Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtatok a babátokra...

Meddig adtatok a babátokra nappalra csak rugdalózót, hány hónapos korig? Mikor kezdtetek el külön nadrág, külön póló, tréningruha, ilyesmiket hordani?

Figyelt kérdés
Köszi.
2010. febr. 22. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

én már két hónaposan nadrág-pulóvereztem, de hébe-hóba most is adok rá rugit, de ezek már öröklött ruhák, én magamtól ahogy írtam is csak a kezdetekre vettem rugdalózót.

7 hós baba anyukája

2010. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nagyobbik lányomra,vagy 6 hónapos koráig adtam rugdalózót... annyira bátortalan voltam,és olyan bonyolultnak tűnt egy body és egy kisgatya ráadása hogy nem mertem elöbb... :)

De aztán belejöttem és a kicsi lánykám már az első napoktól kezdve bodyban és nadrágban van,csak a pizsamája rugdalózó :)

2010. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
első vok, azért a body az megmarad. annál jobban a derekát semmi sem védi és a pelenkát is tartja. akár 2 éves koráig is fogom használni.
2010. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 3-4 hós koráig hordott csak rugdalózót (tavaszi baba). De alváshoz pizsinek, még mindig abban alszik, pedig már 22 hós! :-) Pólót még nem hord, csak bodykat, mert abból nem lóg ki a dereka.
2010. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4,5 hónapos múlt a baba, amikor a rugit felváltottam egy bodyra, pici nadrágra, esetleg a nadrág helyett harisnyára.Az utóbbi kényelmesebb szerintem.Ha mentünk valahova, akkor a harisnyára nacit húztam, felülre pedig még jött a pulcsi.
2010. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi body-nadrággal kezdtük, kb 3-tól 6 hós koráig szinte csak rugdalózót hordott, és 6 hós korában, mikor lekerült a földre, váltottunk body-harisnya-nadrágra.
2010. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ja persze a body nagyon fontos, csak elfelejtettem kiírni a kérdésben!

Én is kb 3 hónapos koráig adtam rugit a babámra, de ha jöttek vendégek, vagy mentünk valahova, mindig adtam rá csini ruhát, még előbb is. Most már csak éjjelre adok rá rugit (15 hón.).

Van egy ismerősöm, akinek 8 hónapos a babája, és éjjel-nappal rugiban van, még ha vendégek jönnek-mennek, akkor is. Közben meg panaszkodik, hogy sokkal kevesebb fiúruha van, mint lányruha a bébiáruházakban... még sose láttam a babáján nadrágot, mindig csak rugit.

Csak innen jutott eszembe, hogy én hagytam abba túl korán a rugi hordását (mármint a babám :) ), vagy ők hordják túl sokáig?

2010. febr. 22. 14:53
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a rugi mindig csak éjszakai viselet volt. Nekem mindig olyan érzésem volt tőle, mintha egész nap pizsamában lett volna a kisfiam. Már egész pici korától body + nadrág a mindennapos.
2010. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi is pizsinek hívjuk a rugit :)
2010. febr. 22. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:

3-4 hónapos koráig. Addig, amíg el nem kezdett látványosan mozogni.

A fiam az 1 éves szülinapja óta body+pasis pizsama alszik.

Most 13,5 hónapos

2010. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!