Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám és hasfájós...

Gnézsu kérdése:

2,5 hónapos babám és hasfájós sajnos még mindig. Nem hajlandó, csak hason aludni, de ezt is nappal csak néhány percig tudja, mert utána felkel az emésztésére. A problémám, hogy a mózesben abszolút nem tudom kivinni. Volt valakinek hasonló helyzete?

Figyelt kérdés
Csak a hordozóban van el jó, mert ott gondolom összepréselődik kicsit a hasa és nem érzi, hogy feszít a hasa. Viszont ez a gerincének tudom, hogy nem jó, illetve szeretném, ha mózesben is tudna aludni, akár hason is, hiszen minden szempontból jobb. Hanyatt soha nem tud aludni, hason meg csak az éjszakát tudja átaludni. Nappal dolgozik az emésztése és folyamatosan tornáztatom, masszírozom, hogy kijöjjön belőle a puki és a kaki.

2015. febr. 1. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Szopik vagy tápszeres?

Espumisant nem használtok?

2015. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
csak anyatejet kap. Igen, már minden létező "csodaszert" kipróbáltunk, de sajnos egyik sem segített... :(
2015. febr. 1. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolod át miket eszel. Nem lehet hogy valami olyat eszel ami a babánál görcsöket okoz? Lehet pl fűszer is.
2015. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pont három hetesen kezdődött neki. Már kiiktattam a tejterméket is. Igazából eleinte görcsös rohamai voltak, ez már elmúlt. Viszont a pukit/kakit egyáltalán nem tudja kinyomni...elalszik, majd 5 perc múlva felkel a hasára, megmasszírozom, tornáztatom, kijönnek a pukik és altatom vissza...így telik két etetés közötti idő :( És ez megy már 2 hónapja lassan. Valamitől nagyon gázosodik, a gyerekorvos szerint ez kori sajátosság, elméletileg 3 hónapos korára el kell múlnia...
2015. febr. 1. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik gyerekem volt kicsit problémás emésztési szempontból az első pár hónapban (kb 3 hónapos korára múlt el, most 4,5 hónapos és szerencsére már "jól működik"). Nála nagyon kellett arra figyelni, hogy rengeteget büfiztessem, akár egy szoptatás alatt 3-4-5 alkalommal is. Lehet hogy amikor jól megszívja a cicit, neked is spriccel a tejed, gyorsan csak nyeli, nyeli, olyankor rengeteg levegő megy le minden korttyal, és ezért menet közben is érdemes többször megszakítani a kajálást és felemelni a babát. Éjszaka dettó: az első két gyerekem felébredt, cicizett, aludt tovább. Ez a harmadik nem, őt nyomta a böfi, úgyhogy eleinte éjjel is minden egyes cici után vártuk a böfit, gyakran percekig.


Még ami nagyon hasznos ilyen "aktív bélműködéses" babáknál, az a hordozás. Akár tetszik, akár nem, akár hiszed, akár nem, csodákat művel. Mivel a baba "függőleges" helyzetben van (nem a kengururól beszélek természetesen, hanem a kendőben történő függőleges, "ülő" pozícióról), tehát nem fekszik, ezért könnyebben felböfögi a buborékokat, továbbá a folyamatos, változó intenzitású, ritmusú, irányú mozgás (leguggolsz, lehajolsz, felállsz, sétálsz, stb) is segíti a gyomor-, és béltartalom rendeződését. Meg a te tested melege melegíti az ő pocakját, ami szintén jól esik.

Ha éppen nincs kendőbe kötve, akkor meg érdemes alvó tigris pózban a karodon cipelni, ott is masszírozza a karod a pocakját, szokták szeretni a babák.

2015. febr. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, valóban nagyon jön a tejci etetéskor, spriccel. Utána mindig büfiztetjük, addig nem hagyjuk abba, míg nem jön ki. Viszont etetés közben próbáltam már többször levenni, megbüfiztetni, de annyira elkezd sírni, hogy esélyem nincs rá, hogy kijöjjön. Igazából valami valóban nem stimmelhet, mert kakilni sem kakil magától. Több napig semmi, és szenved tőle. Tudom, hogy anyatejes babánál lehet sok nap is, míg semmi nincs, viszont ő szenved tőle. Állandóan tekergőzik, próbál nyomni, de nem sikerül. Csak én tudom kiszedni tornával, vagy szélcsővel. Tényleg ilyen fordulópont a 3 hónapos kor? Mert nagyon várom már, hogy ezen túl legyünk :)
2015. febr. 1. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hogy 5 napig nem kakilt. Igaza van az előttem szólónak, sok-sok büfiztetés.

Én adok egy tanácsot, ha megfogadod, ha nem, te tudod. Én azt csinálnám hogy kiíratnék egy olyan tápszert ami direkt hasfájós babáknak van (Humana Digest)és egyszer szopi, egyszer tápszer. Bár tudom hogy akik szoptatnak ragaszkodnak a természetességhez. Vagy pedig megvárjátok a 3 hónapot. Ti döntitek el. De az sem biztos hogy 3 hónap után elmúlik. Az enyém nagyobb korában is folyton az emésztésével szenvedett.

2015. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, bízzunk benne, hogy átlagos kólikában szenved a gyerkőc. Az esetek többségében ezt tényleg kinövik három hónapos kor körül.

Én babóm sajna még mindig szenved, ő 8 hónapos múlt, és szintén kel egész éjszaka is 20 percenként egy-egy pocigörcsre... De azért ez a ritkább :)

Azt hogy érted, hogy a hordozó rossz a gerincének? Mert ilyen idősen kendőt lehet, az meg a leges legjobb.

2015. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg fejletlen az emesztorendszere -legalabbis remelem - es ezert nem jo az emesztese,nincs kaki sem. Es remelem kb. 3 hos korara beerik.Masban nem tudok remenykedni.Jelenleg a coliefet es biogaijat adjuk neki,hatha hadznal.
2015. febr. 1. 19:32
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg fejletlen az emesztorendszere -legalabbis remelem - es ezert nem jo az emesztese,nincs kaki sem. Es remelem kb. 3 hos korara beerik.Masban nem tudok remenykedni.Jelenleg a coliefet es biogaijat adjuk neki,hatha hasznal.
2015. febr. 1. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!