Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki sajnos turelmetl...

Van olyan aki sajnos turelmetlen a babaval vagy azvolt. Valamiert?!

Figyelt kérdés
2hete szultem,sajnos iszonyat volt minden mivel beneztekba baba meretet es siman szultem meg 5150el a babam ugy hogy majdnem kipakoltak es kishijjan elvereztem ami miatt3napig nemlehetett velem a baba.Aztan most tobb honapig ezvegett szedules kiserget ezmelle a babam szegeny hasfajos lett,es iszonyat nehez vele es neha mat turelmetlennek erzem magam.Foleg este kinlodunk sokat.Szoval lassan a nullaval egyenlot pihenek..Nemtudom mar mittegyek lassan elso baba,mindent probalgatunk mar pedig

2015. ápr. 30. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Most két hete szültél vagy több hónapja? Mindenki türelmetlen néha a gyerekével és vágyik olykor másra is - az a lényeg, hogy szeresd és persze ne bántsd. Én az intenzívre kerültem az első szülés után és másfél év alatt épültem fel. Most itt a második gyerek (nála csak 40 kilóra fogytam és tropa lett a hátam) 11 hónaposan még 4x kel éjszaka és cicifüggő. 3 hós kora óta dolgozom itthonról (főleg hajnalban), épp tele vagyok határidővel, ráadásul a nagy most lett beteg. Egy idő után egész megszokja az ember, hogy állandóan álmos. Amikor a baba alszik, ha teheted, te is aludj és ha akad, fogadj el minden segítséget - ez a legbölcsebb ilyenkor. Hidd el, minden elmúlik, a babás korszak is nagyon hamar elszáll, így addig is próbálj a pozitív eseményekre fókuszálni belőle.
2015. ápr. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 2 hete szültél, hogyan kísérhet több hónapja emiatt szédülés?
2015. ápr. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nyilvan ugy erti vele jaroja a tobb honapig tarto szedules...


nekem se indult konnyen; 10 napig voltam a korhazba tejlazzal, majdnem ra ment a tejem ezert mikor haza jottunk, orankent szoptattam, kozbe fejtem, hasfajos baba nulla alvas. nagyon nehez volt. a ferjem nem kelt ejjel felesleges lett volna ugyse tud szoptatni nappal vigyazott ra mig en le-le pihentem 30 percekre...a kimerultseg nagyon probara teszi az embert es en alapbol turelmetlen vagyok, persze egy 2 hetessel mit tudsz csinalni?? kiabalsz? ugyse erti :) max megerzi a feszultseget es meg rosszabb lesz. bezarkoztam hat a furdobe es mindig kibogtem magam.


aztan 2 hosan kinotte a hasfajast, visszajott a tejem elkezdte at aludni az ejszakakat. uj dimenziok nyiltak meg elottunk, csodas volt :) aztan 5-6 honaposan ujra kelni kezdett a fogzas es a mozgasfejlodes miatt. volt hogy 7szer keltem ejjel es most mar joval turelmetlenebb voltam hiszen azert ezeknek az ebredeseknek mar nem a hasfajas volt az oka hanem a kivancsisag. ha nappal nem aludtunk (mar pedig ebben az idoszakba nappal se aludt) en mindig bogtem a kimerultsegtol....hol elotte hol ugy hogy ne lassa. ha hisztizett a pelenkazas miatt akkor erejesen de azert nem ijesztoen felemeltem a hangom...most 9 hos..3szor kelunk....4-5 orat alszom de most mar megszoktam, a faradtsag nem zavae. viszont most mar kezdi fel venni a kesztyut: pl kifujja az etelt, takaritas utan 5 percel nagyon nem vicces..vagy ledobalja a tele pelust a pelenkazorol....szinten nem vicces...ilyenkor raszolok kicsit pörölök vele h erezze h amit csinal az nem jo

szoval fel a fejjel lesznek rossz es jo idoszakok...amiben most vagy még a szules utani letargia, a hormonjaid tombolbak, feszult vagy es faradt, de hidd el par het es" kinyilnak a viragok" korulottetek :)

attol fuggetlen is teljesen emberi h neha turelmetlen vagy, mindenkivel elofordul csak ugyelj ra, h az indulatod nevelo celzatu dorgalasnal ne fajujjon tovabb.

2015. ápr. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed nem birod, türelmetlen vagy, mosolyogj, és kezdj el mosolyogva beszélni. Beindulnak tőle olyan hormonok, amik téged is megnyugtatnak.

Egyébként a kólika tartást próbáltad a hasfájására? Éneklést? Ringatást többféle módon, akár kólika tartásos ringatást? Tetted mellre, amikor fájt a pocija? Ezeket próbálgasd, illetve az Espumisan, vagy Infacol is sokat segít neki. Kitartást, hamar elszáll tényleg ez az időszak, minden percnek örülni kell. Tudom, néha nehéz, de egyre jobb lesz, hidd el!!!!

2015. máj. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!