mellette, sokkal könnyebben viseli fiatalabban az ember a terhességet és a szülést, mint később.
2013. okt. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Ne vállalj még gyereket,hisz magad is az vagy.

Éld ki magad,dolgozz légy hasznos része a társadalomnak.

Lehet hogy most kiváló az anyagi helyzetetek,de vigyázz nem biztos,hogy mindig így lesz!Látszik,hogy mennyire buta és naiv vagy még.

2013. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Leghasznosabb tanász hogy élj még, hogy legyen mit mesélni a gyereknek.
2013. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%

most miért kell leugatni szegényt?ha úgy érzi szeretne egy gyereket szüljön.én is fiatalon szültem nem kellett lemondanom semmiről.sőt még többet kaptam az élettől.

A terhesség alatt járj rendszeresen terhesgondozásra,jó ha szedsz terhesvitamint,és egyél sok spenótot kelleni fog a vas szülés után:D.a 24.héttől már ellehet kezdeni vásárolni.ami a legfontosabb:kiságy,fürdetőkád,ruhák.ezeket nézi a védőnő.ezenkívül kell:bébiőr(nekünk nemvolt ),ruhapelus,pelenka,popsikrém,1 cumisüveg(ha nem tudnál szoptatni)cumit is vehetsz,popsitörlő,orrszívó,külön(digitális) lázmérő,baba körömvágós dolgok,lázcsillapító kúp.én szurkolok neked,tudom mekkora öröm a pozitív terhességi teszt még fiatalon is.

2013. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

- minimum egy évet dolgoz, hogy járjon a gyed ne csak a segély

- házasodjatok össze

2013. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1. összevagyunk házasodva

2. nem magyarban vagyok

3. tudom mi anyának lenni, én neveltem fel öcsémet

4. 15 éves korom óa dolgozom most is van egy biztos állásom és nem kellene hogy dolgozzam mert a párom jol keres

5. érettnek érzem magam és azthiszem a buta nem én vagyok.. ebböl csak az látszik hogy te itélsz nagyon hamar.. és nem ismersz, nem kértewm hogfy lebutázz.. olvasd jol a kjérdést A TÖBBIEKNEK KÖSZÖNÖM :) MEGBESZÉLJUK A PÁROMMAL

2013. okt. 17. 20:55
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj h legyen meg a bedolgozott idod ha meg terhesseg alatt is addig dolgozz ameddig csak tudsz mivel eleg fiatal vagy nem hiszem h sok gondod lenne terhesseg alatt de akor is figyelj oda msgatokra.

Vitaminokat szedj ebbe a folsav is beletartozik foleg a legelejen nem csak a terhesvitamin. Etkezz valtozatosan de nem muszaj felfalni a hutot is :P mondom en aki a vege fele azt is meg tudtam volna enni :D

Rendszeresen jarj a terhesgondozasokra ott ugy is elmondanak mindent es barmit kerdezhetsz is ha nem vagy biztos magadban. Fogadhatsz kulon orvost is de jarhatsz a teruletileg illetekes dokihoz de olyankor ha szulni megy ugyeletes dokinal fogsz. Ezt ti dontsetek el. A fogadottnak havi dija is van es szules utan is van aki megadja a tarifajat es van aki annyit mond h annyit adsz amennyit gondolsz. n

2013. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi veletlenul elkuldtem :-)

Nos a vasarlast en akkor kezdtem meg igazan amikor meg tudtam a nemet 18. Heten derult ki h kislanyunk lesz. A lista igen hosszu azt barhol meg tudod nezni interneten h mik a szukseges dolgok es azt is el tudod donteni h ti mikre tartotok igenyt.

Probalkozni ha elkezdtek ne ovulaciot nezz semmi ilyenre ne gorcsolj ra csakis akkor legyetek egyutt ha jol esik. Ha sokaig nem sikerul teszem azt pl fel akar egy evig akkor menj bele ebbe. De mivel fiatalok vagytok nem hiszem h sokat kell majd varnotok.


Annyit hozzatennek h nem itelkezem h hany eves vagy ti tudjatok lehet valoban raernel meg de ebbe jogunk nincs beleszolni. Csak valoban jol gondold meg ne kapkodjatok el a dontest. Es meg egy dolog az h a ferjednek jo fizuja van az oke h mondjuk neked dolgoznod se kellene de erre sose szamits. Arra mindig gondolj h barmi adodhat te is meg tudd allni a helyed ne fuggj soha senkitol es ezt mero joindulatbol mondom neked. :-)

Remelem tudtam segiteni vmicsket.

2013. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudod,hogy mit vállalsz... Én 20 évesen szültem,imádom a fiam,ő a mindenem,az életem értelme,nem adnám semmiért,de nagyon ráért volna még 1-2 évet. Annyiban vagyok más,hogy mi nem terveztük,becsúszott,de megtartottuk. Nem a legjobb érzés látni,hogy az ismerőseim mennyire szabadok,utaznak,buliznak,élnek,én pedig 7 napból 5-öt egyedül vagyok a fiammal és azt csináljuk,ami neki jó. Nagyon jól esne egy kis kikapcsolódás,lazulás,de egyelőre kivitelezhetetlen. Nem azt mondom,hogy várj 40 éves korodig és ezer%,hogy letojod,amit mondok,de szerintem korai... Tényleg,élvezd az életet,még fiatal vagy. Én is rendeztem az öcsémet,anyám 2 műszakban dolgozott,de közel sem ugyanaz,mint amikor a sajátodat kell terelned az úton és non-stop vele lenni.
2013. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!